De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Despre Serviciile Patriei Noastre

313 posts, 93481 views
 
Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11  ... 23
 
 

📖 Pagination options
Re: Despre Serviciile Patriei Noastre 3mil

Dr2005 wrote:
Mda, foarte buni, tocmai s-a făcut un an de când aştept mobilul de la ei, pe care se lăudau că mi-l dau ,,gratis" contra unei taxe de mentenanţă de 5 RON/lună. Taxa au ştiut să mi-o încaseze, dar telefonul... ultima dată când am plătit m-au trimis la nu-ştiu-ce sediu unde ,,sunt disponibile contra-cost".
Nu mai zic că facturile vin o dată la 2 - 3 luni (deci după ce le trece scadenţa) de nu poţi plăti la timp prin Internet Banking şi trebuie să te înghesui la coadă cu toate babele.

Cred ca esti tu mai ghinionist, nu stiu ce se intampla. Eu sunt multumit de serviciile lor, primesc facturile la timp, am viteza buna de internet, nu imi pica conexiunea, am net-stick primit moca, telefon mobil, etc. si la fel de multumiti sunt de serviciile lor si prietenii sau vecinii mei.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Dr2005

Am făcut acum un mic ,,recensământ" ar posturilor TV... am constatat că mi-au fost scoase: BBC, CNN, TV5, N24 Plus, DDTV, Playboy TV, iar de azi ÅŸi SuperOne HD. Nu plâng după DDTV ÅŸi Playboy, dar restul (mai ales BBC, CNN, TV5 ÅŸi SuperOne HD)....  :cry: ÃŽn schimb, mă pot uita oricând la OTV, Kanal D ÅŸi n'ÅŸpe mii de canale de sport. Åži, evident, am toate canalele TVR-ului (de parcă m-aÅŸ fi uitat vreodată la TVR3, TVR Info sau TVR Cultural), am Acasă, Romantica, Favorit, Etno + câteva canale de muzică super-comercială (U, Kiss TV, Music 1 ÅŸi MTV Ro.). Åži mai am ÅŸi televiziunile oficiale ale PC, adică Antena 3 ÅŸi 10 TV (deÅŸi nici pe astea nu mă uit).

Netul, într-adevăr, merge foarte bine, atunci când nu se fură routerul (că dacă se fură router-ul joi sau vineri, până luni nu vine nimeni să rezolve).

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre autob368

http://www.omarpluto.info/2010/02/iptv-vdsl-romtelecom/
Cititi va rog acest articul, nu este scris de mine sau de cineva din Romtelecom, asa ca este impartial. Eu am de vreo 2 saptamani VDSL (20 Mbps)si de 1 an si 2 luni IPTV. Am la TV 107-108 programe in pachetul MAXIM. Si chiar merge super bine. Si nici NU se mai fura switch-uri sau midem-uri pt ai modem wi-fi gratuit, in casa, conectat la priza telefonica si calculator.
REPET, ce scrie acolo este impartial, dar eu confirm. Merita incercat. Si sunt si seriosi si se activeaza in maxim 3 zile.

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre andrei11

Si eu merg cu internetul de ultima generatie de la Romtelecom si e ok, nu se intrerupe si - si face treaba.

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre autob368

Si daca ai noroc ca in zona ta sa fi bagat si fibra optica poti avea pana la 100 Mbps la acelasi pret cu tehnologia ADSL 8-20Mbps / VDSL 30Mbps / FTTB (fibra) 100 Mbps (adica DOAR 7.1 EURO TVA INCLUS. Este adevarat ca nu in toate zonele din Bucuresti sau marile orase din tara exista aceasta tehnologie, dar in maxim 1 an va fi acoperita de catre ROMTELECOM peste 25-30 % din tara (vorbesc de toate orasele mari, acoperite 100% ).La mine merge (zona Raul Doamnei/Drumul Taberei) si 100 Mbps, dar nu am optat pt ca nu sunt atat de mare pasionat de internet. Si am la servici internet moca.  :P

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Dr2005

Întrebare de baraj: Romtelecom are peering cu alte reţele? Că altfel, degeaba merge netul cu 20 de mega pe secundă, dacă de pe oDC dau jos cu 10 kb/s.

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre andrei11

Eu nu ma pricep aproape de loc. Da, cu fibra optica am si eu cam din August - Septembrie. Zona Piata Iancului.

