Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii

 

Topic: Refacere covor asfaltic

1070 posts, 284462 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 77
 
 

📖 Pagination options
Re: Refacere covor asfaltic. MetrouFan

telvanni wrote:
Cand se vor termina refacerile astea de primavara ar fi bine sa le centralizam cumva. Indicat ar fi sa le creionam si pe o harta (google earth). Am vazut ca sunt colegi care au insotit posturile lor si de o mica harta...foarte frumos si util. La anul ne va fi foarte usor sa vedem ce si cum se reface.

Ceva in stilul acesta?
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=ro&oe=UTF8&msa=0&msid=103439016322074177107.00048576d8d5948d6d1c8

 


Re: Refacere covor asfaltic. telvanni

Super. Bravo!
La anul vei folosi alta culoare..si tot asa.
Multumim!
MetrouFan wrote:
Ceva in stilul acesta?
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8& ... 5948d6d1c8

 


Re: Refacere covor asfaltic. Gabi23

Recent a fost reastfaltat si Bulevardul Gloriei.

 


Re: Refacere covor asfaltic. mindmasster

Aseara o portinue din Bd. Bucurestii Noi se asfalta . Intre Bd.Gloriei si Teatrul Masca pe ambele sensuri .

 


Re: Refacere covor asfaltic. Serban

Trecem pe lista si portiuni din Bd Banul Manta

 


Re: Refacere covor asfaltic. Radu Marius Garnita

Bucati din soseaua Kiseleff se mai asfalteaza, pe sensul dinspre Piata Presei catre Arcul de Triumf. De asemenea, cred ca in seara asta o sa termine si cu asfaltarile din zona Piata Unirii.

 


Re: Refacere covor asfaltic. cornel001

Se asfalteaza Baba Novac, intre M. Bravu si Campia Libertatii. Deocamdata pe un sens. Ar fi mare nevoie si pe Liviu Rebreanu in dreptul statiei de tramvai de langa mag. Titan.
S-a asfaltat si pe strada Unitatii (undeva la SE de piata Alba Iulia).
Si pe Popa Nan parca .
Buba mea e ca nu toate capacele de canal sunt ok. Ori e de vina alinierea asfalt-capac, ori de multe ori capacele sunt de vina pt ca ori sunt deformate ori nu sunt aliniate cu marginea(tocul) lor, la cele de un anumit model mai ales. Ce sa mai zic de cele unde nu s-a reasfaltat de mult timp. Pe pantelimon de ex in unele locuri nici nu poti sa le ocolesti sunt ca ciupercile dupa ploaie...

 


Re: Refacere covor asfaltic. DanCld

Noaptea trecuta au pus petice de asfalt peste piatra cubica la intrarile dinspre Prezan si Dorobanti in rondul de la Charles de Gaulle. Cred ca e primul pas catre "modernizarea" definitiva a pietrei cubice din nordul orasului :shock:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Refacere covor asfaltic. Utilizator anonim

Adaugam si toata zona Fluviului - Afluentului si tot terminalul de autobuze.

 


Re: Refacere covor asfaltic. Gabi23

Utilizator anonim wrote:
Adaugam si toata zona Fluviului - Afluentului si tot terminalul de autobuze.

In sfarsit a vazut cineva acea zona in care stationau/tranzitau autobuzele. Ziceai ca esti dupa ce au facut drifturi cu tancul, cand treceai pe acolo  :evil:.

 


Re: Refacere covor asfaltic. Chev Celios

Pai soferii de la Floreasca au refuzat de mult timp sa mai intre in acea bucla cu masinile.

 


Re: Refacere covor asfaltic. Gabi23

Se schimba asfaltul pe Str. Barbu Vacarescu si Bd. Ferdinand...

 


Re: Refacere covor asfaltic. Metamorph

Inca de saptamana trecuta a fost decopertat pe suprafete mari si B-dul Preciziei.In urma cu 30 de minute am trecut pe acolo si i-am vazut pe cei de la Tehnologica Radion cum descarcau utilajele pentru asfaltare,semn ca actiunea va incepe in aceasta noapte.

 


Re: Refacere covor asfaltic. cornel001

Io pun o intrebare : toate asfaltarile astea, ce calitate sunt ?

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 77
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421931 posts in 5257 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use