Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiProiecte și lucrări finalizate parțial, suspendate sau abandonateStrăpungerea Splaiul Independenţei – Ciurel – A1

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

4140 posts, 968966 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 107 108 109 110 111 112 113  ... 296
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Nightwolf

Sa nu fie o caseta colectoare de sub pod acolo... mai degraba ceva ce tine de ApaNova... Pt Radet e cam departe ...

 


Re: iulie 2015 antonio

Salutare tuturor. Sunt nou pe forum, deci scuze daca postez in categoria gresita. Poate cineva sa imi zica daca exista o asociatie, ceva, a proprietarilor de terenuri din zona Podului Ciurel? Tatal meu are un teren in zona si de 14 ani (!) asteptam o decizie finala, fie exproprieri, fie dreptul de a folosi terenul. (in baza unui PUZ definitiv). Ma gandesc ca sunt si altii intr-o situatie asemanatoare si daca ne grupam ca sa il mai pistonam pe primar cu scrisori eventual etc, poate se grabesc putin lucrurile. Multumesc. Seara placuta.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Costin

Inainte de a cere ceva de la autoritati, identifica terenul in PUZ si trage singur concluzia daca e utilizabil sau nu. Macar vei sti la ce sa te astepti. Vezi aici: viewtopic.php?f=148&t=622

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Au fost unii care se laudau ca au facut un grup de initiativa impotriva strapungerii, problema e ca ei au decis sa lupte impotriva proiectului ceea ce deja e chestie marunta, orice proiect are grupul de initiativa impotriva lui.
Mai bine s-ar face un grup de initiativa impotriva incomeptentei primariei ca sa se faca proeictele asa cum trebuie.

Daca primaria nu iti da ce ti se cuvine atunci singura sansa e sa ii actionezi in justitie, si aici nu conteaza daca esti unul sau mai multi.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Mulţumim pentru pozele de azi, sss !

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului 1ntruder

shoppy wrote:
Au fost unii care se laudau ca au facut un grup de initiativa impotriva strapungerii, problema e ca ei au decis sa lupte impotriva proiectului ceea ce deja e chestie marunta, orice proiect are grupul de initiativa impotriva lui.
Mai bine s-ar face un grup de initiativa impotriva incomeptentei primariei ca sa se faca proeictele asa cum trebuie.

Daca primaria nu iti da ce ti se cuvine atunci singura sansa e sa ii actionezi in justitie, si aici nu conteaza daca esti unul sau mai multi.


Nu stiu cat de marunta este "chestia" cu grupul de initiativa impotriva strapungerii, dar pana acum au anulat cateva autorizatii de constructie, au anulat PUZ-ul...iar acel grup asta semnalizeaza...incompetenta primariei.Nu este normal ca primaria sa elaboreze (copieze de pe un proiect mai vechi) un proiect fara sa stii pe unde trece, ce e pe acolo, fara sa evaluezi alternative...etc.Si nu este valabil doar aici...vezi si suspendata lu' peste care a blocat zeci de proprietari in a-si exercita dreptul de proprietate.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Ba se stie pe unde trece, trece pe acolo pe unde i-a blocat pe propreitari din a-si exercita dreptul de proprietate, si se si stie ce e pe acolo, e ceea ce e trecut in autorizatiile de constructie pentru terenurile alea.
Chestia e marunta dupa rezultatele obtinute, practic constructia de construit se construieste si practic incompetenta de continuat... continua, un fel de caini latra caravana trece.
In final vad ca defapt imi dai dreptate, ca e vorba de incompetenta generala, nu de lucrarea asta.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului zapacitu

Incompetenta si comoditate. Faci o chestie repede si fara cap (doar esti incompetent si nu poti altfel), latra cainii si instanta ti-o anuleaza (cu un motiv, logic), asa ca tu corectezi si emiti din nou cu corectura care te-a intors din drum. Si tot asa pana fie se face deja proiectu si aia a fost, fie se plictisesc cainii, fie ai corectat destul sau ai cotizat destul si nu ti se mai anuleaza in instanta.

 



Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului alex1968

Se lucreaza intr-un ritm bun din cate am vazut eu azi cand am trecut cu masina pe acolo.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Nightwolf

Aici se tace si se face ... sunt curios la ce nivel s-a ajuns cu pilonii hobanatului. Cineva sa traga 2-3 poze din mers?  8-)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Cu pilonul nu am vazut sa se mai faca nimic dupa ce a ajuns la nivelul primelor hobane, se pare ca exista destul de munca la sol fara sa se comande piesele speciale de care se prind hobanele si care trebuiesc integrate in structura.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului mihai_atanasiu

Confirm ca se lucreaza la sol la pilonii ce duc spre intersectie;
Pasul hotarator va fi cand se va trece strada spre Lukoil.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Acelea sunt pile, pilon e doar cel cu hobanele.

 


Go to page:  1  ... 107 108 109 110 111 112 113  ... 296
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Străpungerea Splaiul Independenţei – Ciurel – A1  • 
Choose destination

Since our 2304 forum members have written 422763 posts in 5266 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use