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre lecter

Dr2005 wrote:
Am făcut acum un mic ,,recensământ" ar posturilor TV... am constatat că mi-au fost scoase: BBC, CNN, TV5, N24 Plus, DDTV, Playboy TV, iar de azi ÅŸi SuperOne HD. Nu plâng după DDTV ÅŸi Playboy, dar restul (mai ales BBC, CNN, TV5 ÅŸi SuperOne HD)....  :cry: ÃŽn schimb, mă pot uita oricând la OTV, Kanal D ÅŸi n'ÅŸpe mii de canale de sport. Åži, evident, am toate canalele TVR-ului (de parcă m-aÅŸ fi uitat vreodată la TVR3, TVR Info sau TVR Cultural), am Acasă, Romantica, Favorit, Etno + câteva canale de muzică super-comercială (U, Kiss TV, Music 1 ÅŸi MTV Ro.). Åži mai am ÅŸi televiziunile oficiale ale PC, adică Antena 3 ÅŸi 10 TV (deÅŸi nici pe astea nu mă uit).

Netul, într-adevăr, merge foarte bine, atunci când nu se fură routerul (că dacă se fură router-ul joi sau vineri, până luni nu vine nimeni să rezolve).


Nu inteleg cum ti s-a putut intampla asta, ai dat o rescanare sau factory reset la decodor? Cat despre plata facturilor, de ce le astepti sa iti vina prin posta romana?? www.rcs-rds.ro - ai toate facturile, plata online, etc.

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre autob368

Dr2005 wrote:
Întrebare de baraj: Romtelecom are peering cu alte reţele? Că altfel, degeaba merge netul cu 20 de mega pe secundă, dacă de pe oDC dau jos cu 10 kb/s.

Citeste articolul http://www.omarpluto.info/2010/02/iptv-vdsl-romtelecom/
Se spune acolo:
Astfel daca va bate un gand sa optati pentru un abonament VDSL de la Romtelecom de 20 sau 30 mega , iar linia telefonica va permite , atunci sa stiti ca faceti o alegere cat se poate de buna , iar eu nu sunt timpul care sa spun prea multe lucruri bune, mai ales de servicile care sunt oferite in Romania.Avantajul pe care il are Romtelecom in zonele in care infrastructura este buna , este disparitia problemelor de la orele de varf pe care majoritatea firmeleor de internet le au , atunci cand viteza de navigara scade comsiderabil , iar in unele cazuri dispare cu desavarsire. Iar pentru necunoscatori , aici vorbesc strict de internet si nu de metropolitana sau retea , caci am intalnit multe cazuri in care unii utilizatori de la alte firme se lauda cu viteze de download pe clienti de torrent , fenomenale , afirmand ca face download de pe internet. Caci in 98% din cazuri , cand viteza ajunge la cativa mega , download-ul se face din metropolitana sau din retea, un avantaj pe care Romtelecom-ul nu-l detine , dar sincer nici nu ii duc lipsa cel putin de cand am trecut pe VDSL cu o viteza de download de 2,1M/s stabili.
;)

Sublinierea imi apartine.

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Tom

Culmea electricitatii mioritice: sa se opreasca curentul tocmai cand la CNN vezi imagini live din Japonia, unde cladirile sunt zguduite de cutremur, dar acolo curentul nu se intrerupe.
Raspunsul meu la asta, aici.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Dr2005

autob368 wrote:
de cand am trecut pe VDSL cu o viteza de download de 2,1M/s stabili.

Adevărat...
Copy of 001.png (342.94 KB; downloaded 3443 times)


... dar după aia m-am dus ÅŸi la PC, unde am RDS ÅŸi am reluat testul  :o
Copy of 101.png (343.89 KB; downloaded 3456 times)

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Tom

Interesant, eu am ADSL si am obtinut 28s - 5.05Mb - 0.54Mb.
Si ca bonus, inca o variatie de tensiune din partea broscarilor cretini dela Enel - sa piara numele sau!

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Dr2005

Nu ÅŸtiu ce fel de abonament are cel la care m-am conectat... dar are un router wireless neparolat  8-)

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre autob368

Dr2005 wrote:
autob368 wrote:
de cand am trecut pe VDSL cu o viteza de download de 2,1M/s stabili.

Asa scria in acel articol. Eu personal nu am facut testul de viteza, dar SUNT FOARTE MULTUMIT de internetul de la ROMTELECOM. Plus ca am stabilitatea conexiunii.  ;) Oricum nu sunt pirat sa downloadez filme si altele de pe net. eu respect legea  :D

 


Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11  ... 23
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2300 forum members have written 422538 posts in 5265 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use