Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiProiecte și lucrări finalizate parțial, suspendate sau abandonate

 

Topic: Parcare Gara de Nord

6 posts, 3686 views
Parcare Gara de Nord catalinm

Zona Gara de Nord ramane cel mai bun exemplu al incompetentei si lipsei de viziune ale administratiei locale. In loc sa avem parte de un nod intermodal modern inspirat din alte orase ale Europei, am ramas la nivel de anii '80, fara o autogara, fara parcare, fara niciun atribut de modernitate si eficienta de trafic. Am vazut ca vechiul proiect al parcarii de sub parcul garii a fost reluat dar ultima stire pe tema aceasta e de acum 3 ani,  vezi linkul urmator: https://cetateanul.net/stiri-de-ultima- ... i-de-nord/

 


Re: Parcare Gara de Nord mihai_atanasiu

Facusera o parcare cu plata langa intrarea de pe Grivita. A functionat pana in 2019. Acum cred ca este desfiintata

 


Re: Parcare Gara de Nord survola

Cred că așteaptă să vadă proiectul metroului (prelungirea spre sud a M4/M6). Cel puțin asta poate fi o eschivă facilă.

 


Re: Parcare Gara de Nord subway guru

Pai studiul de traseu pentru M4sud e gata, asa ca le-a murit pretextul...

 


Re: Parcare Gara de Nord andrei11

N-are nicio legătură presupusa parcare de la GdN cu M 4 !!!!

 


Re: Parcare Gara de Nord mihai_atanasiu

Ar putea sa demoleze toate resturile de constructie care sunt langa intrarea din calea Grivitei. Ar fi loc acolo sa faca o constructie destul de mare cu parcare supraterana.

 


Home page  • 
Parent forum: Proiecte și lucrări finalizate parțial, suspendate sau abandonate  • 
Choose destination

Since our 2287 forum members have written 421216 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use