Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiReabilitare Pasaj Grant

 

Topic: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului

498 posts, 171617 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 30 31 32 33 34 35 36
 
 

📖 Pagination options
Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019 - 202x ) nathalael

Evident ca sunt lucrări care se puteau face vara fără sa afecteze circulația CFR. Vi se pare ca e rău acum, așteptați sa se limiteze circulația pe Giulești și eventual sa fie suspendate 11+44

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019 - 202x ) shoppy

Doar tu poluezi, eu mi-am argumentat ideile si am demonstrat ca circulatia pe doua sensuri ar fi fost o prostie si mai mare.

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019 - 202x ) zapacitu

Cand au reparat sensul celalat au suspendat tramvaiele? Nu mai retin.

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019 - 202x ) reiny2000

O perioadă (parcă vara) a fost suspendat 41, pe urmă s-a introdus circulația la paletă.

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019 - 202x ) Costin

Pastrati discutia civilizata, la subiect si nu mai aruncati apelative bizonice, despre desteptaciune, de poluare etc, astea sunt momentan la limita regulamentului de atac la persoana. Daca se depaseste limita, stiti ce urmeaza.

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019 - 202x ) zapacitu

reiny2000 wrote here:
O perioadă (parcă vara) a fost suspendat 41, pe urmă s-a introdus circulația la paletă.

Ma refer la cele de pe Giulesti, pe sub pod. 44 si 11. Nu imi aduc aminte sa fi fost suspendate la tura ailalta... acuma ce au cu ele?

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019 - 202x ) orex

Sa fie ca lucrarea Turda-Crangasi, ca se simte bine...atat pe tramvai, cat si pe rutier. Orice s-ar spune, dupa 4(patru) ani coborarea spre Crangasi nu-i pe valuri! :yes:

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019 - 202x ) 1689

Cred ca intrebarea fundamentala care ar trebui pusa e de ce progreseaza lucrarea atit de greu…
Constructorul nu aloca suficiente resurse ?
Planul a fost gresit (etape, sincronizare, lucrari neasteptate) ?
Lipsa finantarii ?

Alte motive…?

Sint convins ca Nicusor Dan e constient de faptul ca aceasta lucrare poate sa-l coste politic urmatorul mandat. Si - cu toate acestea - s-a lansat in aceasta aventura. Prin urmare, trebuie sa faca imposibilul pentru a o termina inainte de inceperea campaniei electorale… Dat fiind impactul major asupra traficului intr-o zona atit de mare din oras, taierea panglicii cu citeva zile inainte de alegeri nu va sterge nemultumirea adunata de-a lungul atitor luni.
Sau, mai stii, analistii politici or sti ei mai bine cit de scurta e memoria electoratului… :D

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019 - 202x ) punmeister

Si asta in conditiile in care n-au inceput santierele la liniile de tramvai OR.

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019 - 202x ) shoppy

Face compania primariei care nu poate comenta ca este ceva prost sau ca nu primesc fonduri, bine, pana la urma nici chiar un privat nu ar critica primaria, vezi modernizarea de pe Doina Cornea.
Dupa ce au criticat-o pe Firea ca a facut putin si prost nu se poate ca ei sa nu faca nimic, in campanie ar iesii Firea si ar spune ca nu au fost in stare sa faca nici macar cat a facut ea, deci sunt obligati sa faca indiferent de confortul bucurestenilor.

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019 - 202x ) Albert

1689 wrote here:
Lipsa finantarii ?

Ai auzit de ordonanța austerității?

shoppy wrote here:
Face compania primariei care nu poate comenta ca este ceva prost sau ca nu primesc fonduri, bine, pana la urma nici chiar un privat nu ar critica primaria, vezi modernizarea de pe Doina Cornea.

Se lucrează cu companie privată, s-a făcut licitație. Cred ca Bogart este constructorul.

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019 - 202x ) punmeister

Da, Bogart este.

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019 - 202x ) shoppy

Parca era doar pentru rosturile de dilatare, in rest ar fi compania primariei.

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019 - 202x ) Albert

E Bogart pe tot contractul. TCMB (compania primăriei) a mai rămas doar cu Prelungirea Ghencea loturile 1 și 2 și diverse reabilitări de trotuare prin oraș + alte lucrări ale subordonatelor PMB (platforme betonate în URAC pentru autobuzele primăriei, maternitatea Bucur, adăposturi pentru ASPA, etc…)

 


Go to page:  1  ... 30 31 32 33 34 35 36
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Reabilitare Pasaj Grant  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421907 posts in 5257 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use