Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii

 

Topic: Refacere covor asfaltic

1070 posts, 283477 views
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 77
 
 

📖 Pagination options
Re: Refacere covor asfaltic. telvanni

Pe rossini am si eu traseu seara la intoarcere acasa...si am observat ceva ciudat la marcajele de acolo. Mai e o chestie....e o scurtatura foarte folosita ce leaga Floreasca de Barbu Vacarescu si anume:

 


Re: Refacere covor asfaltic. bobobarosanu

Strict legat de covorul asfaltic....acum ca s-a reinnoit stratul de uzura, cand vor avea de gand sa realizeze si marcajul rutier? In afara de Bulevardul Lacul Tei unde au refacut imediat si marcajul in rest....

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Refacere covor asfaltic. Utilizator anonim

Calea Vitan, Mihai Bravu sunt 2 artere unde se reface partial covorul asfaltic, spun asta pentru ca de vreo saptamana autobuzele liniei 123 se chinuie intre Zizin si Real Vitan prin portiunile asfaltate si cele razuite, baietii care lucreaza erau la masa azi pe la 11.  :evil:

 


Re: Refacere covor asfaltic. adn2377

Si pe Timisoara au razuit, intre Razoare si AFI Palace...

 


  • Mrs
  • Posted:
  •  

Re: Refacere covor asfaltic. Mrs

Se curata intens si pe chei de la targul de masini spre Glina... cu toate ca.. NU erau gropi acolo...

 


Re: Refacere covor asfaltic. telvanni

S-a frezat pe Radu Beller, sensul spre Floreasca. Sensul celalalt e deja facut.

 


Re: Refacere covor asfaltic. cornel001

Au refacut marcajele pe Bd Unirii. Au facut banda unica RATB si pe sensul spre Alba Iulia (parca nu era acolo), pe toata lungimea traseului, exceptand la intersectii ca sa faci dreapta.

 


Re: Refacere covor asfaltic. Gabi23

Din luna mai se tot lucreaza la reabilitarea sistemului rutier pe Str. Coltei (sector 3). Deja termenul de finalizare este depasit...

 


  • darknight
  • Posted:
  •  

Re: Refacere covor asfaltic. darknight

O lucrare banala care teoretic in 2 luni ar trebui terminata de la incepera ei si o luna finisaje, in vest se face si in 2 luni cu totul ,dar in  romania dureaza 7 ani :lol:

 


Re: Refacere covor asfaltic. Gabi23

Cand naiba scapam de linia aia infecta de tren din Piata Danny Huwe (Razoare)?! :evil: Este incredibil cum fac suspensiile autobuzelor si troleibuzelor si ale celorlalte vehicule care sunt nevoite sa o suporte. Nu prea ai cum sa o eviti cat ai vrea sa tragi de volan stanga-dreapta ca tot aia e. Poate isi rupe masina un boss pe acolo si asa se va asfalta  :evil:. Cred ca 99% din soferii liniilor 69, 90, 91, 96, 137, 168, 268, 368 ar fi total de acord pentru eliminarea ei!

 


Re: Refacere covor asfaltic. Nightwolf

E linie strategica aia nu va fi desfiintata... din pacate :(

 


Re: Refacere covor asfaltic. Gabi23

Ce strategica :|? Inteleg o sa se mai zica ca vai era importanta linie industriala. Corect, dar asta pana acu vreo 10 ani cand functionau intreprinderile din zona si se mai aducea marfa. Gata a trecut lucrurile s-au schimbat sa fim realisti, acum nu face decat sa incruce traficul si la Razoare si pe Milea si la Rahova. Doamne ajuta ca au astupat/scos portiunea cu carosabilul pe 13 Septembrie, Nasaud si Spatarul Preda. Am vazut zilele trecute ca se asfalteaza si Str. Veseliei. Cat imi plac trenurile si ceea ce tine de domeniul feroviar, dar nu pot sa nu vad unde resturile de cale ferata nu mai folosesc la nimic si fac numai necazuri  :roll:.

 


Re: Refacere covor asfaltic. shoppy

Gabi23 wrote:
Cand naiba scapam...

Cam la 1-2 ani dupa ce linia o sa fie desfiintat inainte si dupa intersectie...

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Refacere covor asfaltic. Dr2005

Linia a fost în uz până în 2008... când Videanu i-a dat aprobare lui Cocoş să îşi facă parcare la Golden Shlitz pe linie şi să monteze bariere pe ea (!). Tot Videanu era şi ultimul client al CFR-ului... în momentul în care s-a închis filiala Titan Mar din Şos. Progresului nu au mai trecut trenuri.€

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 77
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii  • 
Choose destination

Since our 2289 forum members have written 421195 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use