Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Accidente / incidente

4883 posts, 1282800 views
 
Go to page:  1  ... 108 109 110 111 112 113 114  ... 349
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente / incidente andrei11

Am primit pe Facebook acest comentariu...
Această masină RATB cu nr de înmatriculare B 57 HRS,azi in data de 09.03.2015 intre orele 12:10 - 12:20 la statia Curtea de Arges de pe Sos.Bucuresti-Magurele o femeie si-a urcat copilu în masina de 4-5 ani si in momentul in care femeia a vrut sa urcea si ea soferul a închis usile si a plecat masina fara mama copilului.Femeia a alergat putin dupa masină bătând în usile mașinii dar soferul nu a încetat din traseu,la insistențele călătorilor spunandui șoferului ca plecat fara sa astepte sa urce si mama copilului soferul a avut cel mai iesit din comun răspuns..."si ce dacă"....oameni buni mâine poate fi copilul meu sau al vostru.
Eu si sotia mea am fost in acea masina in momentul incidentului si am ramas frapat de gestu soferului.DATI SHARE MAI DEPARTE SA VADA TOATA LUMEA CE SE ÎNTÂMPLĂ IN 2015 cu soferii RATB care au niste salarii foarte bune si care s-ar presupune ca ar trebui sa ne ofere toata siguranta călătorului.
3-10-2015 1-24-29 PM.png (134.71 KB; downloaded 2517 times)

 


Re: Accidente / incidente ikarus13

4485 este autobuzul. Se mai intampla. Cine stie ce facea femeia aia in statie. Poate a fost vina soferului, poate nu. Dar "salarii foarte bune"...hai sa fim seriosi. Oameni frustrati. Sunt curios daca respectivii au platit acea calatorie. Nu tin cu soferul pentru ca este posibil sa faca o astfel de greseala dar sa nu aruncam vina asupra lui din prima.

 


Re: Accidente / incidente Florinds

ikarus13 wrote:
4485 este autobuzul. Se mai intampla. Cine stie ce facea femeia aia in statie. Poate a fost vina soferului, poate nu. Dar "salarii foarte bune"...hai sa fim seriosi. Oameni frustrati. Sunt curios daca respectivii au platit acea calatorie. Nu tin cu soferul pentru ca este posibil sa faca o astfel de greseala dar sa nu aruncam vina asupra lui din prima.


Ikarus, e clar ca nu ai copii, daca ai avea nu ai gandi asa. Un copil de 4 ani poate ramane cu traume dupa asa ceva.

 


Re: Accidente / incidente Rathgeber2523

Florinds wrote:
ikarus13 wrote:
4485 este autobuzul. Se mai intampla. Cine stie ce facea femeia aia in statie. Poate a fost vina soferului, poate nu. Dar "salarii foarte bune"...hai sa fim seriosi. Oameni frustrati. Sunt curios daca respectivii au platit acea calatorie. Nu tin cu soferul pentru ca este posibil sa faca o astfel de greseala dar sa nu aruncam vina asupra lui din prima.


Ikarus, e clar ca nu ai copii, daca ai avea nu ai gandi asa. Un copil de 4 ani poate ramane cu traume dupa asa ceva.

Acolo este zona crepusculara din sector 5, soseaua Bucuresti-Magurele unde sunt multi tigani. De obicei asa se intampla, cu pirandele cara umbla insotite de puradeii lor. Puradeii se urca repede in masina iar pirandele mai au de discutat cu nu stiu cine in statie ori trebuie sa mai tipe la vreo alta piranda care e la vreo 200 de metri mai departe de autobuz. ENu trebuie invinovatit soferul pentru ca cetatenii de acolo nu sunt educati.

 


Re: Accidente / incidente DAF SB220

Nu tin cu nimeni, dar ii dau perfecta dreptate lui Rathgeber2523. Sunt multi care asa fac, mai ales prin zona aia...

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente Mircea G

PaulIP wrote:
cos wrote:
Regulamentul forumului Metrou Usor, cap.II, art. 12 wrote:
Ca o observatie, paginile de tip "Ai parcat ca un bou", desi sunt o initiativa nobila, comit o mare ilegalitate...

