Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Resistematizarea str. R. Beller, C. Dorobanților, C. Floreasca (2022-2023)

58 posts, 7099 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5
 
 

📖 Pagination options
Re: Resistematizarea str. R. Beller, C. Dorobanților, C. Floreasca (2022-2023) Aron

andreiiul wrote here:
Avand in vedere ca marcajele de interzicere sunt cu placuta aditionala cu mentiunea "cu exceptia transport public local si a bicicletelor" taxiurile au voie. Nu stiu daca practicantii de ride sharing sunt asimilati transportului public. A fost un proiect de modificare a OG 49/2019 care reglementeaza activitatea aceasta, dar nu am gasit daca s-a si modificat.



Corect. Dar neaparat trebuie citită plăcuta. Mai sunt zone unde e interzis și adițional scrie “cu excepția STB”. Cu ridesharing nu cred ca s-a rezolvat ceva concret. Cât stătea, parcat pe Cal Dorobanți înainte de intersecția cu Ștefan cel Mare(sens perla), poliția locală opreau mașinile neinscripționate dar dacă erau de uter/bolt nu plăteau nimic(asta zic ce vedeam anul trecut, m-a, lăsat de profesie între timp)

 


Re: Resistematizarea str. R. Beller, C. Dorobanților, C. Floreasca (2022-2023) mirceade

Oare când o să ia pe capotă primul taxi care face dreapta un biciclist care merge înainte. Autoritățile locale n-au prins-o nici acum pe aia cu intersecțiile protejate.

 


Go to page:  1 2 3 4 5
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421217 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use