Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Refacerea zonei Eroilor - Universitate - Rosetti (2015)

92 posts, 36024 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7
 
 

📖 Pagination options
Re: Refacerea zonei Eroilor - Universitate - Rosetti realistul

Im mod normal ar trebui sa se poată. Așa cum se sancționează soferii anelizi de TIR de se pun pe facebook cum fac ca si maimuță la volan așa si aici e mai simplu.

 


Re: Refacerea zonei Eroilor - Universitate - Rosetti Nightwolf

Serban wrote:
Pai de aia i am facut poza la roata. Poate stie Nightwolf daca poate fi sanctionat in vreun fel daca trimitem poza la Politia Locala.


La Locala da ... desi pe Sectoru` care este slabe sanse sa miste aia ceva impotriva "votantilor" ... cre` ca mai degraba daca le trimiteti la PMB sa actioneze ei mai departe ca e trotuarul "lor" ...

 


Re: Refacerea zonei Eroilor - Universitate - Rosetti Serban

Aoleo, acum imi dau seama ca acolo nu e sectorul 1  :shock:

 


Re: Refacerea zonei Eroilor - Universitate - Rosetti Radu Stanescu

La Universitate au lasat cam doua locuri de parcare in fata Administratiei fondului imobiliar, mult mai bine fata de cum era inainte cand nu aveai pe unde sa treci.
2015-02-06 14.43.15.jpg (719.31 KB; downloaded 5202 times)


2015-02-06 14.43.10.jpg (730.8 KB; downloaded 5189 times)


2015-02-06 14.44.42.jpg (794.23 KB; downloaded 5189 times)


E ca o gura de aer trotuarul acesta. O placere sa mergi si sa nu trebuiasca sa ai grija ce iti pica in cap sau sa faci loc celor ce vin din fata.
2015-02-06 14.44.58.jpg (714.09 KB; downloaded 5190 times)


Acum masinile se lasa pe banda de autobuze.
2015-02-06 14.46.43.jpg (811.02 KB; downloaded 5189 times)


Dacia de pe trotuar nu stiu cum a ajuns acolo. Nu am vazut bolarzi lipsa.

 


  • ADY881
  • Posted:
  •  

Re: Refacerea zonei Eroilor - Universitate - Rosetti ADY881

Radu Stanescu wrote:
La Universitate au lasat cam doua locuri de parcare in fata Administratiei fondului imobiliar, mult mai bine fata de cum era inainte cand nu aveai pe unde sa treci.




Pe sistem fraerii sa plateasca in parcarile subterane, iar jmecherii de la stat ......   Mi-e jena de astia ce isi folosesc posturile in stat ca sa isi creeze conditii  :? . Daca am avea un stat civilizat, ala care si-a comandat loc de parcare, ar fi dat afara cu vaj + ar reface singur trotuarul.
Mi-e jena de astia ... :(

PS Presupun ca asta de la fondul imobiliar, s-a uitat ca aia de la INM si-au tras, aia de la primaria sect.5 si-au tras, si aia de la PMB si-au tras(langa Cercul Militar).. Si s-a gandit "pai ce eu sunt mai fraer".
Democratie de mucava  :popa: .

 


Re: Refacerea zonei Eroilor - Universitate - Rosetti realistul

Vai de noi. Nu a durat mult si deja baietii cu cablurile electrice au spart  granitul si au facut doua gropi in fata la I.N.M. Rușine!Sigur nu vor repara așa cum trebuie.

 


Re: Refacerea zonei Eroilor - Universitate - Rosetti realistul

Erau cei de la UTI care umblau la fibra optica. Ce sa facă si ei...au spart si ei granitul un pic. Era nou si nu era bine da stea așa.

 


Re: Refacerea zonei Eroilor - Universitate - Rosetti Serban

Nightwolf wrote:
Serban wrote:
Pai de aia i am facut poza la roata. Poate stie Nightwolf daca poate fi sanctionat in vreun fel daca trimitem poza la Politia Locala.


