Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii

 

Topic: Controverse privind lucrarile de infrastructura

274 posts, 105159 views
 
Go to page:  1  ... 14 15 16 17 18 19 20
 
 

📖 Pagination options
  • ADY881
  • Posted:
  •  

Re: Controverse privind lucrarile de infrastructura ADY881

Nu e nici un misto, ei chiar daca ar fi avut o alternativa sub forma de transport public civilizat (LRT pe DN1, sau daca am avea o retea decenta suburbana pe calea ferata) si niste rute de maxi-taxi ce ar circula prin comunele alea ca sa adune si sa transporte spre statii de transport magistral (LRT sau tren suburban) pasageri, cati oameni tu crezi ca vor renunta la masina de buna voie(adica fara masuri care chiar sa ii afecteze finaciar)?

PS Nu uita de specificul zonei(pretul la terenuri si imobile).
PS PS Referitor la moderare, eu inteleg prin Moderator, un fel de judecator care nu tine partea nimanui, insa in cazul tau primesc mai mereu niste reactii inflacarate, doar daca scriu ceva anti automobilistic sau daca amintesc de masuri "punitive" cu privire la folosirea  masinilor in oras. Eu o asemenea situatie o inteleg prin faptul ca esti subiectiv (de partea automobilistilor), ceea ce nu mi se pare in regula in general pentru un moderator, dar mai ales pe un forum care se intituleaza metrousor (nu ACR, BMW-club.....). Daca unii colegi, care sunt automobilisti, si se simt afectati de aceea ce scriu eu, sa ma contreze, ca acum se primeste ca cineva se plange tie, iar tu imi ichizi gura(si nu doar mie).
Aici e forum cumva?
Sau este un club in care toti trebuie sa gandeasca la fel?
Daca tie ti se par in regula asemenea procedee, e in regula, baneaza-ma, insa eu consider ca forumul va pierde din asta deoarece cu cat mai multe (si diverse) pareri sunt pe forum, cu atat mai interesant se primeste forumul si respectiv mai mult persoane se regasesc aici si intra pe el.

 


Re: Controverse privind lucrarile de infrastructura Aron

Bai baiatule, nu e ca si cum e singurul care iti zice ca aberezi. Majoritatea s-au saturat si se plang de modul cum abordezi orice subiect. Da tu nu vezi asta. Esti atat de pus contra la cei care au masina, la parcari si la pasajul PPL incat nu vezi ca deja ai intrecut orice masura si mai toata lumea se abtin din a-ti raspunde. Eu tot citesc tot ce postezi tu si mereu m-am abtinut din a-ti raspunde cu aceeasi moneda, dar la un moment dat ajung si eu la acea limita.
PS. Aici venim fiecare cu ideile lui si cautam un punct comun si al mai eficient, dar cu tine nu se poate, asta e imi pare rau. Esti incompatibil din toate punctele de vedere.

 


Re: Controverse privind lucrarile de infrastructura Sorin62

Nici eu nu mă mai obosesc să mai citesc mesajele lui Adi. Nu înțelege diferența dintre susținerea intereselor unui grup și intoleranța față de cei care au altă opinie sau interese. De aceea există pe toate forumurile posibilitatea de a ignora selectiv anumiți utilizatori, respectiv mesajele acestora... (pe forumul acesta sunt denumite, elegant, ”persoane neagreate”).

 


Re: Controverse privind lucrarile de infrastructura rocklee

La pasajul Muncii se mai lucreaza ? S-au incheiat lucrarile de reabilitare ???

 


Re: Controverse privind lucrarile de infrastructura Nightwolf

De fff mult timp... circula si tramvaiele chiar ...

 


Re: Controverse privind lucrarile de infrastructura PinkyHog

Chiar nu se poate face ceva in aceasta zona pentru a circula un pic mai normal? N-ar fi mai usor si pentru autobuzele RATB sa se faca statie?
Nu vreau sa taie copacul, sa-l lase acolo, doar sa-i refaca insula pe partea cealalta. Si sa scoata stalpii. Si ar fi spatiu pentru doua benzi.
georgian.jpg (507.42 KB; downloaded 4722 times)

 


Re: Controverse privind lucrarile de infrastructura Saint666

De 2 ani lucrez fix acolo. De 2 ani ma minunez ce ingustare stupida si ce efecte produce in fiecare dimineata (cand e traficul mai aglomerat). Am vazut de multe ori autobuze care ocolosesc insula prin dreapta ca sa ajunga mai repede in statie.

 


Re: Controverse privind lucrarile de infrastructura someone

Da, e o mare ciudatenie. E mai lata breteaua decat soseaua.

 


Go to page:  1  ... 14 15 16 17 18 19 20
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii  • 
Choose destination

Since our 2289 forum members have written 421195 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use