Regiunile RomânieiTransilvaniaJudețul Brașov

 

Topic: Zona Metropolitană Brașov - transport public integrat

115 posts, 43008 views
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8 9
 
 

📖 Pagination options
SC RATBV SA - Zona Metropolitană Andrei Andraș

Tot de luni, 2 august, traseul liniei 510 va fi prelungit în interiorul satului Hărman.

510: BRAȘOV (Triaj) - HĂRMAN (Troiță Avram Iancu) - lungime traseu dus-întors: 15,5 km
Orar -> https://www.ratbv.ro/afisaje/510-dus.html
Preț bilet: 3,5 lei
510.jpg (147.57 KB; downloaded 3742 times)

 


SC RATBV SA - Zona Metropolitană Andrei Andraș

De luni, 13 septembrie:

131: BRAȘOV (Stadionul Municipal) - RÂȘNOV (Romacril) - lungime traseu dus-întors: 32,5 km
Orar -> https://www.ratbv.ro/afisaje/131-dus.html
Preț bilet: 5 lei
131.jpg (199.42 KB; downloaded 3510 times)

 


Re: SC RATBV SA - Zona Metropolitană ALEXCFRBV

De pe 13 Septembrie 2021 intra in circulatie si linia 810 Roman--Predeal.

 


SC RATBV SA - Zona Metropolitană Andrei Andraș

Într-adevăr.

810: BRAȘOV (Roman) - PREDEAL - lungime traseu dus-întors: 51 km
Orar -> https://www.ratbv.ro/afisaje/810-dus.html
Preț bilet: 9 lei
810.jpg (278.51 KB; downloaded 3407 times)

 


Re: SC RATBV SA - Zona Metropolitană Andrei98

Foarte bun mod de a face ca autobuzele sa mearga goale in cele 2 curse.  :lol:

 


Re: SC RATBV SA - Zona Metropolitană Robert24

Un adevarat succes RATBV....

 


Re: SC RATBV SA - Zona Metropolitană cris_m

S-or fi luat dupa sibieni cu Paltinisul  :?

 


SC RATBV SA - Zona Metropolitană Andrei Andraș

Nu știu ce legătură are RATBV când orarul, traseul, tarifele, facilitățile acordate etc. sunt stabilite de primării și adoptate de Asociația Metropolitană. RATBV vine doar cu autobuzele și șoferii și execută cele menționate anterior.

Revenind la linia de Predeal, cred că își dă toată lumea seama că trenul este mai rentabil. Asta este probabil singura linie care pierde în fața trenului. Putea să aibă frecvență de 60 de minute că tot la tren mergea lumea. Doar văd acum cât de "pline" sunt autobuzele lui Codreanu care au o frecvență mai bună decât RATBV.

 


Re: SC RATBV SA - Zona Metropolitană cris_m

Normal ca e mai rentabil cu trenul, daca prinzi in weekend coloana de la Timis, ai pus-o.

 


Re: SC RATBV SA - Zona Metropolitană WT_fan06

Nu e vorba doar de trafic sau de timp, ci și de preț. E aproximativ de 2 ori mai ieftin un tren regional, în funcție de operator. Desigur, vorbim de cei care ar merge de la / până la Predeal.

Așadar, îmi este greu să îmi dau seama cine anume ar folosi autobuzul pentru a ajunge în Predeal... sau de ce s-ar cheltui resurse pentru așa ceva...

 


SC RATBV SA - Zona Metropolitană Andrei Andraș

Cică autobuzul ar fi pentru elevii care studiază la liceul din Predeal și care probabil locuiesc în Timișuri. De asta și orarul ciudățel. Doar că pentru asta mi s-ar fi părut normal să-și cumpere Primăria Predeal un microbuz cu care să aducă copiii la liceu.

 


Re: SC RATBV SA - Zona Metropolitană SPA29

Mai ieftin "inchiriatul" sub forma de traseu metropolitan, pe termen scurt, probabil. Vedem la prima vacanta daca va circula si atunci.

 


SC RATBV SA - Zona Metropolitană Andrei Andraș

Atâta timp cât Primăria Predeal plătește cursele, poate circula autobuzul oricând și oricum.

 


Re: SC RATBV SA - Zona Metropolitană Costin

Mesajul original a fost raportat ca biletul e acum 6 lei. Insa trebuie sa inteleg cum stam: A fost 9 lei si a fost modificat ulterior, sau a fost 6 lei dintotdeauna si e o greseala de redactare?
La mesaj s-a raspuns deja, deci mesajul original nu se modifica, conform regulamentului.

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8 9
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Județul Brașov  • 
Choose destination

Since our 2296 forum members have written 422352 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use