La Locala da ... desi pe Sectoru` care este slabe sanse sa miste aia ceva impotriva "votantilor" ... cre` ca mai degraba daca le trimiteti la PMB sa actioneze ei mai departe ca e trotuarul "lor" ...



Dupa un simplu email trimis la mom respectiv, am primit o adresa de la Politia Locala prin care mi se aduce la cunostinta faptul ca a fost identificat soferul si se vor lua masurile ce se impun.

Deci faceti sesizari, lucrurile se misca :)

 


Re: Refacerea zonei Eroilor - Universitate - Rosetti survola

Vezi ca o sa ai probleme, era omul la amanta  :lol:

 


Re: Refacerea zonei Eroilor - Universitate - Rosetti Radu Stanescu

Nu stiu cine proiecteaza lucrarile acestea, dar nu s-a gandit nimeni ce bine ar merge o banda de verdeata intre carosabil si pietoni? Ar fi facut economie de placi de piatra, ar fi rezolvat si problema apei. Plus ca ar fi creat un confort psihic pentru pieton. Cu timpul s-ar fi deschis si cafenele care pe timpul verii ar fi scos cate o masa doua si ar fi iesit ceva extraordinar. Trebuie totusi sa umanizam orasul asta.

 


Re: Refacerea zonei Eroilor - Universitate - Rosetti zapacitu

Radu Stanescu wrote:
Nu stiu cine proiecteaza lucrarile acestea, dar nu s-a gandit nimeni ce bine ar merge o banda de verdeata intre carosabil si pietoni? Ar fi facut economie de placi de piatra, ar fi rezolvat si problema apei. Plus ca ar fi creat un confort psihic pentru pieton. Cu timpul s-ar fi deschis si cafenele care pe timpul verii ar fi scos cate o masa doua si ar fi iesit ceva extraordinar. Trebuie totusi sa umanizam orasul asta.

De acord doar daca "mancau" o banda de circulatie. Altfel... ar fi fost mai aglomerat decat intr-o seara de vara pe Selari in centru vechi!

 


Re: Refacerea zonei Eroilor - Universitate - Rosetti ByOnu

Radu Stanescu wrote:
Nu stiu cine proiecteaza lucrarile acestea, dar nu s-a gandit nimeni ce bine ar merge o banda de verdeata intre carosabil si pietoni? Ar fi facut economie de placi de piatra, ar fi rezolvat si problema apei. Plus ca ar fi creat un confort psihic pentru pieton. Cu timpul s-ar fi deschis si cafenele care pe timpul verii ar fi scos cate o masa doua si ar fi iesit ceva extraordinar. Trebuie totusi sa umanizam orasul asta.


Exact, si eu m-am gandit la acelasi lucru. Plus ca oricum avem scuaruri pentru copaci, deci s-ar fi putul lasa 1m intre bordura si placi pentru niste gazon sau alte aranjamente florale.

Pana luna trecuta nu aveai pe unde sa te strecori pe Elisabeta din cauza masinilor, cu siguranta 1m pentru gazon n-ar fi deranjat pe nimeni.

Idem si pe Calea Victoriei sunt anumite zone unde s-ar fi putut opta pentru aceasta varianta.
2015-02-06 14.43.10.png (1.31 MB; downloaded 4401 times)

 


Re: Refacerea zonei Eroilor - Universitate - Rosetti iliutu

Cred ca va urma un proiect pentru realizarea lor. Alti bani, alta distractie  :evil:

 


Re: Refacerea zonei Eroilor - Universitate - Rosetti ByOnu

Duminica, 22 Feb, s-au adus materialele (paleti cu borduri si placi, nisip, pietris) si utilaje pe Magheru si s-au reapucat in sfarsit de lucru. Se lucreaza de mantuiala, dar e mai bine decat nimic, cel putin sa monteze stalpisori si gata.

Situatia actualizata a santierului trotuarelor de pe Magheru:
ACTUALIZARE SITUATIE.png (1 MB; downloaded 4187 times)

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421847 posts in 5255 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use