Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiReabilitare Pasaj Grant

 

Topic: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului

498 posts, 171151 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 30 31 32 33 34 35 36
 
 

📖 Pagination options
Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019 - 202x ) 1689

Albert wrote here:
Ai auzit de ordonanța austerității?

[…]


Ordonanta nu cred / nu ar trebui sa se aplice in cazul acesta. Daca asa ar fi situatia ar trebui ca toate lucrarile de infrastructura sa fie inghetate.

Una sint pixurile din Primaria Cosgealati Deal si alta o treime de oras de peste doua milioane de locuitori blocat din cauza blocarii finantarii…

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019 - 202x ) Albert

Se aplică. Toate plățile sunt limitate la media primelor 9 luni ale anului. Iar cum la Podul Grant nu prea s-a lucrat în primele 9 luni, nici după ordonanța nu se va mai putea finanța foarte bine până la finalul anului.

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019 - 202x ) 1689

Ok, bun, deci finantarea e motivul pentru care lucrarile progreseaza extrem de incet.

Ceea ce vad este ca toata lumea e nemultumita de situatie iar Primaria nu face nimic pe partea de comunicare.

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019 - 202x ) Costin

Fara politica pe forum.

Toate mesajele politice au fost mutat in topicul dedicat, singurul unde politica este permisa. Stiti voi care / unde e.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului mihai_atanasiu

Am trecut ieri pe podul Grant cu masina. Cred ca au trecut la faza urmatoare de constructie: pe locul sinei de tramvai era un strat de asfalt si se lucra la armaturile pentru bordura.
La intoarcere pe calea Grivitei am vazut ca breteaua de coborare in lucru era excavata destul de mult in portiunea de final, cam 1. 5 m sub calea de rulare. Probabil o sa refaca fundatia.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului mihai_atanasiu

tot din goana masinii am vazut zilele trecute ca au inceput sa toarne beton la acel parapet sau zid de la linia de tramvai

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului mihai_atanasiu

Au refacut fundatia la coborarea spre calea Grivitei spre Gara de Nord. Adica au ajuns cu ea la nivelul bordurii.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului shoppy

Am fost cu bicicleta dupa deschidere, rosturile de dilatare sunt diferite fata de celelalte, par mai slabe calitativ si au golul cam mare, daca la iarna se deschid si mai mult s-ar putea sa fie probleme.

 


Go to page:  1  ... 30 31 32 33 34 35 36
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Reabilitare Pasaj Grant  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421217 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use