Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Accidente / incidente

4883 posts, 1279685 views
 
Go to page:  1  ... 119 120 121 122 123 124 125  ... 349
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente / incidente Victor92

Off-topic pentru  georgica2704: 4901 a lucrat in ultimii ani constant pe linia 368. Din septembrie este repartizata, in general, pe linia 282 ...

 


Re: Accidente / incidente georgica2704

Scuze.  Am uitat sa mentionez ca asta a fost acum un an si ceva. Nu prea ma intersectez cu liniile de Floreasca. :)

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente V2A

Capac de canal, montat necorespunzator, la un pas de provoace o tragedie in Capitala, dupa ce a secerat podeaua unui autobuz

Capacele de canal de pe sosele - uneori montate necorespunzator - se dovedesc adevarate capcane pentru soferi.

Marti seara, in sectorul 4 al Capitalei, un astfel de capac a fost cat pe ce sa provoace o tragedie. Un autobuz a trecut peste el si, in acel moment, s-a desprins si a secerat podeaua vehiculului. O femeie a fost ranita usor si transportata la spital. In autobuzul 116, care circula pe Calea Serban Voda, erau  marti seara aproximativ 20 de calatori. La intersectia cu strada Cutitul de Argint, soferul a fost nevoit sa opreasca urgent.

Soferul povesteste ca imediat ce a trecut de semafor a auzit o bubuitura si tipete in autobuz. A tras pe dreapta si cand s-a dus in spate a vazut cum podeaua a fost secerata de capacul de canal.

O pasagera care statea la mijlocul autobuzului a fost ranita la picior de capacul care cantarea aproape 200 de kilograme si a fost transportata imediat la spital.  In zona au ajuns repede si politistii, cat si reprezentantii unei companii de distributie a gazului.

Reprezentantii firmei de gaze incearca acum sa afle cum a fost posibil ca acel capac sa sara pur si simplu in podeaua autobuzului. Cel mai probabil, capacul nu a fost bine prins si in momentul in care autobuzul a trecut peste el, s-a desprins. Si politia face acum verificari pentru a lamuri clar cum s-a petrecut incidentul.

http://stirileprotv.ro/stiri/actualitat...tobuz.html

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente 133 313

Pe Serban Voda sunt capcane mai grave. Sa vezi cum sare piatra cubica dintre linii si se opresc vatmanii in panta sa o mute... pe linia cealalta. Rand pe rand. Daca o ia vreun nene cu garda joasa in depasire rapida pe linia de tramvai si o arunca pe contrasens o sa iasa spectacol de spectacol. Fotbal cu piatra cubica.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente 133 313

Azi dimineata pana in ora 9 a fost accident la intersectia Vacaresti cu Tineretului. Un BMW cu un Audi, nu m-am prins care a izbit pe care (dupa aspectul general cred ca semafoarele au fost pe galben intermitent si... presto) dar amandoua erau cocotate pe un spatiu verde de-al lu' JaPierdole. Politia redirectiona traficul auto pe Vacaresti (nu se intra pe Tineretului) dar a lasat autobuzele sa treaca dupa o vreme mentinand restrictia la autoturisme.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente 133 313

Ca urmare a protestului ciobanilor... circulatia de seara, in jur de ora 17:00 este un iad. Tramvaiele 23,27,32 sunt semiparalizate de la Trafic Greu spre Unirii si la fel in sens invers caci este inchis Bd. Libertatii de la rondul Cosbuc si Calea 13 septembrie de la intersectia cu Panduri si Vladimirescu. Singurele care intra pe 13 Septembrie sunt autobuzele si maxim masinile de pe banda 1 care le blocheaza inaintarea.
136 este deviat, protestul desfasurandu-se la ora 17 in dreptul intrarii dinspre Academie. Pe Progresului practic coada spre Viior este din semafor in semafor adica din 13 septembrie pana in Rahovei.
De asemenea autobuzele 117 sunt captive si ele in traficul de cosmar.

 


Re: Accidente / incidente Robert24

A fost groaznic peste tot. De la Obor pana la Coltea s-a facut aproape o ora de la 17:00 la 18:00.
Terminalul de la Sf Gheorghe era pustiu de tramvaie, dar plin de popor.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente 133 313

De la Universitate la Obor eu fac in general perpedes in jur de 30 minute!  :twisted: Se uita soferii si pasagerii la mine aproape cu jind.  :lol: Iar Raul Doamnei - Academia Militara il scot intr-o ora pe interiorul curbei Drumul Taberei cu cateva poze inclusiv.  :mrgreen:
La iesirea de pe Strada Coltei in Bratianu mi-a fost dat zilele trecute sa vad nemernicia umana la un nou puseu maximal. Aia care au venit din pasaj au blocat intersectia fara jena iar aia de pe strada Coltei au intrat si pe contrasens in ideea ca sa se strecoare cumva printre ei. Va imaginati ce a iesit cand s-a pus verde stanga pentru aia care au venit din rond de la Universitate sa intre pe Coltei.
Niciodata sa nu incercati strada aia la ora e varf.
O situatie din ce in ce mai cronica este pe 1, ca choperele de la Dudesti prind viteza si ruinele de la Victoria se mosmondesc conform capacitatii de franare din dotare. Si bineinteles ca tocmai ruinele alea sunt cele mai pline mereu. Este sadic. Sa le vezi impinse din spate de chopere mai goale.

 


Re: Accidente / incidente Robert24

Pe 1 / 10 mai avem si cretinismul multora de la Dudesti care au un singur scop in viata: sa ii alerge pe cei de la Victoria. Asa ca fireste ca tururile 1 (D) vor fi imediat dupa tururile 14 (V). Iar intre ultimul tur de la Dudesti si primul de la Victoria - ditai pauza...

 


Re: Accidente / incidente cris_m

Si eu m-am lovit in ultimele zile de ambuteiajele din centru... indirect ca asa e lantul trofic. In aceasta seara, de exemplu, am asteptat la Iancului un autobuz spre Titan 20 de minute... in schimb, tramvaiele pe 1 circulau intr-o veselie... evident ca era un puhoi de lume in toate autobuzele care au ajuns intr-un final... per total mi-a luat 1 ora drumul pana acasa, care in mod normal il faceam in maxim 30 :!:

 


Re: Accidente / incidente sloppy

Un vagon al liniei 44 a deraiat în urma cu 20 de minute la capăt(Cart.16 Februarie), chiar peste macaz.

 


Re: Accidente / incidente Axel

Astazi in jurul orei 16:00 vagonul repartizat liniei 42 #062 era blocat in zona Clabucet din cauza unui taran care si-a parcat BMW-ul  aiurea   :roll:
IMG_20151218_154749.jpg (65.41 KB; downloaded 2731 times)

 


Re: Accidente / incidente Calaretul

Accident pe BD. TINERETULUI , probabil masina gri a iesit de pe cedeaza. ORA 11:10 . Autobuzului era in linia 313.
autobuz.jpg (73.73 KB; downloaded 2583 times)
autobuz1.jpg (76.83 KB; downloaded 2583 times)

 


Re: Accidente / incidente ikarus13

Inteleg ca autobuzul era pe linia 313...dar ce numar de parc are?

 


Go to page:  1  ... 119 120 121 122 123 124 125  ... 349
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421269 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use