Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Accidente / incidente

4888 posts, 1300166 views
 
Go to page:  1  ... 105 106 107 108 109 110 111  ... 350
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente / incidente hADRIAN

In jurul orei 17:30 vagonul 324 trimis azi de Alexandria in 11  :roll:  dupa ce a plecat din statia Calea Rahovei spre Inox a lovit un locuitor din zona caselor de-a lungul liniei. Se pare ca individul este la al treilea accident, avand obiceiul sa stea in fata tramvaielor. Vorbeam cu unul din vatmanii de pe 1 si spunea ca aseara era sa l loveasca el.

 


Re: Accidente / incidente doctoru

In aceasta seara la orele 17.35  citaro 4584 de pe linia 335 a fost implicat intr-un accident pe Calea Dorobantilor intre Perla si caseria Telecom sensul spre Piata Dorobantilor .Un autoturism a virat la dreapta de pe banda 3 si a fost tamponat de autobuz .Autobuzul are spoilerul pe fata spart si farurile ,atat am apucat sa vad cand am trecut pe langa ei cu autoturismul.

 


Re: Accidente / incidente Rathgeber2523

Accident in 232
Un Citaro din linia 232 a intrat intr-un stalp la Ștefan Hepiteș

 


Re: Accidente / incidente ikarus13

Autobuzul este 6237. Soferul autobuzului a evitat o soferita si a lovit refugiul statiei de tramvai. Dupa asta soferita implicata a lovit alte doua masini.
6237 nu are ceva grav si o sa revina peste cateva zile.

 


Re: Accidente / incidente Robert-Marian

Rathgeber2523 wrote:
Accident in 232
Un Citaro din linia 232 a intrat intr-un stalp la Ștefan Hepiteș

Din ce am vazut eu cand am trecut cu tramvaiul in zona autobuzul nu lovise stalpul.

 


Re: Accidente / incidente Gabi23

Linia 41 este blocată în aceste momente după ce o cretină s-a răsturnat (iar) în curbă la Ciurel, blocând ambele sensuri. Asta după ce ieri un alt idiot a plonjat în apa, înnebunind traficul în tot sectorul...

Ciurel - 24.01.2015.jpg (94.1 KB; downloaded 3788 times)

Ciurel 2.jpg (114.2 KB; downloaded 3787 times)

 



Re: Accidente / incidente Rathgeber2523

Accident in zona B-dul Preciziei, intre un autoturism si 3311-3312., accidentul nu s-a soldat cu victime, dar atat tramvaiul cat si autoturismul in urma coliziunii acestea au iesit rau sifonate iar tramvaiul a deraiat. Linii afectate 8,25,35, acestea au fost dirijate la Gara Basarab.

 


Re: Accidente / incidente AlexD

Mi-am anuntat colegii sa se duca la autobuze, banuiesc ca pana la ora asta nu s-a eliberat linia...

 


Re: Accidente / incidente Rathgeber2523

AlexD wrote:
Mi-am anuntat colegii sa se duca la autobuze, banuiesc ca pana la ora asta nu s-a eliberat linia...

Accidentul a fost intre orele 17.20-18.40

 


Re: Accidente / incidente crocodil

Personajul care a provocat accidentul era un tip de 24 ani ce a iesit de pe strada cu fostul sediu OTV si a declarat ca a crezut ca tramvaiul are doar un vagon.  Indiferent ca tramvaiul avea sau nu mai multe vagoane, sa iesi cu viteza aceea de pe un drum cu cedeaza trecerea mi se pare pura incostienta. La sectia accidente usoare a sectorului 6 s-a prezentat cu masina adusa pe platforma unde a ramas si fara permis pe langa pagubele considerabile . Vagonul 3312 va fi tras pe dreapta multa vreme de acum incolo.

 


Re: Accidente / incidente Robert-Marian

Rathgeber2523 wrote:
AlexD wrote:
Mi-am anuntat colegii sa se duca la autobuze, banuiesc ca pana la ora asta nu s-a eliberat linia...

Accidentul a fost intre orele 17.20-18.40

Rectificare la ora 16:30 a venit la depou ultimul vagon #227 iar dupa el nici un alt vagon si la 16:50 am auzit ca este blocare la statia urbis deci accidentul sa produs in jurul orei: 16:40-16:45

 


Re: Accidente / incidente andrei11

Robert Marian, ce ar fi sa treci pe aici primul post ? Asa,amical !

 


Re: Accidente / incidente AlexD

Macar data viitoare sa puneti toate datele problemei.

 


Go to page:  1  ... 105 106 107 108 109 110 111  ... 350
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2302 forum members have written 422685 posts in 5266 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use