Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Accidente / incidente

4883 posts, 1279452 views
 
Go to page:  1  ... 117 118 119 120 121 122 123  ... 349
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente / incidente shoppy

Nu puteau sa buseasca si ei unu mai rablagit...

 


Re: Accidente / incidente Sava_6115-6315

Linia lui  41 are mereu probleme. Acu  cateva zile  s-a rasturnat o  masina pe linie: http://www.romaniatv.net/accident-pe-linia-tramvaiului-41-o-masina-a-ajuns-pe-linie-dupa-ce-soferita-a-adormit-la-volan_253088.html. Daca nu  sunt accidente,  sunt blocaje la intersectii. Daca nu  sunt blocaje,  se defecteaza cate  un tramvai. Si  tot asa....

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente GPS

O fi spus că acesta este un tramvai mai rablagit! :D

 


Re: Accidente / incidente Robert24

Traficul in continuare este blocat de la I.M. spre Arcul de Triumf.
Pe Turda dinspre Podul Grant e omor...

im1.PNG (663.76 KB; downloaded 2936 times)

 


Re: Accidente / incidente Florinds

Asta arata ce inseamna sa nu ai alternativa. 41 este si asa depasit de trafic, daca nu sunt doua tramvaie in statie raman mai multi calatori pe refugiu decat urca. Parerea mea este ca M5 pana la Eroilor nu rezolva absolut nimic si dureaza mult prea mult pana va ajunge la Universitate. Deci trebuie gasita o alta solutie mai rapida pentru traseul lui 41.
Tramvaie mai mari, refugii mai mari si un sistem mai strict de acces pe linia lui 41. Daca nu suntem in stare sa construim metrou pana la Universitate... Oricum, micsorarea vitezei medii si eliminarea facilitatilor (unda verde lipsa) au creat un cerc vicios cu aglomeratia. Nu se poate ca politistii sa opreasca tramvaiele ticsite cu mii de oameni in total si sa apara trenulete pentru a trece cateva masini. Cum a venit 41 sau pana la urma orice tramvai, ii dai unda verde si apoi trec ceilalti.

Poate nici noi nu suntem pregatiti pentru benzina ieftina, alegem masina ca sa alergam copiii tot orasul doar pentru ca 2 prietene au scris pe facebook nevestii cat de bine invata copilul la scoala de la mama naiba. Prea multa prostie, invidie si vanitate la romani.

Am vrut sa ajung la faptul ca un autobuz la intervale decente care sa dubleze 41 ar fi fost bun acum, dar ce te faci cu traficul din cauza celor care se plimba aiurea sau din cauza ca RATB-ul este intr-o situatie dezolanta.

Multumim Opresc -ule, sper sa nu te mai vad cu ranjetul ala plin de batjocura prea curand.

 


Re: Accidente / incidente Spydominator

A fost un accident aseara de asemenea in jurul orei 19:00 - 20:00 in zona statiei de metrou Eroii Revolutiei. Nu stiu sigur ce s-a intamplat dar cert e ca s-a format o coloana foarte lunga de tramvaie spre directia Sos.Giurgiului. De asemenea am vazut un tramvai V3A-93 tractat de un tramvai Bucur LF, in scurt timp o mare parte din tramvaiele liniei 1 de la capatul Sura Mare au inceput sa se retraga la Depoul Dudesti.

 


Re: Accidente / incidente Gabi23

Acolo aseara #301 (linia 1) de la Victoria a tamponat grav o ambulanta SMURD.

 


Re: Accidente / incidente Florinds

Nici pe departe acelasi impact... Acolo ai autobuze, bifurcatii, Serban Voda sau Progresului, Giurgiului sau Oltenitei. Gandeste-te ca aici nu exista nicio alternativa (la ore de varf 178 e o gluma, face 2 ore cred o cursa, e pentru oameni care vor sa doarma sau au timpi morti). 41 cara cam 200-300 oameni la doua minute... Metrou usor, dupa cum e si numele forumului...

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente 133 313

Nuuu... doar ca la 15:30 e coada pe Viilor spre Oltenitei deja de la Constantin Istrati.  :twisted: Cu masini pe linia de tramvai si tot tacamul. 232 si 173 sunt variantele alea si mai surghiunite, ca trebuie sa stea in banda 1.  :twisted:

 


Re: Accidente / incidente cris_m

Ieri de la accidentul de pe linia 41, o poza primita de la o ruda care mergea cu tramvaiul la acea ora.


2015-10-30_03-28-58 by Cristi M, on Flickr

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente Mircea G

Nu este accident , din fericire , dar este un incident !
Azi pe la ora 16.30 la semaforul de la Cutitul de Argint , din directia Serban Voda .
Un cocalar de la RATB  , a venit pe banda de facut dreapta( 3)  , si forta sa intre pe banda 2 .
Se vede bine manevra facuta . daca si cu ditamai autobuzul faci asemenea magarii si manevre ,,,,
Felicitari distrusului .
cocalar la ratb.jpg (1.13 MB; downloaded 2491 times)

 


Re: Accidente / incidente TibiV

Mircea G wrote:
Un cocalar de la RATB  , a venit pe banda de facut dreapta( 3)  , si forta sa intre pe banda 2 .

Poate vrei sa spui "a venit pe banda de facut dreapta( 1)  , si forta sa intre pe banda 2 ."
Cel putin in poza asa se vede...

 


Re: Accidente / incidente bercenicity

Cu ocazia demonstratiei de la Casa Poporului 136 intoarce la scuarul de la str. Uranus

 


Re: Accidente / incidente DAF SB220

Ia staţi aşa, cum adică "cocalar"? Voi cunoaşteţi măcar viaţa de şofer de autobuz cum e să stai la volan aproape 12 ore şi să conduci numai printre astfel de şoferi bucureşteni, iar dacă nu ai un pic de tupeu nu faci nimica? eu zic totuşi să vă măsuraţi cuvintele când vorbiţi că nu cred că forumul vrea să reprezinte o imagine negativa asupra angajaţilor RATB. Ştiu foarte bine cum este să stai şi să faci aceleaşi trasee ani şi ani de zile. Este treaba lor dacă fac ceva pe dos în timpul serviciului. Consideraţi ce doriţi acest post, eu m-am săturat să tot văd conducătorii de vehicule CRITICAŢI că aia nu e bine, că nuştiu ce-a făcut şi tot aşa. Nu sunt toţi UŞĂ de Biserică dar nu degeaba e să fiu luat la bătaie când mai făceam fotografii mijloacelor de transport în comun că sunt considerat cârcotaş.

 


Go to page:  1  ... 117 118 119 120 121 122 123  ... 349
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421243 posts in 5247 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use