De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Despre Serviciile Patriei Noastre

313 posts, 93335 views
 
Go to page:  1  ... 6 7 8 9 10 11 12  ... 23
 
 

📖 Pagination options
  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Tom

Pe un abonament VDSL am: 15s - 19.27Mb - 3.78Mb. Deci Romtelecom este OK pentru mine.

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre DanCld

In limitele contractuale:



 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Utilizator anonim

RDS Fiberlink  :P

Untitled.jpg (23.68 KB; downloaded 2868 times)

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre DocOctavius

Discrepanța pe care o văd în aceste teste poate fi explicată foarte ușor de faptul că "băieții deștepți" de la RDS au o legătură "directă" cu host-ul speedtest.net din București pe când Rom "ciocolata" Telefon nu a investit în rețeaua metropolitană. Vreți o comparație adevărată setați serverul pe același oraș din afară eg: Budapesta/sofia/atena/istambul și atunci o să vedeți rețeaua adevărată.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Dr2005

Romtelecom nu are deloc metropolitan... deci adio oDC ÅŸi torrente :((

Iată cum arată testul pentru serverul NextGen, care nu e în metropolitan:




Åži internul:


 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Dr2005

Acelaşi server (NextGen) din Romtelecom... şi când te gândeşti că cele 2 companii sunt oarecum ,,prietene"...


 




Re: Despre Serviciile Patriei Noastre lecter

DocOctavius wrote:
Discrepanța pe care o văd în aceste teste poate fi explicată foarte ușor de faptul că "băieții deștepți" de la RDS au o legătură "directă" cu host-ul speedtest.net din București pe când Rom "ciocolata" Telefon nu a investit în rețeaua metropolitană. Vreți o comparație adevărată setați serverul pe același oraș din afară eg: Budapesta/sofia/atena/istambul și atunci o să vedeți rețeaua adevărată.


Nu sunt acum acasa sa postez rezultate Speedtest, dar te asigur ca nu e vorba de "baieti destepti" - eu pot face download  de pe Rapidshare (deci de pe servere din Germania/Suedia, etc.) de obicei cu 64-72Mbit, viteza reala si sustinuta.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Dr2005

De la facultate:




Asta la etaj, că la parter rar trece de 0,5 MB.

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Costin

Reteaua mea de cartier  :P
Serverul NextGen



Server in Berlin




Revenind la Serviciile Patriei Noastre Care Lasa Gauri In Asfalt (adica Apa Nova), incepand de acum fix o saptamana am apa o zi da, una nu. Iar in zilele cu "da", vine cu intreruperi de cateva ore. Evident, continutul de apa din noroiul care curge la robinet este foarte mic. Motivul? Am pe strada 19 :!: cratere pe o distanta de ~50m, plus cate doua cratere la fiecare intersectie cu alte strazi (trei in total, deci mai adaugam 6 si avem rezultatul: 25 de cratere pe o strada de ~1km lungime!). Pur si simplu ma depaseste motivul pentru care aceasta lucrare se face asa. Puteau macar sa faca sant acolo unde au ingramadit 19 gropi in 50m. Din pacate, apiÅŸtii astia nu prea le au cu astupatul gropilor, pentru ca cele de anul trecut (doar doua) sunt deja cu ~10cm sub nivelul strazii si chiar nu vreau sa stiu cum va arata strada mea la anul pe vremea asta, acolo unde sunt 19 gropi una langa alta.

De altfel, ce ma enerveaza pe mine cel mai tare este basina imobiliara conform careia Domenii este un cartier bun. Pe langa motivele mele personale pentru care nu pot crede asta mai adaugam si gropile selecte de care vorbim. Oare metrul patrat de groapa in Domenii esre mai scump decat in alte parti?  :twisted:

A, tocmai au inceput sapatul la a 26-a groapa, va voi tine la curent :evil:

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre rails

DocOctavius wrote:
Discrepanța pe care o văd în aceste teste poate fi explicată foarte ușor de faptul că "băieții deștepți" de la RDS au o legătură "directă" cu host-ul speedtest.net din București pe când Rom "ciocolata" Telefon nu a investit în rețeaua metropolitană. Vreți o comparație adevărată setați serverul pe același oraș din afară eg: Budapesta/sofia/atena/istambul și atunci o să vedeți rețeaua adevărată.


budapesta:




new york




destul de bine zic eu, avand in vedere ca ny e pe cealalta parte a lumii.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Tom

Factura Enel wrote:
De la data scadentei aveti 30 zile in care puteti achita factura fara penalitati.

Am primit luna trecuta o factura in care scria ca nu am facturi restante si am platit-o in termenul in care puteam s'o platesc "fara penalitati", asta si pentru ca ea vine cu 3 zile inainte de scadenta, pe motiv ca asa vrea posta romana (voi scrie cu litere mari cand va merita asta). Luna aceasta am primit ultima factura, in care apar penalizari pentru facturi restante.
Am sunat la enei si mi-au spus ca este vorba de o factura din noiembrie (cand nea' postasul n'a adus-o, probabil), pe care am platit-o in februarie, cand am aflat de existenta ei. Dupa doua zile, eneii au emis factura in care scria ca nu am restante, in schimb tanti dela serviciul clienti imi spune acum ca nu s'au actualizat datele privind penalitatile. Nu stiu cu ce calculatoare lucreaza filma Mascalzoenel, dar stiu ca foloseste echipamente din secolul trecut, alimenteaza localitati dela 40 km distanta si nu sunt in stare sa actualizeze datele in calculator.

Va recomand sa urmariti facturile emise de broscari si daca vedeti asa ceva, verificati imediat de unde provin acele penalizari. Daca sunt nereguli, ar cam fi cazul sa-i viziteze Garda Financiara.

 


Go to page:  1  ... 6 7 8 9 10 11 12  ... 23
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2296 forum members have written 422367 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use