Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasaj Subteran Piața Sudului (INAUGURAT 23.07.2017)

 

Topic: Discutii dupa inaugurarea lucrarii

1025 posts, 165628 views
 
Go to page:  1  ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii dupa inaugurarea lucrarii andreiiul

Sunt asa de cand s-a inaugurat pasajul.
Asta este inca o dovada ca nu e receptionat (cel putin asta stiu eu). Daca il receptionau probabil ca primeau si un update acele afisaje. Dar asa a ramas cu informatia existenta la inaugurare si cu ce info a primit constructorul cand s-a stabilit clar ce si cum se face.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea lucrarii andrei11

Recepționat / Nerecepționat e o chestiune de hârtii.  Dacă s-a dat drumul la pasaj /  se circulă înseamnă că e recepționat de facto. Dacă alunec eu în pasaj și-mi sucesc glezna în acte nu o să apară că era zonă de șantier și accesul era interzis, deci trebuie să-mi plătesc ghipsul... La fel și la accidentele auto din pasaj.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea lucrarii shoppy

Teoretic da, practic cred ca tocmai de aceea s-a dat legea ca nu se mai permite accesul pe lucrari nereceptionate.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea lucrarii subway guru

Eu stiam ca e receptionat...

 


Re: Discutii dupa inaugurarea lucrarii danutzu_2910

Ceea ce discutam noi aici cu ceva timp in urma, apropo de aglomeratia de pe breteaua Vacaresti - Oltenitei si o solutie pentru problema asta, primarul de la S4 a lansat pe FB, un sondaj pentru montarea unei delimitari pentru banda 1 de acces pe bretea..
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 7887409153
Pareri pro si contra, in functie de drumul fiecaruia....
Exista chiar si ideea care a fost aici, de a "taia" bucata aia de trotuar..

 


Re: Discutii dupa inaugurarea lucrarii misterr

Pagina este criptată (trebuie nume de utilizator și parolă), nu poate fi accesată.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea lucrarii andrei11

Eu o pot accesa, chiar pot scrie comentarii dacă  doresc...

 


Re: Discutii dupa inaugurarea lucrarii misterr

Foarte ciudat la tine, înseamnă că ai reușit cumva să spargi bariera de securitate a saitului!
Mie îmi apare așa:


fb.png (21.96 KB; downloaded 3351 times)

 


Re: Discutii dupa inaugurarea lucrarii danutzu_2910

Pai ai cont FB?
Daca nu, atunci nu-ti merge.....

 


Re: Discutii dupa inaugurarea lucrarii misterr

Nu, nu am cont pentru acest „Facebook”. Nu scrie în regulamentul forumului că trebuie să am.
Dar #andrei11 a zis că lui îi merge și fără cont. Rămîne să ne zică cum face, că ne-a lăsat în suspans...

 


Re: Discutii dupa inaugurarea lucrarii shoppy

Nici eu nu am facebook, mie imi zice ca nu exista (link is broken or the page has been removed).

 



Re: Discutii dupa inaugurarea lucrarii survola

Pe facebook:
Daniel Băluță
În urmă cu două luni, peste 10.000 de oameni și-au arătat interesul pe această pagină pentru a găsi o soluție la aglomerația din fiecare seară de la Pasajul Sudului, pe sensul de mers dinspre Tineretului.
Cei mai mulți dintre dumneavoastră au sugerat creșterea numărului de benzi pe breteaua care leagă Văcărești de Olteniței. Asta vom face!
Chiar dacă soluția constructivă este destul de complexă, aceasta este singura modalitate prin care putem să scurtăm semnificativ timpii petrecuți în trafic.
82589224_2331313103825957_3045232688760881152_o.jpg (203.93 KB; downloaded 3091 times)

 


Re: Discutii dupa inaugurarea lucrarii bercenicity

Sunt curios daca au vorbit si cu STB-u' sa mute stalpu', plus ca are si niste cabluri de injectie pentru reteaua de tramvaie pe el.

 


Go to page:  1  ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasaj Subteran Piața Sudului (INAUGURAT 23.07.2017)  • 
Choose destination

Since our 2299 forum members have written 422455 posts in 5265 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use