Transportul în lumeEuropaRusia / Россия

 

Topic: Sankt Petersburg

22 posts, 5309 views
 
Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
Rusia - Sankt Petersburg Andrei Andraș

Varianta rusească a accidentului din Otrokovice (Cehia) din vara lui 2016.
Sursă foto
0.jpg (446.06 KB; downloaded 2630 times)
Sursă foto
1.jpg (516.93 KB; downloaded 2627 times)

 


Re: Rusia - Sankt Petersburg WT_fan06

Povestea tramvaielor ce au salvat vieți în timpul WW2.


 


Re: Rusia - Sankt Petersburg shoppy

Un autobuz a ajuns in rau, este un model chinezesc?, mie mi se pare ca s-a blocat calculatorul cu acceleratia apasata si franele dezactivate, problema comuna la masinile chinezesti prin China.



 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Rusia - Sankt Petersburg ADK

Ca fapt-divers vorbim de un autobuz electric (după model așa pare)? Îmi e greu să cred că rușii și-ar cumpăra așa ceva, dar în fine. Șoferul se vede că încerca să-și reducă viteza, deși mai bine vira spre poarta aceea din clădire dar poate a fost prea din scurt să-și mai de-a seama...

Nu știu nici de ce s-ar întâmpla ca unei mașini să i se apese accelerația fără posibilitatea de a mai putea frâna... dacă e de la ECU, ăsta e de regulă un bullshit de piesă electronizată rău mai mult sau mai puțin prezentă cam la fiecare mașină. Dar să nu-și fi băgat într-un fel cineva nasul.

Pe de alta, mă gândesc că de când Vlăduț a început să-și atace una dintre țările vecine, sunt destui care se răzbună cu câte ceva mai ales în orașele lui preferate (atentatul dintr-un mall din Moscova find până acum cea mai gravă), mai fuseseră odată un atentat într-un troleibuz vechi, dar nu mai știu unde și prin ce an (dacă și pe atunci erau în război cu altcineva, nu mă mai miră)...

 


Re: Rusia - Sankt Petersburg Chev Celios

Ca fapt divers Rusia este plina acum de masini chinezesti tocmai din cauza razboiului.  Si tot ca fapt divers si Tesla are acum probleme cu aceleratia la oribilitatea aia de Cybertruck.

 


Re: Rusia - Sankt Petersburg shoppy

Da, Rusia este partener cu China si nu vor sa ii supere, spune ca ei au arestat si acuzat instantaneu soferul, daca autobuzul este chinezesc sigur vor declara ca, lafel ca toti soldatii lor, era baut si fumator neatent.

 


Rusia - Sankt Petersburg Andrei Andraș

Respectivul autobuz este un Volgabus rusesc pe GPL.
Foto: Даниил, via fotobus.msk.ru
0.jpg (466.4 KB; downloaded 236 times)
ADK wrote:
Ca fapt-divers vorbim de un autobuz electric? Îmi e greu să cred că rușii și-ar cumpăra așa ceva.
În acest timp Moscova care și-a desființat sistemul de troleibuz înlocuind totul cu peste 1600 de autobuze electrice KAMAZ și LiAZ.

 


Re: Sankt Petersburg Stefan_79

Acest model de Volgabus nu se bazează (cel puțin la caroserie) pe modelul MAZ 206? Parcă prea seamănă între ele..

 


Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Rusia / Россия  • 
Choose destination

Since our 2301 forum members have written 422615 posts in 5265 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use