Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Surparea din zona Piata Unirii (capat linie 32)

105 posts, 25592 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8
 
 

📖 Pagination options
Re: Lucrari temporare la reteaua de tramvai Dominatrix

plouis wrote:
cred ca sunteti de acord, daca lucrarea asta era prin vreun oras chinez din asta in ascensiune, cred ca gaura aia nu dura 24h.  :mrgreen:   io i-as executa in tzeapa pe toti iresponsabilii de ea!  :evil:
Nu stiu ce sa zic, in mod sigur se putea lucra mai repede, dar nu cred ca ar fi durat reparatia 24 h (sau cateva zile), indiferent cine lucra. Acum cativa ani, am stat destul de mult la Melbourne si intamplarea a facut ca dupa o perioada lunga de ploi mari, sa se intample ceva asemanator cu surparea de la Unirii, tot pe o strada cu linii de tramvai. Daca imi amintesc bine, chestia s-a descoperit in miezul zilei si imediat a fost oprit tot traficul (evident, si tramvaiele) si asa a ramas vreo 2-3 luni.

Partea amuzanta e ca datorita configuratiei retelei de tramvai, vagoanele "dinspre capat" (cam vreo 15-20 daca imi amintesc bine) nu au mai putut ajunge la depou si au ramas izolate pe linie, dar au continuat sa fie folosite pe portiunea izolata pana s-a redeschis circulatia (in Melbourne toate tramvaiele sunt bidirectionale, deci e mai simplu sa incropesti capete temporare). Va dati seama ca nu a convenit nimanui de la societatea locala de transport sa frece aceleasi vagoane zi de zi timp de 2-3 luni si sa "incropeasca" un mini-depou in mijlocul strazii. Si aici e vorba de Australia, intr-un oras unde am vazut ca sunt in stare sa schimbe complet liniile dintr-o intersectie 6/8 grand-union (cum e la Lizeanu) in 3-4 saptmani, deci nu se freaca pisoiul ca la Bucuresti. Iar daca la Unirii e o situatie de amploare similara (si cam asa pare) nu vad de ce ne-am astepta sa fie gata cat ai bate din palme.

 


Re: Lucrari temporare la reteaua de tramvai mindmasster

"Re: Lucrari temporare la reteaua de tramvai
de Utilizator anonim » 17 Iul 2010, 18:28

La capatul de la Piata Unirii a aparut un crater in care se vede o ramasita de retea de apa, nu stiu de ce am impresia ca va mai dura cateva luni lucrarea in zona, ma rog daca se face ceva calumea."



Sa-mi aminteasca si mie cineva in cat suntem astazi ?€

 


Re: Lucrari temporare la reteaua de tramvai Nightwolf

Hahaha maine e ultima zi din septembrie :)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Lucrari temporare la reteaua de tramvai Utilizator anonim

Azi au montat capacul turnat saptamanile trecute...

 


Re: Lucrari temporare la reteaua de tramvai subway guru

Cine lucreaza acolo, Acvatontii? (lucrarea pare destul de ingrijita si corecta din imagini)...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Lucrari temporare la reteaua de tramvai Utilizator anonim

subway guru wrote:
Cine lucreaza acolo, Acvatontii? (lucrarea pare destul de ingrijita si corecta din imagini)...


Da. Si am vazut destul de des si Apa Nova acolo.
Nu exista niciun panou informativ referitor la lucrare.

 


Re: Lucrari temporare la reteaua de tramvai subway guru

Acvatot e firma 'de casa' a lu' ApaNova, ori una ori alta e cam tot un drq, si mai 'serveste' si Carefura...afacere frantzozeasca... ;)

 


  • GAC
  • Posted:
  •  

Re: Lucrari temporare la reteaua de tramvai GAC

Acum, aper ca in 2 saptamani o sa refaca si linia, ca s-a trecut de saga. Totusi ar fi fost o mare oportunitate daca ar fi inlocuit si linia din curbele buclei, e asa de tocita, iar intre sina si contrasina, erau numai spanuri cand circulau tramvaiele.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Lucrari temporare la reteaua de tramvai Utilizator anonim

Azi au inceput sa scoata sustinerile temporare din metal.

 


Re: Lucrari temporare la reteaua de tramvai Nightwolf

Ohooo s-a facut anu` .... pai in cazul asta intr-o sapt ar trebui sa cam fie gata nu??

 


  • darknight
  • Posted:
  •  

Re: Lucrari temporare la reteaua de tramvai darknight

Sa speram ca vedem tramvaiul pana la 1 noiembrie ,sigur daca nu se mai surpa cate ceva !

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Lucrari temporare la reteaua de tramvai Utilizator anonim

Noutati din zona, parca se misca mai cu talent...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Lucrari temporare la reteaua de tramvai Utilizator anonim

Cateva si poze de azi dimineata cand lucrau...

 


Re: Surparea din zona Piata Unirii (capat linie 32) Nightwolf

Deci au timp pana pe 30.10 ... mie mi se pare lucrarea rezolvata ok ... daca nu o lalaiau atat si timpul de asteptare era strict cel de intarire al betonului ar fi fost super ok ... dar cum nu poti sa le ai pe toate in tara asta ....

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421900 posts in 5256 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use