Care ar fi acea ilegalitate?
Nu vad nimic ilegal sa lipesti un simplu sticker pe o bucata de tabla, din moment ce sunt zeci de masini in trafic cu felurite stickere (sigur le stiti, pete de ulei, gauri false in tabla etc)

Tot asa poti sa-ti ei si tu un simplu pumn in cap ...ca sint destui batuti in cap ...si nu conteaza ...
Mai , voi ce mincati si de unde ?????

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente 133 313

Rathgeber2523 wrote:
Acolo este zona crepusculara din sector 5, soseaua Bucuresti-Magurele unde sunt multi tigani. De obicei asa se intampla, cu pirandele cara umbla insotite de puradeii lor. Puradeii se urca repede in masina iar pirandele mai au de discutat cu nu stiu cine in statie ori trebuie sa mai tipe la vreo alta piranda care e la vreo 200 de metri mai departe de autobuz. ENu trebuie invinovatit soferul pentru ca cetatenii de acolo nu sunt educati.


Stii cum mi-am creat intreaga scena in minte!  :lol:  :D  :twisted:
Puradelul era expediat parbus la masamarea. Ca piranda era prea ocupata.  :P  :idea:
Astia functioneaza complet diferit decat noi si de asta noi vom disparea si raman ei. Se descurca naibi! Ai nostri chiar ar ramane cu sechele, ii crestem niste mototoli.  :lol:
De asta este bine sa gandesti inafara autolimitarilor si limitarilor sociale, de eticheta, s.a.m.d.  :lol:

 


Re: Accidente / incidente Florinds

Nu stiu ce sa zic. Nu imi place nici mie absolut deloc etnia asta, dar clar nu e normal ce s-a intamplat. Si apoi pana la urma nu cred ca e important cine era acolo, poate chiar erau romani...
E clar ca ne vor asimila in curand (vezi ce e in India), asa ca nu mai zic nimic. I-au ajuns pe chinezi din urma cu un teritoriu mult mai mic.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente 133 313

N-o fi normal, tre' sa alergam dupa piranda sa o amendam pentru rele tratamente aplicate minorului, materializate in nesupravegherea minorului pe domeniul public si in mijloacele de transport, care daca nu ma insel este prevazuta de lege.  :lol:
In autobuz ca in autobuz, n-o sari pe geam da-l  :twisted: . Dar ce ne facem cu aia trimisi la cersit direct pe carosabil printre masini, la semafor?
Sper ca n-am un umor prea intunecat, fac si eu haz de necazul realitatilor cotidiene.  :oops:

 


Re: Accidente / incidente Sava_6115-6315

O mama responsabila nu cred ca astepta sa se inchida usile ca sa urce si  ea, iar soferul  nu  este atat de batut in  cap  incat  sa nu-si  dea seama ca urca un copil cu mama. Din postarea de pe facebook nu  reiese ca ar fi etnia implicata. Dar cunosc foarte bine zona: in 2012 am  pedalat zilnic timp  de 6 luni spre Darasti pe soseaua Magurele, printre gropi, haite de caini si etnici. Ar fi interesant sa auzim  si parerea soferului.

 


Re: Accidente / incidente DAF SB220

De ce nu s-ar fi intamplat asa ceva, intr-o zona centrala? Dar din ce reiese pe facebook, toti arunca vina pe sofer... vorba lui Rathgeber2523, sunt multi care asteapta autobuzul si spre exemplu o mama cu un copil. Masina soseste in statie, se urca copilul dar mama ramane sa mai discute cu cate cineva, normal ca soferul nu sta dupa acea persoana, fiindca el are o ora la care trebuie sa ajunga la capat. Am citit si parerile unuia dintre calatori, dar sa auzim si parerea soferului, vorba lui Sava.

 



  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente Tom

Nu credeți că știrea nu ar fi avut amploarea asta dacă ar fi fost cum spuneți cu piranda și puradelul? Poate călătorii ar fi făcut atunci ce fac și când sunt minorități prin otobel: își văd de treabă.

 


Re: Accidente / incidente Gabi23

La aceasta ora linia 32 intoarce la Sura Mare.109, 208, 136 275 252 sunt la capat sau pe Sos. Viilor.

 


Go to page:  1  ... 108 109 110 111 112 113 114  ... 349
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2293 forum members have written 421761 posts in 5254 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use