Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Strapungere N. Teclu - Splaiul Unirii - pod peste Dambovita (2020)

121 posts, 54936 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9
 
 

📖 Pagination options
Re: Strapungere N. Teclu - Splaiul Unirii - pod peste Dambov Adrian Rosca

HG 845/2018 se aplica doar lucrarilor de infrastructura de transport de interes national. Nu este cazul aici, asa ca lucrarea se supune prevederilor HG 343/2017. Nu numai ca punerea in functiune este ilegala pana la finalizarea integrala a lucrarilor, dar este chiar criminala, intrucat lipsesc parapetele de protectie.

 


Re: Strapungere N. Teclu - Splaiul Unirii - pod peste Dambov danutzu_2910

In momentul asta se circula doar pe B2 a fiecarui sens de mers. B1 este delimitata de B2, cu parapeti NJ. Se lucreaza in ritm alert la parapetii laterali...
Sunt semne si indicatoare de circulatie, plus limitatoare de viteza....

 


Re: Strapungere N. Teclu - Splaiul Unirii - pod peste Dambov URANUS

Dupa cum se misca "algoritmii" lui Negoita acest obiectiv ar trebui sa se cam finalizeze saptamana care urmeaza.

 


Re: Strapungere N. Teclu - Splaiul Unirii - pod peste Dambov Adrian Rosca

Betonel trebuia sa se abtina sa incalce legea, atat si nimic mai mult. Si masurile de inchidere a benzii 1 nu au impiedicat biciclistul sa circule pe acolo, asa cum se vede in poze.

 


Re: Strapungere N. Teclu - Splaiul Unirii - pod peste Dambov survola

Astăzi pe la amiază:
49966248803_7bc48543e7_k.jpg (543.75 KB; downloaded 4336 times)

 


Re: Strapungere N. Teclu - Splaiul Unirii - pod peste Dambov BIGRED1984

De cand am vazut cum fac podul asta m-a deranjat ceva, azi am cautat si in PUZ.
Discutiile erau sa degrevezi iesirea spre A2 prin centura si din A2 spre Berceni fara sa mai treci prin Ozana/Salajan, sa creezi o alternativa.
Podul trebuia sa bata in strada N Teclu, acum acest lucru nu se face, podul a fost tras mai in amonte sa bata in iesirea de la Confort city.
Deci in loc sa mute privatul drumul, trebuie sa mute statul ...daca mai face asta.

 


Re: Strapungere N. Teclu - Splaiul Unirii - pod peste Dambov Costin

Adica nu e nici o strapungere asa cum e in titlul topicului?

 


Re: Strapungere N. Teclu - Splaiul Unirii - pod peste Dambov BIGRED1984

Momentan nu. Eu zis ca se vede si din ultima poza dar daca vrei exact, uita-te la video asta (nu stiu cu facebook sa dau link la anume secunda) la sec. 16,dreapta Popesti, stanga Titan
URANUS wrote:
https://www.facebook.com/18605299808344 ... 472031731/

Singura sansa ar fi sa se faca tot PUZ-ul, Teclu sa aiba 4 benzi si sa dea in pod, cumva sa faca o bucla sau taiat mai dinainte si indreptat spre pod.
Se vede clar in PUZ ca podul era in continuarea N Teclu, acum este o strapungere dar in sens invers, Confort City -> splai.

 


Re: Strapungere N. Teclu - Splaiul Unirii - pod peste Dambov BIGRED1984

E greseala mea, am vazut invers curgerea apei ..se poate sterge ... ramane totusi problema celor ce vin pe splai si fac dreapta spre intrarea in confort city

 


Re: Strapungere N. Teclu - Splaiul Unirii - pod peste Dambov Costin

Ok, nici o problema.
Eu n-as sterge discutia, daca are altcineva aceeasi dilema, poate ii este de folos.

 


Re: Strapungere N. Teclu - Splaiul Unirii - pod peste Dambov TibiV

Si cat m-am chinuit sa demontez teoria luiBIGRED1984 ... :lol:


 


Re: Strapungere N. Teclu - Splaiul Unirii - pod peste Dambov Adrian Rosca

Filmare relevanta: fisuri de contractie peste tot si amorsa hidroizolatie lipsa. Hei-rup, cad stanci de fier!

 


Re: Strapungere N. Teclu - Splaiul Unirii - pod peste Dambov danutzu_2910

^ Electoratul nu stie d-astea tehnice.... Important este sa ... existe.

Si ca sa prinda cat mai bine la votanti, o sa se ocupe si de drumul care merge la Confort City, sa "pice" in ...  buza podului. Mai precis vor face un "S".
In aceste sens am observat ca au inceput sa sape pe partea dreapta a drumului,

 


Re: Strapungere N. Teclu - Splaiul Unirii - pod peste Dambov survola

Pe partea cu blocurile nu e sector 3, nu?

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2287 forum members have written 421209 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use