Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii

 

Topic: Refacere covor asfaltic

1070 posts, 284446 views
 
Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11  ... 77
 
 

📖 Pagination options
Re: Refacere covor asfaltic. Nightwolf

shoppy wrote:
Se pare ca fie primaria nu mai are unde sa arunce asfaltul si bordurile fie bastanii de la clubul diplomatilor au dat comanda sa li se faca intrare pe la spate, rezultatul e ca primaria a taiat o droaie de copaci langa Fantana Miorita si a construit un drum de 2 benzi de 250m ce duce fix nicaieri (bine, cel putin a disparut canalizarea aia parasita de pe acolo). Logic ca la faza asta nu s-a sesizat nici o persoana culta sau iubitoare de frumos.


E alta jmecherie acolo shoppy ... drumul ala nu duce la CD :) Si nu e facut pe banii primariei ci a unui minister :)

 


Re: Refacere covor asfaltic. Dominatrix

6 străzi din Sectorul 2 al Capitalei vor fi reabilitate

În această săptămână vor începe lucrările de reabilitare a șase străzi din cartierele Andronache şi Fundeni, din Sectorul 2 al Capitalei.

Continuarea aici.

 


Re: Refacere covor asfaltic. Chev Celios

Pe Fundeni au reasfaltat zona distrusa in urma lucrarilor de acum un an de zile din zona lacului, si bretele care duc sub podul de cale ferata.

 


Re: Refacere covor asfaltic. telvanni

În această săptămână vor începe lucrările de reabilitare a șase străzi din cartierele Andronache şi Fundeni, din Sectorul 2 al Capitalei.


Dar Titeica si Ramuri Tei cand   :evil:  le faceti domnule primar? Sunt doua strazi foarte circulate si pline de gropi si santuri.

 


Re: Refacere covor asfaltic. PinkyHog

Probabil cand vom vedea turme de porci zburand in ajunul Craciunului. (sorry, dar nu m-am putut abtine) De fiecare data cand trebuie sa merg in zona incerc sa intru din Lacul Tei.

 


Re: Refacere covor asfaltic. Saint666

In articol scria ceva de refacere integrala covor asfaltic de pe aleile dintre blocuri...acum 3 zile au venin spatele blocului, si unde erau transee de 20cm adancime au tras un covor de mai mare frumusetea 2x50m, astept sa treaca 2-3 luni sa revina craterele. Parcarea e acelasi beton turnat la misto in cofraje de cand au scos garajele in care iti rupi masina si ridici praful cand mergi mai repede de 5km/h. Curios e ca la alte blocuri din zona, cand au desfintat garajele au turnat asfalt care e si acum in stare buna.

 


Re: Refacere covor asfaltic. Lutyk

Eu astept sa asfalteze strazile din cartierul Gradinile Fundeni: Argedava, Capidava, Cumidava etc.

 


Re: Refacere covor asfaltic. Goldmund

danielstan wrote:
Nu ma indoiesc ca o sa apara ONG-ul Salvati Bucurestiul si o sa faca el ordine.
O sa dea primaria in judecata si va obtine sistarea lucrarilor, caci s-a taiat din padure, nu-i asa?

eu zic sa taie toata padurea, sa mai asfalteze cateva starzi in zona si am rezolvat-ö la vara, cand temperatura la umbra(vorba vine! - umbra nu o sa mai fie, sau a vazut cineva umbra in Sahara?!)va ajunge la 45 gradeC.!

 


Re: Refacere covor asfaltic. Dominatrix

Goldmund, mai tii minte zicala la moda prin anii '80:
"In gradina lui Ion, a turnat Nicu beton".
Dumnezeule, cat de actuala e si acum!

Acum, Nicu nu mai e, dar urmasii lui spirituali sau ideologici toarna cat mai mult beton in gradina lui Ion sau a oricui ar fi.
Pentru ca pomii nu aduc nici profit, nici voturi. Spre deosebire de asfalt si strazi.

 


Re: Refacere covor asfaltic. Terapeut71

De luni dimineata drumarii au tot "razuit" bucati din banda 1 a Caii Giulesti (sensul de mers dinspre Pasaj Basarab catre Depou Giulesti).

 


Re: Refacere covor asfaltic. earthchild

Le-au razuit acolo unde se lasase asfaltul din cauza lucrarilor de calitate ale Radet sau ApaNova, nu mai stiu care din ele. Daca nu refac fundatia nu cred ca iese ceva trainic.

 


Re: Refacere covor asfaltic. Terapeut71

earthchild wrote:
Le-au razuit acolo unde se lasase asfaltul din cauza lucrarilor de calitate ale Radet sau ApaNova, nu mai stiu care din ele. Daca nu refac fundatia nu cred ca iese ceva trainic.


Nu as fi sigur ca asta este explicatia.
Zilnic trec cel putin de 2 ori pe Giulesti si te asigur ca daca intre Carrefour si Pod Grant erau cateva "felii" ce meritau a fi reimprospatate, dupa Pod asfaltul era/este impecabil. Poate cand se coboara catre George Valsan sa fi fost 2 patrate cu latura de vreo 3 metri ce ar fi meritat refacute... Iar in ceea ce ii priveste pe ApaNova sau Radet nu a mai fost nicio interventie de multa vreme in carosabil.
Interesant este ca in dreptul bdului Constructorilor "razaitoarea" s-a intors catre Carrefour, desi de lucru cam... de acolo catre Depoul Giulesti ar fi inceput cu adevarat sa aiba.
Daca ar interesa pe cineva, pot oricand sa "recomand" cel putin 10 strazi, stradute, alei in Giulesti unde se asteapta de peste 20 ani sa apara cineva sa "revigoreze" asfaltul. Poate apropiata campanie electorala sa fie un motiv de exces de zel?!?   ;)

 


Re: Refacere covor asfaltic. Dominatrix

Terapeut71 wrote:
Daca ar interesa pe cineva, pot oricand sa "recomand" cel putin 10 strazi, stradute, alei in Giulesti unde se asteapta de peste 20 ani sa apara cineva sa "revigoreze" asfaltul.
Dar strada Jugastrului?  :? Acum vreo 2 ani cand am intrat cu masina pe acolo era sa imi tai cauciucurile in ciotul ala de linie de tramvai care nu mai foloseste la nimic si nimeni nu s-a invrednicit sa il scoata...

 


Re: Refacere covor asfaltic. Terapeut71

Dominatrix wrote:
Terapeut71 wrote:
Daca ar interesa pe cineva, pot oricand sa "recomand" cel putin 10 strazi, stradute, alei in Giulesti unde se asteapta de peste 20 ani sa apara cineva sa "revigoreze" asfaltul.
Dar strada Jugastrului?  :? Acum vreo 2 ani cand am intrat cu masina pe acolo era sa imi tai cauciucurile in ciotul ala de linie de tramvai care nu mai foloseste la nimic si nimeni nu s-a invrednicit sa il scoata...



@Domi, Desigur si Jugastrului este una din cele (cel putin) 10 strazi de care pomeneam mai sus...

 


Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11  ... 77
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421911 posts in 5257 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use