Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Lărgire si resistematizare trafic Str.N.Caranfil (2013)

181 posts, 46545 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 13
 
 

📖 Pagination options
Re: Refacere covor asfaltic. emilacke

Am vazut unul anul asta intors cu rotile in sus...singur singurel, la prima ora dimineata. Si ma tot intrebam cum mama masii a reusit performanta asta. Am aflat acum, de la bordura. Mare ti-e gradina!

 


Re: Refacere covor asfaltic. Serban

Azi am dat iar o tura pe la Caranfil, asa ca revin cu noutati. Continua aceleasi lucrari, numai ca am observat iar niste lucruri interesante:

1. Drumul nou va fi mult inaltat. Partea refacuta, care e la stadiu de balast, e deja mai inalta decat partea veche

IMG_3293 (Medium).JPG (93.77 KB; downloaded 2672 times)


IMG_3296 (Medium).JPG (76.38 KB; downloaded 2671 times)


IMG_3297 (Medium).JPG (104.66 KB; downloaded 2673 times)


2. Se reconfigureaza si intersectia cu Sos Nordului

IMG_3306 (Medium).JPG (60.97 KB; downloaded 2672 times)
IMG_3292 (Medium).JPG (86.75 KB; downloaded 2672 times)

 


Re: Refacere covor asfaltic. Serban

3. Acum, spuneti voi, daca intelegeti, ce se intampla aici...eu nu-mi dau seama

IMG_3303 (Medium).JPG (78.62 KB; downloaded 2669 times)


IMG_3304 (Medium).JPG (62.66 KB; downloaded 2670 times)


IMG_3305 (Medium).JPG (67.63 KB; downloaded 2672 times)


IMG_3300 (Medium).JPG (58.41 KB; downloaded 2669 times)


IMG_3299 (Medium).JPG (75.57 KB; downloaded 2669 times)


IMG_3301 (Medium).JPG (66.72 KB; downloaded 2669 times)


IMG_3302 (Medium).JPG (70.28 KB; downloaded 2668 times)

 


Re: Refacere covor asfaltic. DocOctavius

Acolo am impresia ca se coace un rond pentru íntoarcere si se ínchide la capat parcarea ca sa nu mai iasa nimeni din parcare si sa faca stanga peste linia dubla continua. Dar e doar o impresie din poze. Nu a gasit nimeni un puz al lucrarii ca de acolo ne-am lamuri imediat.

 


Re: Refacere covor asfaltic. Serban

DocOctavius wrote:
Acolo am impresia ca se coace un rond pentru íntoarcere si se ínchide la capat parcarea ca sa nu mai iasa dimeni din parcare si sa faca stanga peste linia dubla continua. Dar e doar o impresie din poze. Nu a gasit nimeni un puz al lucrarii ca de acolo ne-am lamuri imediat.


S-ar putea sa ai dreptate, seamana cu asa ceva. Acolo se incurca si pentru ca ieseau de pe bretea si trebuiau sa se incadreze in asa fel incat sa faca stanga spre Ambasada.

 


Re: Refacere covor asfaltic. survola

Tinand cont ca e o singura bandă ”in parcarea” aceea, nu prea cred că ai putea intoarce pe acolo. Decât cu greu.
Dar să vedem.

 


Re: Refacere covor asfaltic. AdrianD

Mai exact, pe ce portiune spuneti ca se largeste Nicolae Caranfil? La lucrarile alea sunt niste benzi cu Apa Nova, deci s-ar putea sa fie interventii la reteaua de apa.

 


Re: Refacere covor asfaltic. Nightwolf

Se largeste TOT Caranfilul de la China pana la intersectia cu Pipera inclusiv. Care aveti treaba pe acolo ocoliti!! Mai dureaza cel putin 2 saptamani.

Cat despre scuarul ala, ideea e simpla, pe o parte se intra pe una se iese, probabil se va moderniza si parcarea si va fi aleea aia cu dublu sens ... Se vede ca la Nordului x Beijing se va construi un ALT giratoriu deci posibil sa scapam de cel de la Pescarus desiiiiiiiiii nu cred dar....

 


Re: Refacere covor asfaltic. AdrianD

Pai inainte erau 2+1 benzi si acum sunt tot atatea. Nu prea mai au unde sa faca largiri daca nu demoleaza din constructiile de pe partea dreapta. Par mai degraba niste lucrari ale Apa Nova.

 


Re: Refacere covor asfaltic. Serban

Nu pare a fi un giratoriu la intersectia cu Nordului. Am trecut acum si cred ca va fi doar un mare scuar.

@AdrianD uita te la poze. Se largeste

 


Re: Refacere covor asfaltic. AdrianD

Eu am trecut pe acolo si nu mi se pare ca se largeste. Pozele nu sunt prea clare.

 


Re: Refacere covor asfaltic. Serban

Ce nu e clar, tu nu vezi cum arata trotuarele?:)) am pus poze clare cu trotuarul vechi si trotuarul nou. Intelege ca se largeste. E sigur.

 


Re: Refacere covor asfaltic. AdrianD

Nu e clar din ce zona sunt luate. Adica se vede doar carosabilul, nu si ce e pe marginea drumului pentru a compara cu era inainte. Si faptul ca trotuarul e facut praf nu inseamna ca nu se reface. Daca ar fi sa largeasca drumul ar taia si copacii aia or nu se taie nimic. Pe sensul dinspre Ambasada Chinei erau doua benzi si acum sunt tot doua, iar dinspre Soseaua Pipera era o banda, ca si acum. Largire ar insemna cel putin o banda in plus macar pe unul dintre sensuri, iar acum nu apare nicio banda in plus. A, ca or muta ei bordurile alea mai intr-o parte, se poate, dar drumul ramane cu acelasi numar de benzi. S-ar putea ca pentru giratoriul ala de pe Soseaua Nordului sa dea trotuarul putin mai incolo. E interesant ca lucrarea nu este anuntata pe nicaieri. Nici cei de la Rutiera nu au anuntat devierea traficului si nici acolo nu este nicio placuta cu lucrarile.

 


Re: Refacere covor asfaltic. Serban

Uita te la pozele puse de mine sapt trecuta si o sa vezi. Copacii s au taiat. Trotuarul ingustat este cel de pe partea stanga cum mergi spre Ambasada. Du te la fata locului si o sa vezi. Daca nu, o sa te convingi la final, n are rost sa mai insist daca nu crezi.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 13
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421846 posts in 5255 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use