Zona metropolitană BucureștiTotul despre BucureștiInfrastructura, utilitățile și serviciile publice din București

 

Topic: Iluminat public

1103 posts, 242894 views
 
Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 79
 
 

📖 Pagination options
  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public 133 313

Mai este ceva iluminat festiv pe Tineretului. Pe Cantemir au renuntat la idee..  :roll:

 


Re: Iluminat public Florinds

Pai sunt mai peste tot in Centru, Universitate, Unirii, Bd Natiunilor Unite. Targul de la Universitate arata foarte frumos.

 


Re: Iluminat public andrei11

Eu l-as fi preferat in Cismigiu la "Cetate". Stiu eu de ce.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public 133 313

Miracol, au "reparat" iluminatul pe Tudor Vladimirescu, sens spre 13 setembrie. Erau 2 stalpi rupti de vreo racheta pe roti de o vesnicie. Sau daca ma gandesc poate rupti de santierul cladirii din poza... Zic reparat pntru ca stalpii nu s-au inlocuit, doar s-a facut o tiganie, legand cablurile in aer ca sa dea continuitate circuitului.
IMG575.jpg (49.55 KB; downloaded 4104 times)
IMG578.jpg (32.92 KB; downloaded 4096 times)
IMG579.jpg (30.61 KB; downloaded 4098 times)

 


Re: Iluminat public Costin

Luxten face reparatii si pe Calea Floreasca (inclusiv pun un stalp rupt, aduc la nivel capacele de vizitare etc), probabil au incasat niste bani, ca anul trecut se plangeau ca nu da primaria...

 


Re: Iluminat public WAYNEN

Se pregăteşte instalarea unor noi stâlpi pe Splaiul Independenţei între Haşdeu şi Operetă.Poate vor sa prelungească tronsonul în care s-a implementat iluminatul cu led(care după părerea mea,ar trebui implementat în tot oraşul),după ce acum doi ani s-a făcut acest lucru pe tronsonul Unirii-Operetă.Şanţurile au fost deja săpate,cablurile îngropate,apoi şanţurile au fost deja astupate.Fundaţia stâlpiilor este deja pusă,acum mai trebuie doar stâlpii,lămpile şi becurile.

 


Re: Iluminat public cris_m

Luxten face modernizari la transformatoare. Astfel de lucrari am vazut pe Pache Protopopescu, pe Postavarului si cea de mai jos, de pe Nicolae Grigorescu.
20160515_180504-1600x900.jpg (409.95 KB; downloaded 3937 times)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public 133 313

Alea-s niste biete cutii cu sigurante, care au ruginit pana la dezintegrare in unele cazuri, care au fost devalizate de sigurante sau vandalizate... Trafurile nu incap acolo. Sunt ori in "cuburile" alea mari de beton dintre blocuri ori subterane, in cazul arterelor care au scapat de tavalugul vremurilor apuse, pe Pache de exemplu este post trafo in incinta subterana, la intersectia cu Matasari, la containerele de reciclabile..

 


Re: Iluminat public cris_m

E, uite chestia asta nu o stiam... desi trec destul de des pe la Matasari...de fapt nici partea asta cu cutiile astea...

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public 133 313

Traful de la Matasari...
Piesele ("ciupercile") de pe gurile de ventilare (absorbtie+refulare) langa gardul bisericii, un capac de la o gura de vizitare. Si undeva pe la cotainere... acum  nu se mai vede, ca s-a asfaltat peste ele... niste lespezi metalice de la un gol tehnologic mai mare pe unde se introduce/scoate efectiv echipamentul electric.
IMG1893.jpg (85.56 KB; downloaded 3873 times)

 


Re: Iluminat public TibiV

Iti spun din experienta...
Bun loc de parcare de "last resort"... :lol:

 


Re: Iluminat public cris_m

Cu ocazia asta aflu si eu la ce folosesc ciupercile pe care le-am vazut de atatea ori, in atatea locuri... Mersi! :mrgreen:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public 133 313

Ciuperci in genul mai gasesti pe la termoficare, adaposturi ALA... si altele. Sunt un lucru extrem de comun al "vremurilor apuse" dar care dispar in timp, odata cu modernizarile de diverse tipuri.
In alta ordine de idei... iluminat nou pe G. Cosbuc, corpuri cu leduri in genul Bd. Unirii, Calea Victoriei.
IMG1900.jpg (71.29 KB; downloaded 3790 times)

 


Re: Iluminat public cris_m

Vineri, 20 mai, Pache Protopopescu×Strada Horei... lucrari pentru montarea unei noi cutii de sigurante (intre pom si compresor)... cea veche era mancata bine de rugina...
20160520_140051-1600x900.jpg (443.19 KB; downloaded 3740 times)

 


Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 79
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Infrastructura, utilitățile și serviciile publice din București  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 422241 posts in 5260 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use