Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Accidente / incidente

4883 posts, 1279723 views
 
Go to page:  1  ... 113 114 115 116 117 118 119  ... 349
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente / incidente Gabi23

#4653 din linia 601, a fost implicat intr-un grav accident in zona Kogalniceanu. In jurul orei 19:30, un pieton a traversat neregulamentar fiind lovit in plin. Se circula cu dificultate pe sensul Eroilor - Cismigiu.
Update: Victima a decedat la spital in jurul orei 22, avand multiple traumatisme.

 


Re: Accidente / incidente Razvan

Autobuzul #4785 a fost implicat intr-un accident auto.
http://stirileprotv.ro/stiri/actualitat...tobuz.html

 


Re: Accidente / incidente Cristian GOLD

Troleibuzul 5361 de la Bujoreni a fost implicat in aceasta seara intr-un accident in care a fost tamponat frontal de catre un autoturism .

 


Re: Accidente / incidente Robert24

Grav accident la intersectia Mihai Bravu / Ferdinand. O dubita este rasturnata peste refugiul statiei lui 14 sens centru. Se pare ca a fost lovita lateral puternic de o alta masina. E plin de politie si SMURD...
Tramvaiul 14 intoarce prin Mihai Bravu - Obor - Colentina.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente 133 313

Info trafic: la intersectia Splai cu Gh. Sincai un Peugeot este facut sandwich dar a fost degajat din intersectie deci tramvaiele circula normal.

 


Re: Accidente / incidente claus83

Este Peugeotul implicat in accidentul din 20 Iunie 2015.

 


Re: Accidente / incidente alex230ro

carambol acum 30min la iesire din pasajul Baneasa-sensul spre Ploiesti,cam 5-6 masini implicate in general avarii minore-blocata banda 1,pe contrasens acrosaj intre 2 doamne/domnisoare? banda 3 blocata.se mergea relativ greu pe o portiune de 500 metri,daca nu au mai fost incidente cauzate de gura casca probabil ca traficul revine la normal.Din toate masinile 1 sau 2 nu erau deplasabile restul se puteau deplasa fara probleme,dar se pare ca lumea prefera sa iasa din masina si sa se uite unii la altii.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente 133 313

claus83 wrote:
Este Peugeotul implicat in accidentul din 20 Iunie 2015.


Si sta pe carosabil de 4 zile?  :shock: Il lasa acolo ca exemplu...  :twisted:

 


Re: Accidente / incidente claus83

Pe 22 Iunie sigur era pe carosabil, era exact in pozitia in care se vede si in reportajul de la Protv postat de colegul Razvan.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente V2A

In acest moment liniile 23 si 27 circula deviat prin Calea Vitan-Sos. Mihai Bravu. Am vazut niste longrine scoase pe Calea Dudesti, in dreptul Scolii 80.

 


Re: Accidente / incidente AlexD

Stie cineva ce vagon V3A a fost inplicat in accidentul de la Valea Cascadelor? In fata la Selgros? Parea un V3A de Alexandria recent iesit de la RK...

 


Re: Accidente / incidente georgica2704

Şoferi nesimţiţi, acoperiţi de conducerea RATB.

În loc să-i sancţioneze exemplar pe şoferii de autobuz nesimţiţi din Bucureşti, care-şi bat joc - în exercitarea atribuţiilor de serviciu - de persoanele cu dizabilităţi locomotorii, conducerea RATB nu mai pridideşte cu scuze la adresa acestora, acoperindu-le faptele reprobabile.
În faţa unor astfel de situaţii, care nici măcar nu mai pot fi dezavuate în cuvinte, în faţa comportamentului hain al acestor şoferi fără inimă, care ar trebui daţi afară pe loc, persoanele în nevoie umilite nici măcar nu vor să mai depună reclamaţii, având convingerea că nimeni nu le va ajuta să-şi exercite drepturile de oameni. Şoferul autobuzului 138, având numărul de înmatriculare B-55-VFC, în data de 24 iunie, ora 19,19, staţia Auchan Militari, sensul spre Militari Risedence. Reclamaţia persoanei vătămate este atât de cutremurătoare, încât o lăsăm să curgă aşa cum ne-a fost trimisă:

„Mulţi şoferi nu ne iau în serios"

„Nu ştiu ce să mai fac, ca şoferii care conduc autobuze cu rampe pentru persoanele cu dizabilităţi să mă ia în serios. Cred că reclamaţiile pe care le tot le trimit conducerii RATB vor rămâne în permanenţă la acelaşi nivel: eu le scriu, iar ei îmi răspund. Eu îi reclam pe şoferii nesimţiţi şi rău-voitori, iar ei îi scuză şi îi sancţionează cu avertisment, mai mult în bătaie de joc, comparativ cu prejudiciul moral cauzat.

Am să distribui reclamaţiile mele şi pe reţelele de socializare, dar mai mult ca sigur că nu va fi suficient. Poate că, dacă aş apela la un avocat, care să mă susţină în obţinerea de daune morale în justiţie, pentru umilinţa la care sunt supusă adeseori de către RATB, aş avea mai mulţi sorţi de izbândă. Dar din ce bani să-mi plătesc apărători, din pensia mea de câteva sute de lei?"
Intreaga stire de aici :http://www.ziuanews.ro/dezvaluiri-investigatii/soferi-nesimtiti-acoperiti-de-conducerea-ratb-256967

 


Re: Accidente / incidente aztec

Incidentul e neplacut..insa sunt si soferi OK..
Am vazut personal pe 368 un sofer ce a avut grija de o persoana in carucior la urcare... La coborare am intins eu rampa pana sa ajunga el.. Mi-a multumit pt ajutor..dar alta e problema. Calatorii care se imbulzesc la usi si nu fac loc coborarii rampei si caruciorului.. Nu asteapta si nu fac loc din pacate. Statile alea de sticla sunt total neadaptate pt astfel de persoane..totul tinand de sofer sa nu opreasca in dreptul lor pt a cobora  in statie apoi sa o ia pe strada si sa poata iesii din acoperitoarea aia..cred ca sunt cele mai proaste modele de statii RATB-ITB din istorie...nici nu ai loc sa cobori, nici nu vezi autobuzul venind...

 


Re: Accidente / incidente macheta218

Aseara la Piata Sf Gheorghe.
Blocare de la 20:30 - 22:40, 6 vagoane 3/21, 2/16,1/5. Restul au circulat deviat la Sf. Vineri cu intoarcere prin Hala Traian, Bd Ferdinand,Piata Obor.
http://stirileprotv.ro/stiri/actualitat...rnata.html
10659355_575867025885679_1639505921085478151_n.jpg (66.94 KB; downloaded 3003 times)
11223548_575867022552346_419653127544744145_n.jpg (94.17 KB; downloaded 3005 times)
11692615_575867019219013_5698500989285143281_n.jpg (55.7 KB; downloaded 3003 times)

 


Go to page:  1  ... 113 114 115 116 117 118 119  ... 349
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421279 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use