Clubul modeliștilorSimulatoareOMSI (2) The Omnibus Simulator

 

Topic: Omsi - The Bus Simulator - discutii diverse

332 posts, 171680 views
 
Go to page:  1  ... 18 19 20 21 22 23 24
 
 

📖 Pagination options
Re: Omsi - The Bus Simulator - discutii diverse Jeorje

Daca doreste cineva, puteti face la autobuzul Isuzu Citiport astfel incat calatorii sa urce pe la toate usile? Am umblat in fisierul passengercabin, insa odata ce am adaugat punctele de intrare pentru celelalte usi, pasagerii nu mai urcau deloc. Presupun ca trebuie facut din paths.txt, unde nu stiu cum se afla coordonatele respective.
https://omsi2romania.blogspot.com/2024/0 ... -01.html

 


Re: Omsi - The Bus Simulator - discutii diverse TheTigerBeast

Citiportul a fost retras de la download in urma unei cereri primite de la autorul original al modelului 3D de pe Turbosquid. Turcii de la OMSI2Turk practic au cumparat cu 140 de euro modelul, l-au bagat in OMSI folosind ca baza Solaris Urbino 12 si au facut si bani cu el. Va fi repus la download atunci cand creatorul va veni cu un nou model 3D.

 


Re: Omsi - The Bus Simulator - discutii diverse Jeorje

Poate se va face unul cu cabina soferului separata

 


Re: Omsi - The Bus Simulator - discutii diverse Prichindel200

Cabina Mercedes Citaro C2 Hybrid facuta de mine :)
Omsi 2 3_7_2024 5_34_56 PM.png (1.7 MB; downloaded 859 times)
Omsi 2 3_7_2024 5_35_16 PM.png (1.75 MB; downloaded 859 times)

 


Re: Omsi - The Bus Simulator - discutii diverse Jeorje

Frumos! Totusi, nu se poate copia textura/culoarea de la interiorul default pentru a se imbina mai bine cu restul interiorului?

 


Re: Omsi - The Bus Simulator - discutii diverse Prichindel200

ba da, dar am vrut sa il fac relativ asemanator cu cel din viata reala, ar fi o idee buna sa fac ce ai zis tu  :bere:

 


Re: Omsi - The Bus Simulator - discutii diverse Prichindel200

Am facut niste modificari la C2, am ridicat putin mai sus peretele, deoarece nu se lipea de partea neagra a cabinei (ma scuzati, nu prea cunosc denumirile).
Acum mai trebuie sa fac din Sound si din Script sunetele de "Beep Beep Beep" de la Citaro, va trebui sa modific si perioada inchiderii usilor, adica sa se inchida dupa avertizare.
Uitati aici o poza cu ce am facut, am uitat sa mentionez ca am modificat si culoarea peretelui, ca sa se potriveasca cu interiorul :)
Omsi 2 3_16_2024 5_55_54 PM.png (1.62 MB; downloaded 652 times)

 


Re: Omsi - The Bus Simulator - discutii diverse Jeorje

Foarte tare! Spor la treaba, de abia astept sa ma dau cu el  :bere:

 


Re: Omsi - The Bus Simulator - discutii diverse Prichindel200

Multumesc! Sa speram ca va fi gata cat de curand...nu stiu exact daca am voie sa il fac public, deoarece este de fapt o modificare, iar owner-ul n-a facut varianta de Hybrid, momentan ramane privat din pacate :cry:

 


Re: Omsi - The Bus Simulator - discutii diverse Prichindel200

Citaro-urile RATBV, in OMSI!
Il avem aici pe 580 si 586, repaint-uri facute de mine + o cabina pentru Citaro...din pacate nu am depus prea mult efort pentru cabina, oricum o sa fac una mai buna mai tarziu. :D
Omsi 2 4_22_2024 5_02_10 PM.png (1.53 MB; downloaded 108 times)
Omsi 2 4_22_2024 4_40_24 PM.png (1.61 MB; downloaded 108 times)

 


Go to page:  1  ... 18 19 20 21 22 23 24
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: OMSI (2) The Omnibus Simulator  • 
Choose destination

Since our 2287 forum members have written 421217 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use