Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Lărgire si resistematizare trafic Str.N.Caranfil (2013)

181 posts, 46554 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13
 
 

📖 Pagination options
Re: Supralargire si resistematizare trafic Str.N.Caranfil (2 codz

Nightwolf wrote:
Mare atentie la ce postati si cum postati, sunt cateva persoane p`acilea care pot interpreta total diferit fata de ce vreti voi sa ziceti...

Vad asta din postul de mai sus, eu am dat exemplu femeile la volan care sunt mai prudente si/sau se pot speria mai usor, si colegul ma intreaba daca femeia nu e om  :(
Asta este ultimul meu post legat de stalpul respectiv, sper sa il (le) scoata pana la primavara, imi mentin parerea ca este periculos, cu tot cu indicatorul de limitare de viteza.
Stima!

 


Re: Supralargire si resistematizare trafic Str.N.Caranfil (2 danutzu_2910

Tocmai era sa ma "inghesuie" in stalpul cu pricina o femeie la volan. Eu pe banda 1, ea pe banda 2 un pic inainte mea, neasigurarea la schimbarea benzii... Noroc ca (inca) mai am reflexe ai am franat... fara sa trag de volan... (sii cu claxonatul de rigoare...)
Singura scuza... plauzibila ar fi fost ca eram in unghiul mort... dar poti intoarce un pic capul.. nu te bazezi doar pe ce vezi in oglinda.....

 


  • ADY881
  • Posted:
  •  

Re: Supralargire si resistematizare trafic Str.N.Caranfil (2 ADY881

Am fost vinerea seara prin parcul Herastrau(~17:00).
Si pe bd.Aviatorilor, am vazut o coada lunga spre ambasada Chinei, ma gandeam ca ambuteiajul va dura pana la intersectia cu Mircea Eliade(asa era in primele luni dupa ce au largit Caramfil), eu am trecut de intersectia mentionata, insa coada tot nu se tremina, si in plus la coada sensul spre PCGauule(adica pe axa N-S), sa mai adaugat o alta coada spre intresectia cu sos.Pipera (adica pe axa S-N), care incepea dupa giratoriul (cu monumentul ala mutat din PCG), adica se incepea din bd.Beijing.
Adica pe bd.Beijing s-a ajuns la situatia penibila de a avea 6 benzi total blocate(practic o parcare). Dar sa ne intoarcem la coada spre PCG(axa N-S), ea se continua si mai departe de intrarea in parc(aia de langa baraj), si din acel punct nu puteam vedea daca ambuteiajul este pana in ambasada Chinei din cauza copacilor. De curiozitate m-am abatut de la traseul planificat si am mers pe bd.Beijing pana la capat, si acolo coada se prelungea si mai spre nord(pe Caramfil), toata intersectia cu Beijing/Carafil cu sos.Nordului era blocata, asa dezastru nu am vazut demult(acolo poate erau mai bune nEste semafoare, si neste treceri de pietoni mai apropiate de centrul intersectiei.
Ce pot sa spun eu, BRAVO dargi idili, a-ti facut-o si de data asta LATA!
Ce nu stiu dragii nostrii idili ca daca vor face pasajul de la Piata Presei Libere, vor obtine EXACT acelasi rezultat, un Kiseleff blocat(si tot ce urmeaza dupa). Dar sa ii lasam pe dragii nostrii idili, sa ne mai loveasca si de data asta cu capul in bara.





 


Re: Supralargire si resistematizare trafic Str.N.Caranfil (2 Nightwolf

A fost o zi proasta vineri :))) Oricum nu am mai vazut de fff mult timp asa haos cum a fost vineri ziceai ca a dat strechea-n toata lumea ... Cred ca Bucurestiul la ora 17.00 semana cu o mare parcare de 1.300.000 de auto :)

 


Re: Supralargire si resistematizare trafic Str.N.Caranfil (2 survola

Ce am observat astăzi şi m-am bucurat: s-a revenit la verdele-intermitent pentru virajele la dreapta pe relaţiile N. Caramfil - Şos Pipera şi Şos. Pipera - N. Caramfil.
În sfărşit!
Acum sunt sigur că se vor diminua cozile pe cele două artere, pe relaţia cealaltă (N. Caramfil - N. Caramfil, să zicem) situaţia fiind rezolvată de anul trecut prin lărgirea străzii şi adăugarea unei benzi.

 


Re: Supralargire si resistematizare trafic Str.N.Caranfil (2 survola

O dimineață liniștită de duminică (sărbătoarea Floriilor):
17039654145_9a853a1bfd_b.jpg (799.17 KB; downloaded 2389 times)

16832246017_f97283dbdb_b.jpg (782.38 KB; downloaded 2389 times)

 


Re: Supralargire si resistematizare trafic Str.N.Caranfil (2 Costin

Cat de dese sunt incidentele ca cel din imagine? Ca s-a tot discutat despre stalpii pusi intre borduri, la limita carosabilului...

 



Re: Supralargire si resistematizare trafic Str.N.Caranfil (2 danutzu_2910

Daaaa, nu si-a ferit-o suficient.

Totusi e interesant de stiut cum a reusit sa o "indese" intre stalp si gard. (masina!!). Botul masinii pare "infasurat" pe stalp.

 


Re: Supralargire si resistematizare trafic Str.N.Caranfil (2 Nightwolf

2 accidente in doi ani in zona aia, ambele fara victime ...

 


Re: Supralargire si resistematizare trafic Str.N.Caranfil (2 Costin

Deci nu e asa "neagra" zona cum ar parea la prima vedere...

 


Re: Supralargire si resistematizare trafic Str.N.Caranfil (2 danutzu_2910

E o zona unde trebuie sa circuli cu atentia sporita

 



Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421900 posts in 5256 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use