Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing - Bd. Aviatorilor (2010)

281 posts, 57102 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 21
 
 

📖 Pagination options
  • darknight
  • Posted:
  •  

Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing darknight

Ce au evoluat lucrarile pentru un oras al anului 2010 in care circula atatea masini arata mai bine decat inainte, aceea piatra cubica  cu gropi si incomoda  ,e mult mai bine ca sa scos sper sa se scoata din tot bucurestiul :twisted:

 


  • plouis
  • Posted:
  •  

Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing plouis

trollu e de acord cu tine.

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing telvanni

Peste 10 ani va veni un primar care o sa vrea piatra inapoi... :lol:

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing Tavi

telvanni wrote:
Peste 10 ani va veni un primar care o sa vrea piatra inapoi... :lol:

pai nu stii cum este vorba aia batraneasca? "cine face si desface toata ziua're ce face" :D

 


  • darknight
  • Posted:
  •  

Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing darknight

Tavi wrote:
telvanni wrote:
Peste 10 ani va veni un primar care o sa vrea piatra inapoi... :lol:

pai nu stii cum este vorba aia batraneasca? "cine face si desface toata ziua're ce face" :D

Pai cam asa ai dreptate dar sa speram ca nu mai baga aceiasi piatra macar baga una de calitate ,dar cred ca e putin probabil sa se mai bage piatra pe acolo :lol:

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing shoppy

Nu da idei ca astia sunt in stare si piatra cubica sa importe  :evil: .

 


  • darknight
  • Posted:
  •  


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing Dominatrix

Observ ca au scos piatra cubica si de pe lateralele bulevardului. Parca era vorba ca acolo ramane piatra cubica. Deci pana la urma cum e, numai o re-aranjeaza sau asfalteaza si pe acolo?

 


  • plouis
  • Posted:
  •  

Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing plouis

am fost in Herastrau in seara asta. rondul de la Pescarus e complet, prinsese forma si jumatea cealalta. straduta paralela de pe partea cu Herastraul e pulbere si aia dar nu s-au apucat de treaba. oricum, e zilnic plina ochi de masini.

bucata dintre televiziune si arc, stie cineva cand se intra la treaba si acolo?

inca o remarca. mergand pe bucata asta noua de asfalt, am avut senzatia de "barca pe valuri" cap coada. au pus-o de-au zapacit-o.

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing Tom

Deci, voi regreta piatra cubica si ca pieton (zgomotul rotilor auzite de afara), cat si ca sofer (probabil ca senzatia de "barca pe valuri" e insotita si de denivelari pe masura).

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing ANTENA

plouis wrote:
am fost in Herastrau in seara asta. rondul de la Pescarus e complet, prinsese forma si jumatea cealalta. straduta paralela de pe partea cu Herastraul e pulbere si aia dar nu s-au apucat de treaba. oricum, e zilnic plina ochi de masini.

bucata dintre televiziune si arc, stie cineva cand se intra la treaba si acolo?

inca o remarca. mergand pe bucata asta noua de asfalt, am avut senzatia de "barca pe valuri" cap coada. au pus-o de-au zapacit-o.


Daca ziceai de barca pe valuri, cred ca nu e pus inca stratul final de uzura. Priveste inaltimea actuala a bordurilor fata de asfalt, e foarte mare.
Ramane de vazut daca se continua Aviatorilor pana in Piata Victoriei, sau se intra pe Prezan cum scriai mai sus.
Cand se va intra pe Prezan, o sa fie balamuc mare, ar putea sa deschida temporar Kisselef-ul in dublu sens si sa se inchida Prezan-ul total.

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing mindmasster

care valuri prietene ? Am trecut si eu cu masina pe acolo zilele astea si nu am simtit nimic, zici ca eram pe autobahn.

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing cornel001

conteaza daca ai masina cu suspensie soft si talon anvelope mare sau cu suspensie rigida si talon mic, poate si presiunea in roti.

 


  • plouis
  • Posted:
  •  

Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing plouis

sunt valuri la distante oarecum "mari", le simti cam la 5-10m... sus....jos...pe la 50-60h pe sensul de la televiziune pana la pescarus. parca am mers cu barca. asa se simte dintr-un 4x4.

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 21
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2299 forum members have written 422447 posts in 5263 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use