Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare și lărgire Centura București (DNCB)

 

Topic: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD)

277 posts, 95060 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 20
 
 

📖 Pagination options
Re: CENTURA BUCURESTI marius baciu

hai ca m-am prins ,se pare ca termenul de 1 dec a fost dat grecilor de la Aktor pentru pasajul Chitila iar stirea a fost umpluta de jurnalism pentru toata autostrada....am zis autostrada!!?? :lol:

 


Re: CENTURA BUCURESTI gabriels

La Chitila se munceste din greu.Deja au aparut balustradele pe pod.

 


Re: CENTURA BUCURESTI neder

Pe centura a inceput turnarea parapetului median.







 


Re: CENTURA BUCURESTI shoppy

La Chitila s-au realizat traversarile peste DN7 si salba de lacuri, penultima bucata de tablier se sudeaza la sol.

 


Re: CENTURA BUCURESTI shoppy

Pe aeroportului au inceput asfaltarile, s-a desfiintat cf (amr LEA).

 


Re: CENTURA BUCURESTI neder

Ne place noua sa exageram. Drumul e un 4 benzi cu parapeti. Atat. Asa cum e DN5 sau DN1 la Ploiesti. Are treceri de pietoni ppl!



 


Re: CENTURA BUCURESTI mindmasster

Centura Capitalei, continuată cu bani de la Comisia Europeană


Comisia Europeană va finanţa, la propunerea Ministerului Transporturilor, construcţia a două tronsoane ale centurii Bucureşti, care fac legătura cu autostrăzile Bucureşti-Piteşti şi Bucureşti-Constanţa şi vor costa circa 120 milioane euro.
"Am fost la Bruxelles pentru a vedea dacă putem introduce capetele de centură pe finanţare europeană. Şi am o veste bună, Comisia a acceptat. Urmează ca decizia să fie luată la sfârşitul lunii, în Comitetul de monitorizare", a declarat, vineri, ministrul Transporturilor, Anca Boagiu, la o vizită de lucru cu premierul Emil Boc pe şantierul centurii de nord a Capitalei.

Cele două tronsoane au în total 20 de kilometri.

Totodată, Boc i-a avertizat, vineri, pe constructorii centurii de nord a Capitalei că lucrările la tronsonul Chitila-Voluntari, de 20 kilometri, trebuie încheiate până la 1 decembrie şi că vor fi "sancţionaţi" de Guvern dacă depăşesc acest termen.€

 


Re: CENTURA BUCURESTI mindmasster

20 km din centura gata de Sarbatori?

Centura de Nord a Capitalei trebuie să fie ca-n palmă până la 1 decembrie.
În prezent, doar o porţiune între Otopeni şi pasajul Pipera-Tunari arată aşa cum trebuie
Alexandru Ionescu
Uraaaa! Moş Crăciun vine mai devreme anul acesta pentru şoferii din Bucureşti şi nu numai. De la 1 decembrie ne vom putea plimba pe Centura de Nord pe câte două benzi pe sens. În plus, trei pasaje vor fi date şi ele în folosinţă.
Trei ani de zile au durat lucrările de supralărgire şi modernizare a celor 20,5 kilometri ce reprezintă Centura de Nord a Bucureştiului, situată între localităţile Chitila şi Voluntari.

Acum, pe o parte din aceasta se circulă deja ca-n Occident, pe câte două benzi pe sens.

Totul se datorează celor peste 100 de milioane de euro, atât cât au costat lucrările pe acest tronson. Din păcate, pentru Centura de Sud, şoferii trebuie să mai aştepte, pentru că autorităţile nu mai au bani.

Potrivit ministrului transporturilor, Anca Boagiu, lucrările la Centura de Nord sunt aproape finalizate, iar la 1 decembrie anul acesta multe tronsoane vor fi date în folosinţă.

Pentru moment, declaraţiile ministrului nu par a fi chiar vorbe în vânt, dacă ţinem seama că muncitorii au tras chiar şi duminica pentru a termina la timp.


Mai multe pe : http://www.click.ro/actualitate/bucures...93429.html

 


Re: CENTURA BUCURESTI Goldmund




nu stiu daca cunoasteti aceste filmuletze(am descoperit trei, ultimul pana dupa podul de la Stefanesti.)Cred ca au fost facute la inceputul verii anului 2010. "Nu uita, Darie, nu uita" cum arata.
Nu poate deveni decat mai bine...

 


Re: CENTURA BUCURESTI subway guru

Am trecut azi prin giratoriul de la DN1A/CB si avansasera cu binderul pana la 100m de intersectie venind dinspre Chitila...

 


Re: CENTURA BUCURESTI Nightwolf

Eu am trecut ieri pe la Chitila, intersectia este gata, mai trebuie doar sistematizata, se lucra la pod. Panta dinspre Rudeni era si balastata astepta supra-betonarea. Pacat ca e inca vremea buna da` e ceata asta infecta care te da peste cap ...

 


Re: CENTURA BUCURESTI shoppy

La Chitila se trage tare la predale, suprabetonare si balustrade, penultima bucata de tablier este inca la sol.

 


Re: CENTURA BUCURESTI shoppy

Cf de pe Aeroportului nu se desfiinteeaza ci se face trecere la nivel, au inceput lucrarile de mutarea lea.

 


Re: CENTURA BUCURESTI Nightwolf

Mai e functionala calea aia ferata??

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 20
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare și lărgire Centura București (DNCB)  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421949 posts in 5257 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use