Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Accidente / incidente

4883 posts, 1282546 views
 
Go to page:  1  ... 134 135 136 137 138 139 140  ... 349
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente / incidente barbuandrei

@shoppy iti spun sigur ca soferul plateste in acest caz

 


Re: Accidente / incidente shoppy

Teoretic da, dar nu cred ca isi pun mintea cu el decat daca il banuiesc de distrugere intentionata, ca asa oricine isi da demisia si dupaia trebuie sa il dea in judecata, sigur ar iesi un scandal si numai asta nu se vrea.

 


Re: Accidente / incidente cris_m

In lege asa zice. In cazul in care salariatul provoaca o paguba, i se va retine din salariu pana la maxim 1/3 din valoarea acestuia. In cazul in care sunt mai multi vinovati, li se opreste fiecaruia pana la 1/3 din salariul net.
Daca isi schimba locul de munca, angajatorul actioneaza in instanta, iar printr-o hotarare definitiva i se vor continua opririle din salariu.
Daca in 3 ani de la producerea pagubei nu s-a acoperit suma, anjatorul se poate adresa unui executor judecatoresc care va proceda confo Codului Civil...

Extras din lectia de educatie antreprenoriala de clasa a 10-a, privind raspunderea patrimoniala :mrgreen:

 


Re: Accidente / incidente barbuandrei

@shoppy Am spus si mai sus ca anul trecut a fost un accident intre 5307 si 5299 , iar atunci soferul de vina , schimbul 2 de pe 5307 , a fost nevoit sa plateasca reparatiile fiindca a fost vinovat pentru nerespectarea distantei dintre 2 vehicule.

 


Re: Accidente / incidente Victor92

La ora 00:30, 5344 era inca in stalp ...

 


Re: Accidente / incidente barbuandrei

Sa le fie frica din cazul stalpului ?

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente 133 313

Io nu stiu frate... cum sa stai tu cu ditamai hardughia sa feresti piticii inconstienti din autoturisme... Spulbera-i nene ca altfel data viitoare fac la fel! Io la Atego stau cu camera pe bord permanent. Face vreunul figuri? L-am ras. Pe barba lui.

 


Re: Accidente / incidente shoppy

Aha, pana la 1/3, asta e altceva.
Si oricum, daca s-ar apuca cineva sa calculeze pe bune toate costurile pentru reparatie, piese, imobilizare vehicol si operatiunea de extragere, pai ar iesi cateva zeci de mii de euro, pai sa vad eu un sofer de 58 de ani pus sa plateasca vreo 20.000euro...
Sigur ii opreste o suma simbolica si o dau ei la pace, ori il repara cu piese de la unu de la gard fie reactiveaza altul de la gard cu piese de pe asta si iese ca s-a rezolvat cu resurse interne.

 


Re: Accidente / incidente barbuandrei

Acel sofer a platit undeva la 2000 de euro pentru reparatie

 


Re: Accidente / incidente misterr

cris_m wrote:
In lege asa zice. In cazul in care salariatul provoaca o paguba, i se va retine din salariu pana la maxim 1/3 din valoarea acestuia. In cazul in care sunt mai multi vinovati, li se opreste fiecaruia pana la 1/3 din salariul net.
Daca isi schimba locul de munca, angajatorul actioneaza in instanta, iar printr-o hotarare definitiva i se vor continua opririle din salariu.
Daca in 3 ani de la producerea pagubei nu s-a acoperit suma, anjatorul se poate adresa unui executor judecatoresc care va proceda confo Codului Civil...

Extras din lectia de educatie antreprenoriala de clasa a 10-a, privind raspunderea patrimoniala :mrgreen:
În manualul ăla nu scrie nimic de asigurarea de malpraxis?

 


Re: Accidente / incidente Robert24

Caldura mare...

De la 14:35, blocate liniile 8, 25, 35, pe Bd. Timisoara, intersectie cu Str. Valea Cascadelor, sens Depoul Militari. Cauza: linie dilatata
Blocajul a durat 35 min (14:35- 15:10).

Sursa: Twitter RATB

 


Re: Accidente / incidente cris_m

Pe Chisinau erau azi cei de la Sectia Linii cu camionul pe linie. Cred ca se pregateau sa sudeze ceva pe acolo sau tocmai terminasera... nu am fost foarte atent.  :roll:

 


Re: Accidente / incidente TibiV

Robert24 wrote:
Cauza: linie dilatata
Blocajul a durat 35 min (14:35- 15:10).


WTF ?!?!....

Adica la 15.10 s-a facut brusc racoare in Bucuresti ?!?!...
Sau au pus cuburi de gheata pe linie ?... RATB on the rocks ?....
Mi se par cam ilogice comunicatele astea... :?
Sa spuna si ei ce au facut ca sa "contracte" liniile.

 


Re: Accidente / incidente zapacitu

Or fi dat cu apa pe linii...

 


Go to page:  1  ... 134 135 136 137 138 139 140  ... 349
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2293 forum members have written 421732 posts in 5254 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use