Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare și lărgire Centura București (DNCB)

 

Topic: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD)

277 posts, 95052 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 20
 
 

📖 Pagination options
Re: CENTURA BUCURESTI shoppy

Suprabetonarea rampei Bucuresti este aproape gata, ultima bucata de tablier din rampa Chitila este tot la sol dar cel putin au aparut pilonii temporali. In zona se aranjeaza rosturile de dilatatie deci atentie ca este o restrictionare la o banda care se tot muta. Pe Odai Renel monta cabluri.

 


Re: CENTURA BUCURESTI shoppy

Se continua lucrul la rampa Bucuresti, s-a montat ceea ce s-a dovedit a fii penultima bucata de tablier metalic din rampa Chitila, ultima bucata este sositita pe santier si cred ca o sa mai stea acolo o bucata buna de timp ca inca nu s-au apucat de sapat groapa pentru turnatul radierului capatului de rampa.

 


Re: CENTURA BUCURESTI shoppy

Timid se reia lucrul, se pregateste suprabetonarea partii existente din rampa Chitila.

 


Re: CENTURA BUCURESTI cornel001

S-au apucat sa puna palete anti-orbire pe parapetul de mijloc, deocamdata n-au avansat prea mult. Sper ca nu vor fi furate... prea repede. Dinspre hobanat spre tunari.

La stefanesti si cred si la tunari, naspa cu facutul stanga ca sa intri pe centura. Lipsa de vizibilitate din ambele parti (si cel care trece deja pe centura pe directia inainte spre sud, si cel care intra pe centura spre sud) datorita coloanei care paraseste centura spre stanga. Venind pe banda 2 a trebuit sa fac o manevra mai brusca de evitare preventiva pt ca o Nova vroia sa intre pe ea, si ne-am vazut in ultimul moment, probabil avea ceva viteza si pt ca a trebuit sa traverseze celalalt sens repede. Puteau sa largeasca mai mult in zona sa faca o banda de preluare a celor ce traverseaza primul sens accelerand puternic (ca sa apuce sa treaca repede) + accelerare suplimentara, unde omu poate si sa vada in oglinda din dreapta daca are loc sa se bage. Lucrare de rahat. Deocamdata cel mai sigur e acolo sa vii pe banda 1, daca esti deja pe centura.

 


Re: CENTURA BUCURESTI Goldmund

Indiferent cum arata noua Centura a Bucurestiului, trecerile de pietoni..., insa cum a fost timp de 30 de ani, catastrofa care a fost(si prin Chitila si Mogosoaia!!)nu o sa mai fie.
Vedeti si voi:



 


Re: CENTURA BUCURESTI Techno

Portiunea A1- Chitila au scos-o la licitatie? Am ramas eu in urma cu stirile?

 


Re: CENTURA BUCURESTI Dominatrix

Au scos-o, ofertele au fost depuse pana pe 27 septembrie 2010, dar nu s-a atribuit nimic deocamdata. Adica "procedura e in curs de derulare", spus mai frumos.
Aici gasesti tot ce iti trebuie: http://www.cnadnr.ro/proiect_pcd.php?id=218

 


Re: CENTURA BUCURESTI shoppy

La rampa Chitila se lucreaza la suprabetonare si s-a turnat fundatia culeei, sensul spre Militari este inchis pentru finalizarea lucrarilor "terminate" acum 2 luni, se circula pe o banda pe sensul Mogosoaia.

 


Re: CENTURA BUCURESTI shoppy

S-a reluat balasterea rampei Bucuresti iar la rampa Chitila se continua turnarea culeei si se pare ca partea existenta de rampa este armata si va fii in curand suprabetonata(bonus 2 poze de noapte).

 


Re: CENTURA BUCURESTI shoppy

La Chitila s-a terminat de suprabetonat rampa Chitila si s-a facut hidroizolatia la rampa Bucuresti.
DSC07200.JPG (348.12 KB; downloaded 4251 times)
DSC07203.JPG (316.92 KB; downloaded 4253 times)
DSC07204.JPG (264.18 KB; downloaded 4253 times)
DSC07205.JPG (252.43 KB; downloaded 4252 times)

 


Re: CENTURA BUCURESTI shoppy

S-a mai avansat doar cu instalarea suportilor pentru glisiera, se pare ca utilajele necesare balastarii rampelor au primit alta misiune; incep sa dispara reazemele temporare, probabil ca se asteapta evacuarea reazemelor si desfiintarea intregii organizari de santier de sub pod pentru devierea pe sub pod a strazii care va fii blocata de constructia rampei Chitila. Urmatorul reportaj aici va fii cand aud pe cineva ca s-a deschis traficul pe rampe sau macar ca s-a balastat si rampa Chitila, nu are rost sa bat atata drum cu bicicleta pe sosea doar ca sa vad ca nu s-a facut nimic.
In acest punct s-a dovedit ca schimbatorul meu de foi nu a fost strans suficient in urma RK-ului si a devenit inutilizabil, astfel fortandu-ma sa intrerup expeditia, incerc sa ajung maine la Otopeni si Pipera.
DSC07250.JPG (337.75 KB; downloaded 5394 times)
DSC07251.JPG (352.9 KB; downloaded 5395 times)
DSC07252.JPG (317.15 KB; downloaded 5394 times)

 


Re: CENTURA BUCURESTI gorjeanul

Reportaj de pe centura:

1) A mai trecut inca o luna de la interventia mea precedenta iar podul de la Chitila inca nu este gata. La patru luni de la inaugurare. Poate daca-l rugam frumos pe Mircea Badea, va face un pariu productiv cu Boc :)

2) Cineva s-a apucat, inainte de Paste, sa transforme gunoiul de langa bordurile podului Chitila in nistre gramajoare. Azi dimineata simpaticele gramajoare erau tot acolo.

3) Curcanii pandesc in continuare linia continua de la benzinaria Petrom de la Rudeni.

4) Aviz celor ce se grabesc - acum doua saptamani, dimineata, cand era superbalamuc intre Chiajna si Chitila, am ajuns mai repede in Chitila ocolind prin Sabareni...

5) Catelele dintre Mogosoaia si Otopeni au intrat in calduri. Centura este tocmai buna ca loc de confruntare intre masculii aspiranti.

6) Accident la Rudeni in weekend. S-a lasat cu carne. Vulturii necrofagii de la A3 erau la locul faptei. Cred ca inca dinainte de a se produce accidentul.

 


Re: CENTURA BUCURESTI shoppy

Am trecut prin zona, nimic nou, nu se merita sa fac vreo poza.

 


Re: CENTURA BUCURESTI misterr

Se lărgește breteaua de acces la intersecția cu DN1 (podul Otopeni).

Fotografie0023.jpg (187.22 KB; downloaded 5097 times)


Fotografie0024.jpg (197.34 KB; downloaded 5104 times)


Fotografie0025.jpg (254.28 KB; downloaded 5097 times)


Fotografie0027.jpg (234.71 KB; downloaded 5097 times)

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 20
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare și lărgire Centura București (DNCB)  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421923 posts in 5257 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use