Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Refacerea infrastructurii pietonale între Unirii - Victoriei

686 posts, 209782 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 49
 
 

📖 Pagination options
Re: Stiri, proiecte, perspective adn2377

Mircea G wrote:
Intrebarea este cum pot obtine niste ciudati nespalati autorizatii sa vinda tot fel de produse infecte in Piata Unirii ???? :shock:


Care autorizatii coane?
Sau asa s-o fi numind spaga zilnica la sectoristi?

Acolo nu exista locuri de vanzare, ca sa se poata da autorizatii - decat cel mult pe perioade limitate si bine determinate - gen 1 martie, Craciun, etc.

 


Re: Stiri, proiecte, perspective ByOnu

ByOnu wrote:
...nu va temeti ca-n cateva zile revin cu poze cu astea noi crapate...


Ei... acum s-au apucat sa le sparga pe toate... :shock: Nu vad logica. Poate vor sa refaca complet pavajul! :?:
scoase_2011_05_29 106.jpg (781.07 KB; downloaded 6678 times)

 


Re: Stiri, proiecte, perspective rosetti61

Tare mi-e ca s-au plictisit de pavajul respectiv si vor tranti niste asfalt in loc (lucrarea a fost inaugurata in 2008). Sper sa-l inlocuiasca cu alte placi noi nu sa le surada noua moda in materie de pavaje "a la Basarab :D".
Iar in fundal, nu e exclus, dupa ce da jumatate jos din el, sa sara ONG-urile ca asa si pe dincolo, sa fie in situatia sa refaca ce au demontat. Asa e de vreo trei zile, n-au mai demolat nimic. Dincolo, "peste drum" era ceva miscare insa nu ceva destul de serios.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Stiri, proiecte, perspective Dr2005

Decât pavaj în care îţi rupi gâtul şi picioarele, mai bine asfalt care face bălţi în neuniformităţi.

 


Re: Stiri, proiecte, perspective ByOnu

rosetti61 wrote:
...Iar in fundal, nu e exclus, dupa ce da jumatate jos din el, sa sara ONG-urile ca asa si pe dincolo...


Pt discutii despre "fundal" avem subiect dedicat actualizat cu imagini: viewtopic.php?f=24&t=1719&start=14  ;)

 


Re: Stiri, proiecte, perspective ByOnu

Am o teorie, dar nu-mi dati in cap daca vi se pare aiurea...

E foarte posibil ca placile 'noi' facute din jumatati sa provina de la fatzada scoasa a TNB-ului. Marimea (ochiometric) si culoarea par identice. E prea mare conincidenta... :shock:

 


Re: Stiri, proiecte, perspective ByOnu

Au terminat de spart tot pavajul de marmura... :roll:  Sa vedem cat o sta asa...
Fotografie0728.jpg (620.29 KB; downloaded 5912 times)
Fotografie0729.jpg (553.64 KB; downloaded 5915 times)
Fotografie0730.jpg (613.69 KB; downloaded 5913 times)
Fotografie0732.jpg (809.56 KB; downloaded 5913 times)

 


Re: Refacerea zonei pietonale Coltea-Universitate Costin

Topic nou pentru acest subiect (postati aici) !!!

 


Re: Refacerea zonei pietonale Coltea-Universitate ByOnu

Cam asta-i situatia acum. Mie unu-mi place cum a iesit. Oricum pe marmura aia (?) alunecai ca :twisted: cand era uda... la fel si in pasaj.
Copy of Fotografie0805.jpg (647.64 KB; downloaded 5521 times)
Copy of Fotografie0816.jpg (606.61 KB; downloaded 5520 times)
Copy of Fotografie0817.jpg (566.9 KB; downloaded 5521 times)
Copy of Fotografie0818.jpg (586.95 KB; downloaded 5530 times)
Copy of Fotografie0819.jpg (570.23 KB; downloaded 5521 times)

 


Re: Refacerea zonei pietonale Coltea-Universitate Goldmund

Observ ca ati pus ultimele fotografii acum aproape o luna. S-a terminat si aceasta lucrare fara sa stim cum arata?!(precum lucrarea de asfaltare a Aviatorilor...Cand a fost gata s-au retras si cei care mai ne tineau la curent cu foto...Acum e si mai deprimant odata cu sfarsitul lucrarilor la Pasajul Basarab - care a lasat un vid imens...

PS
Mai bine ar fi scos gardul acela din fier de pe margine ca arata ca...si zona e oricum de City(vis a vis de Muzeul Municipiului Bucuresti v. si skip intro care e superb!
http://www.muzeulbucurestiului.ro/main.html).
Mai bine ar planta un gardulet viu si ar imbunatati si aerul in Capitala :idea:

 


Re: Refacerea zonei pietonale Coltea-Universitate cornel001

Poate e motiv sa mai dai o raita in Bucuresti sa vezi cu ochii tai ;)





























Sursa LeClerk de pe SSC.

 


Re: Refacerea zonei pietonale Coltea-Universitate adn2377

Goldmund wrote:
Observ ca ati pus ultimele fotografii acum aproape o luna. S-a terminat si aceasta lucrare fara sa stim cum arata?!


Am trecut eu ieri pe acolo. Nu era terminat, dar mai era putin de lucru intr-un colt spre Rosetti iar muncitorii chiar lucrau. Nu m-am gandit sa fac ceva poze :(
Oricum, a iesit frumos dupa mine, iar de data asta (a 3-a sau a 4-a oara cand se dau banii pe aceeasi lucrare in decurs de cativa ani) pare ca s-a lucrat cu materiale mai potrivite scopului asumat.

 


Re: Refacerea zonei pietonale Coltea-Universitate pachecarturaru

Mi se pare ciudat ca nu sunt schimbate si "purificatoarele de aer", ori cum le-o fi spunand la tevile alea de metal de langa " violoncel"... Domne, in tara lui Brancusi, astia sunt in stare, in chiar buricul Bucurestiului, sa realizeze o asemenea "opera de arta", gen Vulcan, IMGB. Mergea si o Coloana  tip "span" ,la fel de bine, in locul tevilor alea de irigatii marca "pipi". La mai mare, la cati bani vor fi costat!

 


Re: Refacerea zonei pietonale Coltea-Universitate Goldmund

Mersi frumos, Cornele,
fotografiile tale au iesit bine si chiar imi place cum au finisat lucrarea.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 49
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421900 posts in 5256 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use