Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Lărgire si resistematizare trafic Str.N.Caranfil (2013)

181 posts, 46547 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 13
 
 

📖 Pagination options
Re: Refacere covor asfaltic. Nightwolf

AdrianD wrote:
Pai inainte erau 2+1 benzi si acum sunt tot atatea. Nu prea mai au unde sa faca largiri daca nu demoleaza din constructiile de pe partea dreapta. Par mai degraba niste lucrari ale Apa Nova.



Tati, crede-ma, se largeste cu inca o banda pe partea cu ambasada Rusiei, ca au de unde sa taie ... se poate taia din ambele trotuare, acolo s-a construit aiurea pana in buza, crede-ma! :)

 


Re: Refacere covor asfaltic. Nightwolf

Serban wrote:
Nu pare a fi un giratoriu la intersectia cu Nordului. Am trecut acum si cred ca va fi doar un mare scuar.

@AdrianD uita te la poze. Se largeste


M-am uitat cum au aranjat balizele in forma de cerc si din cate stiu ei asa isi deseneaza locul unde pun borduri ... acum, ca o fi doar o porcarie de scuar sub forma de cerc sau o giratie, o sa vedem vinera viitoare ca am inteles ca in 2 sapt tre` sa o dea gata ca lucrarea deja "deranjeaza" :)

 


Re: Refacere covor asfaltic. AdrianD

La Ambasada Rusiei? Poate a Chinei, dar tocmai ca pe partea aia nu se lucreaza, ci pe celalalt sens. Si nu prea mai au de unde sa taie, doar daca intra in curtile oamenilor. Trotuarul daca are un metru latime si ar trebui 3,5 metri pentru inca o banda si cel putin un metru pentru trotuar.

 


Re: Refacere covor asfaltic. Serban

Ca sa intelegi:

Atat era inainte....

IMG_3261 (Medium).JPG (99.73 KB; downloaded 3127 times)


Si asa e acum.

IMG_3296 (Medium).JPG (76.38 KB; downloaded 3126 times)


Daca nici acum nu crezi....da o fuga pe jos si uita te, ca deja exagerezi contrazicandu te atat.

 


Re: Refacere covor asfaltic. AdrianD

Da, e mai lat carosabilul cu vreo 50 cm, dar nu sunt benzi in plus.

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Refacere covor asfaltic. Mircea G

La intersectia cu Nordului nu pare giratoriu . Am trecut azi si seamana mai mult o trasare a sensurilor de circulatie si demarcare cu spatii verzi , asta in locul pietii imense din beton .

 


Re: Refacere covor asfaltic. Serban

da, si eu cred la fel. Ar fi binevenit, toti o luau pe acolo cum vroiau.

 


Re: Refacere covor asfaltic. Nightwolf

AdrianD wrote:
La Ambasada Rusiei? Poate a Chinei, dar tocmai ca pe partea aia nu se lucreaza, ci pe celalalt sens. Si nu prea mai au de unde sa taie, doar daca intra in curtile oamenilor. Trotuarul daca are un metru latime si ar trebui 3,5 metri pentru inca o banda si cel putin un metru pentru trotuar.


Am confundat si io comunistii intre ei, ai inteles ce vroiam sa zic...

 


Re: Refacere covor asfaltic. Nightwolf

AdrianD wrote:
Da, e mai lat carosabilul cu vreo 50 cm, dar nu sunt benzi in plus.



Or sa fie, trebuie sa taie si pe partea cu ambasada, se pare ca asa ar cam fi proiectul ....

 


Re: Refacere covor asfaltic. AdrianD

Ma cam indoiesc. Spatiu e doar in dreptul Ambasadei Chinei, acolo ce e trotuarul ceva mai lat, dar ar fi pacat sa distruga zona, iar mai incolo nu mai e loc. Ar fi cam aiurea sa o largeasca doar in dreptul Ambasadei.

 


Re: Refacere covor asfaltic. Nightwolf

O sa intreb maine sa vad exact care e proiectul, daca nu uit :D, si revin cu informatii :P

 


Re: Refacere covor asfaltic. Serban

Am pregatit un nou mic reportaj cu lucrarile de la Caranfil.

pana dupa ambasada se circula pe partea noua, lucrarile mutandu-se pe celalalt sens. Mai este de asternut doar stratul de uzura.

IMG_3316 (Medium).JPG (120.77 KB; downloaded 2802 times)


Din pacate, trotuarul ramas e cam penibil. Persoanele cu dizabilitati sau mamele cu carucioare n-au nicio sansa in unele locuri.

IMG_3317 (Medium).JPG (116.66 KB; downloaded 2782 times)


Dupa ambasada continua aceleasi lucrari, destul de in forta.

IMG_3318 (Medium).JPG (113.61 KB; downloaded 2782 times)


Cum bine a intuit cineva pe forum, unde se intersecta breteaua de pe Caranfil cu Pipera s-a inchis si a aparut o bucla de intoarcere. Mi se pare o solutie buna.

IMG_3319 (Medium).JPG (110.46 KB; downloaded 2782 times)


IMG_3321 (Medium).JPG (105.91 KB; downloaded 2783 times)


IMG_3322 (Medium).JPG (104.63 KB; downloaded 2782 times)


IMG_3324 (Medium).JPG (98.25 KB; downloaded 2782 times)


Aceasta mica insulita va disparea.

IMG_3323 (Medium).JPG (107.94 KB; downloaded 2783 times)

 


Re: Refacere covor asfaltic. Serban

La intersectia cu Nordului nu-mi dau inca seama cum va fi. In orice caz, nu va fi un giratoriu. Exista posibilitatea sa se interzica virajul la stanga pe Nordului, oare?!

IMG_3314 (Medium).JPG (97.06 KB; downloaded 2782 times)


IMG_3328 (Medium).JPG (100.59 KB; downloaded 2782 times)


IMG_3329 (Medium).JPG (119.62 KB; downloaded 2785 times)


La Ambasada se va intregi trotuarul, cred.

IMG_3326 (Medium).JPG (120.66 KB; downloaded 2784 times)


La intersectia Pipera cu Caranfil momentan nu sunt lucrari.

 


Re: Supralargire si resistematizare trafic Str. N. Caranfil Nightwolf

Am incercat sa aflu ceva despre aceasta lucrare ... nimeni nu stie nimic... parca nu ar exista!! :mrgreen:

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 13
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421860 posts in 5255 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use