Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady (FINALIZAT iunie 2023)

114 posts, 28314 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8 9
 
 

📖 Pagination options
Re: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady subway guru

Crezi ca se va face ceva concret in conditiile actuale sau va fi doar un subiect de garagatza?

 


Re: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady andrei11

Eu stau cuminte, m-am dus la librărie și mi-am cumpărat   niște carioci. Mă apuc de desenat,  mai e loc de pasaje pe hârtie în Sectorul 3.

 


Re: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady danutzu_2910

Asta de la 3, tace si le face... Asa a facut si cu podul peste Dambovita.... Ne-am trezit cu excavatoarele pe malul Dambovitei.....
Ideea este ca are cu cine sa construiasca.... Nu-i trebuie licitatie ptr lucrare....

 


Re: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady andrei11

Parcarea de sub Decebal încă nu-i inaugurată...

 


Re: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady ByOnu

Nu-i inaugurata dar e 90% gata, despre ce vorbesti, Andrei? Deja nu mai este doar o promisiune.

Cat despre acest pasaj, a pus pe undeva imagini cu grinzile deja realizate pentru el. Deci e mai mult decat o simpla intentie.

Problema mea este lipsa consultarii publice. Nu este un moft, ci o obligatie legala. Ei pur si simplu asteapta avize. I don't get it. <Tace si face> e bine zis, dar nu-i ok sa taca total si doar sa ne trezim cu utilajele.

 


Re: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady andrei11

La Parcarea Decebal am vrut să subliniez faptul că  durează prea mult să  o finalizeze,  deci s-ar putea ca și acest pasaj suprateran să dureze mai mult decât  au promis. Cum e și cel de la Ghica care este abandonat de când s-au schimbat primarii.
Cât privește consultarea publică oricum e un punct care NU este luat niciodată în considerare.  Mai degrabă eu i-aș spune informare publică și nu consultare publică.

 


Re: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady ByOnu

Eu zic ca s-a facut chiar repede, comparativ cu Universitate, spre exemplu.

 


Re: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady andrei11

N-am înțeles la ce te referi.
1) Cine s-a făcut chiar repede ?
2) Ce s-a făcut la Universitate ? Parcarea ?  Oricum aici deviem ușor de la temă,  Parcarea de  la Universitate / Pasajul Ghica e  făcut ( va fi constuit ) de Primăria Generală, acest pasaj de la Cățelu  va fi făcut de PS3.

 


Re: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady ByOnu

Deviem pentru ca ai adus in discutie parcarea Decebal care <nu e inaugurata>, iar eu am zis ca ea a fost construita chiar repede comparativ cu cea de la Universitate, evident. :bere:

In concluzia mea, acest pasaj care face titlul subiectului se va face destul de repede, toate exemplele istorice de la S3 o cam dovedesc.

 


Re: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady shoppy

Dezbaterea publica sigur este deschisa pe site-ul PS3(nu cred sa faca betonel asa greseala de incepator), problema este ca legea spune doar ca trebuie sa se desfasoare si nu cum sa se desfasoare, lucrurile astea pana la urma se transeaza prin strangerea riveranilor si nemultumitilor la sedintele primariei si facut scandal(asa a pierdut Betonel proiectul cu licitatia pretului pentru locurile de parcare), daca sunt mai multi de 100 poate rezolva ceva, doar ca aici nemultumiti suntem doar noi iar riveranii nu au buletin de Bucuresti.
Betonel a obtinut prin contract cu PMB trecerea administrarii bulevardelor din sectorul 3 de la PMB la PS3, practic S3 este un oras in oras.

 


Re: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady andrei11

Legea în sine cu PMB ( PG ) și cu Primăriile de Sector  e confuză / un nonsens.  Când ne convine tratăm Bucureștiul ca un tot unitar,  când nu ne convine îl "separăm" în 6 orașe mai mici. E aiurea. Și ce se întâmpla dacă nu era scandalul cu Ștefănescu, aveam la ora actuală 8 sectoare ? De ce nu 3, de ce nu 12 sau 24 ?  Trebuie refăcută legea din temelii și așezată pe principii sănătoase,  nu cum e acum.

 


Re: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady shoppy

Cand om avea acelasi partid la guvernare, PMB si PS 1 -> 6, atunci poate sa se faca ceva.

 


Re: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady subway guru

N-as crede, uita-te cum se cearta sectoristul de la PS6 cu primarul general actual!...mai rau ca la usa cortului.

 


Re: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady ByOnu

shoppy wrote:
Cand om avea acelasi partid la guvernare, PMB si PS 1 -> 6, atunci poate sa se faca ceva.






2016 - 2019 ce a fost?

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8 9
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421900 posts in 5256 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use