Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: Repartizarea tramvaielor

1994 posts, 469537 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 137 138 139 140 141 142 143
 
 

📖 Pagination options
Re: Repartizarea tramvaielor Andrei98

Noaptea ce pazesc? Sau sunt prea scumpe orele de noapte?

 


Re: Repartizarea tramvaielor STB Spotting 21

Urmare a suspendarii liniei 5, depoul Victoria a redistribuit vagoanele acestei linii, astfel incat linia 44 a revenit complet acestui depou, iar pe linia 55 au mai aparut 2 tururi, rezultand un total de 4 vagoane in zile lucratoare alocate acestei linii.

 


Re: Repartizarea tramvaielor Alex21

De asemenea, linia 3 a mai primit un tur, atat în weekend, cat și în cursul săptămânii.

 


Re: Repartizarea tramvaielor MateiTramspotter

Tramvaiul V3A-93M-FAUR 208 circulă în acest moment pe linia 40.
IMG_20240426_204729.jpg (1.58 MB; downloaded 1701 times)

 


Re: Repartizarea tramvaielor cris_m

Si ma rog ce este asa special? Ar fi util un context ceva si pentru astia care nu stam toata ziua sa numaram tramvaie...

 


Re: Repartizarea tramvaielor Cezar210

Este prima apariție a lui 208 pe liniile Depoului Titan, fiind împrumutat/transferat la acest depou de la Depoul Alexandria.

 


Re: Repartizarea tramvaielor vl273

Linia 17 a fost preluata mai nou de catre depoul Titan, dupa ce in prima faza erau repartizate tramvaie de Colentina. Azi sunt prezente 263, 276 ,298 si 303.

 


Re: Repartizarea tramvaielor citaro4775

In plus am mai observat ca depoul Dudesti a mai preluat inca 3 ture pe linia 23 cu Bucur LF (cel putin acum in weekend) si de asemenea vad ca pe linia 21 nu mai circula Imperio, oare acest lucru sa aiba legatura cu paleta de la Mosilor?
(Apropo, aceste schimbari le-am verificat pe InfoTB)

 


Re: Repartizarea tramvaielor nokia2110

Dar ce trimit 'Bucur' L.F. pe linia 23, când pe 1 şi 10 mai circulă tramvaie fără podea coborâtă. Plus că sunt tramvaie mai frumoase, deci ar trebui să circule pe linii importante.

 


Re: Repartizarea tramvaielor WT_fan06

nokia2110 wrote here:
sunt tramvaie mai frumoase, deci ar trebui să circule pe linii importante
(*) Ăsta da argument 100% obiectiv, imposibil de negat și completamente logic...

(*) Sunt ironic.

 


Re: Repartizarea tramvaielor Luca M.

nokia2110 wrote here:
Dar ce trimit 'Bucur' L.F. pe linia 23, când pe 1 şi 10 mai circulă tramvaie fără podea coborâtă. Plus că sunt tramvaie mai frumoase, deci ar trebui să circule pe linii importante.


Pentru ca trebuie sa modernizam transportul in comun in mai multe zone ale orasului

 


Re: Repartizarea tramvaielor ANTENA

citaro4775 wrote here:
In plus am mai observat ca depoul Dudesti a mai preluat inca 3 ture pe linia 23 cu Bucur LF (cel putin acum in weekend) si de asemenea vad ca pe linia 21 nu mai circula Imperio, oare acest lucru sa aiba legatura cu paleta de la Mosilor?
(Apropo, aceste schimbari le-am verificat pe InfoTB)


https://b365.ro/esential-tramvaiele-impe ... -530362/

A aparut un articol pe tema asta. As spune ca ar fi necesitat o informare mai atenta inainte de scriere, nu e de comentat mai mult.
Dar, personal nu inteleg decizia. La paleta a circulat si 41 cat a fost in renovare Podul Grant si nu s-a prabusit lumea. Alt motiv nu il vad.

 


Re: Repartizarea tramvaielor citaro4775

Ulterior am citit si eu articolul, dar la momentul acela nu mai puteam edita mesajul. :)) In fine, am vazut ca au luat aceasta decizie si datorita sinelor degradate din acea zona si al faptului ca daca o masina ar fi blocat circulatia unui Imperio acesta ar fi blocat toata zona…

 


Re: Repartizarea tramvaielor Gabi23

Pentru cele 4 Imperio (3857, 3858, 3859, 3860) transferate temporar de la Colentina la Alexandria, au fost trimise la schimb 4 vagoane V3A (217, 252, 4001, 4006).
De la Colentina sunt împrumutate la Victoria vagoanele 179 și 255.
De la Dudești a ajuns la Colentina cel puțin vagonul 4018.

 


Go to page:  1  ... 137 138 139 140 141 142 143
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 422169 posts in 5259 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use