Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Pasajul CFR Doamna Ghica - Chisinau (2007 - 2012)

867 posts, 201269 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11  ... 62
 
 

📖 Pagination options
Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon alex1968

tare ma tem ca nu, Herr Doktor vrea sa inceapa PPL si Aviatorilor anul asta!!

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon Slick

Mdea, pt Oprescu nu e asa de important pasajul asta, ca nu e prin centru. El face numai unde il vede lumea. Cred ca urmeaza sa speram pt 2012 ca se va incepe ceva ceva. Anul asta, cred ca e cam gata.

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon shoppy

Pai da, domn doctor crede ca o sa castige alegerile cu voturile din sectorul 1, Otopeni si Pipera.

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon Dominatrix

Lutyk wrote:
Se mai aude ceva in legatura cu acest pasaj. Prin primavara se zicea ca o sa fie gata pana la sfarsitul acestui an.
Cine zicea asa ceva  era ori "habarnist" ori rau-intentionat.

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon Slick

shoppy wrote:
Pai da, domn doctor crede ca o sa castige alegerile cu voturile din sectorul 1, Otopeni si Pipera.


De'abia astept alegerile!

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon Slick

Dominatrix wrote:
Lutyk wrote:
Se mai aude ceva in legatura cu acest pasaj. Prin primavara se zicea ca o sa fie gata pana la sfarsitul acestui an.
Cine zicea asa ceva  era ori "habarnist" ori rau-intentionat.



Asa debitase Dedu din PMB! Ba chiar promisese ca se va termina sau macar lucra la pasaj. Intre timp, nicio stire, deloc suprinzator. Ba chiar am citit ca primarul se pregateste de alte 2 pasaje, ca pe asta l-a "terminat"...:d
Ontanu nu se streseaza, pe el oricum Baicului nu-l intereseaza, Oprescu nici nu stie unde este Baicului, asa ca probabil asta va avea soarta Bibliotecii Nationale.

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon cornel001

Si Oprescu a declarat ca-l face pana la sfarsitul anului. De vorbit nu e greu.

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon Dominatrix

@Slick: Pe Ion Dedu il stiam om cu scaun la cap, cel putin pe vremea cand lucra la RATB. Sper ca nu m-am inselat. Dar oricum o simpla privire pe bugetul de anul acesta ne arata ca pasajul acesta nu are cum sa fie gata. Nu are rost sa umplem forumul cu toate prostiile din presa debitate de Dr. Oetker si alti incompetenti.

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon Slick

Vorbim si noi vorbe si ne incurajam. Si asteptam macar sa apara cate unu cu o stire pozitiva...:) Eu in fecare zi ma uit sa vad daca nu cumva apare vreun utilaj... :roll:

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon 3mil

Dar grinzile alea nu sunt compromise? :|

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon Dominatrix

Ce utilaj sa apara, ca nici macar nu s-a semnat un nou contract din cate stiu.

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon Slick

Minune mare: pe mijlocul strazii facuta pana la pod au aparut afise cu "aceasta lucrare se executa cu sprijinul primarului general sorin oprescu". Si au pus destule. Azi dimineata am vazut si un utilaj, plus ca au inceput sa tunda boschetii crescuti pe partea verde care desparte sensurile de mers. Oare sa inceapa lucrarile sau e doar apa de ploaie?

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon bekxy

Poate că "lucrarea" efectuată "cu sprijinu' lu'..." o fi doar tunderea boscheţilor...  :mrgreen:

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon DanCld

Nu as fi atat de pesimist. Asa a inceput si la Tudor Vladimirescu, o alta lucrare din epoca Videanu care a fost dusa atunci pana la 80+% si apoi abandonata - a pus panouri in intersectie la Chirigiu simultan cu aparitia primului utilaj. Presimt ca e rost de o noua panglica la 1 decembrie  :twisted:

 


Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11  ... 62
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2299 forum members have written 422443 posts in 5263 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use