MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: M5.1 (D.T. - Eroilor): Discuții după inaugurarea tronsonului

1653 posts, 275354 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 119
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Asa-i, sa vina tot omul sa vada pentru ce a fost atata cazna si daca rezultatul a meritat efortul...

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului alchimistul

4G+ de la Orange in statia Eroilor 2 :) semnal excelent
Screenshot_20200915_175311_org.zwanoo.android.speedtest.jpg (309.31 KB; downloaded 3469 times)
Screenshot_20200915_175419_make.more.r2d2.cellular_z.jpg (841.96 KB; downloaded 3470 times)

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului orex

Sper sa puna @macheta218 tot filmul Eroilor 2-Raul Doamnei (cab view), ca astazi usa ”cockpit-ului” a fost larg deschisa, pentru publicul calator! ;)
Daca n-are sunet...o rezolv eu!  :rofl:
Daca ai de gand sa ajungi gratis, din Drumul Taberei, in orice colt al Bucurestiului, cu metroul, numai astazi e posibil!! ;)

 



Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului orex

Erai langa ”volan” si n-ai zis nimic?! ;) :rofl:

 



Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Cine si cu ce se mai lauda:
https://www.bursa.ro/uti-grup-a-implemen ... 25516041
Aia cu un tren cu 50000calatori e de antologie!
:lol:
Alta de la dl Bolos
http://mfe.gov.ro/finantari-europene-a-f ... -metrou/
In realitate sprijinul decisiv l-am primit de la Banca Europeana de Investitii prin vocea si actiunea dlui Flavio Schiavo Campo de care ma leaga o prietenie nestirbita.
Si o recapitulare istorica de la Agerpres
https://news.yam.ro/ro/story/10922011

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Andrei98

Iata 2 filmari de astazi, nu am putut face una deoarece limita pentru o filmare 4k este de 10 minute. Unii mecanici au mers cu usa dintre cabina si salon deschisa asadar s-au putut face filmari din fata.





 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului orex

Din pacate...n-am avut ”fatza”, ca-n actuala configuratie a celei mai de top semnalizari...sa credem ca trenurile POT circula ca pe M1 Paris, adica FARA CONDUCTOR!! ;)  Nu ne-am dorit ce ALSTOM a facut, DEJA,...pentru VIITOR!!  :yes: ;)
@adrian Rosca
Pe tot parcursul, Romancierilor_Eroilor 2, si Eroilor 2_Raul Doamnei, SINCER n-am simtit nici cea mai mica zguduire, daramite vreo unduire si, eventual cineva, din  ”carlinga” sa aiba trac! Bate macazul (acul) cum n-ai mai auzit pana-n prezent la metrou! E, fara putere de tagada, peste ”pretenii” de la Dimetronic! Francezii si-au facut TREABA pentru care au fost angajati...DREPT  pentru care au fost PLATITI!! :bere:
”JOS PALARIA” ALSTOM! :yes:  :yes:  :yes:

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului George

Am asteptat, sperat si carcotit din 2011 incoace, alaturi de prietenul - si uneori adversarul de dialog - subway guru, de toti ceilalti tabereni (aztec etc.) si de toti desteptii care faceau misto de noi :D (sab, andrei11, shoppy si multi altii) asa ca nu am rezistat tentatiei, am lasat masina pe la Eroilor si m-am dat cu metroul....

Impresii:

Nota 10 pentru Feste Fahrbahn, este o senzatie incomparabila, se merge extrem de lin si practic nu se aude nimic  :applause:  :applause:  :applause:

Desi statiile sunt dese, metroul circula destul de vioi...peste asteptari. Sigur ca e mai placut pe acele interstatii ceva mai lungi

Neasteptat de multa lume, pe la 6 era deja petrecere si la V Ialomitei (full si de copii) si la Eroilor....

M-am oprit la Favorit, foarte frumoasa statie....

Singurul loc unde a scrasnit mai tare e curba aceea la dreapta dintre Romancierilor si V. Ialomitei, acolo unde linia vireaza la dreapta spre VI....

Eu cred ca va fi destul de full....si desigur  e alta generatie de metrou!

Felicitari celor implicati!  :bere:

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Super videoclipul! Iar comentariile calatorilor si mecanicului sunt de milioane!
Ce mi-a placut cel mai mult e spiritul amical ce denota satisfactia pentru ca investitia a ajuns la punctul in care a devenit utila si benefica bucurestenilor intr-un tarziu final...
P.S.
Multumesc George!
Gata, cosmarul s-a terminat, pregateste-te pentru cele ce vor urma!
:rofl:

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Stefan28

Mentiune: 6 trenuri de Luni pana Vineri.
4 in Weekend.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

De remarcat in cele doua videoclipuri ca ceasoficarea merge in unele statii, iar in altele nu.

@orex, eu vorbeam de zona de galerie dintre Valea Ialomitei si Romancierilor.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului survola

@Adrian, astept comentariile tale dupa o proba in persoana.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 119
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2290 forum members have written 421584 posts in 5252 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use