Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX)

807 posts, 327170 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 51 52 53 54 55 56 57 58
 
 

📖 Pagination options
Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) Vasile52

OBD nu are treaba cu afisajele. Stickul se introduce in unitatea Thoreb.

edi1717 wrote here:
De asemenea, cum adica nu sunt autobuze functionale pe trasee mai lungi?


Se refera ca nu sunt suficiente autobuze pentru a face un traseu lung cu cadenta decenta, cu 4 ture si traseul extrem de scurt 662 are cadenta cca. de 15 min intre autobuze.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) hADRIAN

shoppy wrote here:
Pai hadeti sa depuna cineva plangere, abtibild cu "ma iubeste femeile" ii mai lipseste.

Eterna problema pe acest forum - ce au mai lipit soferii pe masini! Sunt buni cei care stau cu mana intinsa sa primeasca o masina sa iasa pe traseu si nici nu stiu ce numar a a avut masina cand o predau.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) shoppy

Nu te tine nimeni pe aici cu forta daca te deranjeaza civilizatia.

Profesionistii adevarati intind mana si primesc masina buna, si o dau inapoi tot buna, ca sunt profesionisti, nu-si incarca nimeni memoria cu numere, doar sunt scrise pe hartie, numai unde ai mancatoreala / nepotism / spagari ajung oamenii sa memoreze numere de masini.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) dany

Hai ca e bine atunci ca la un anumit garaj dupa ce au luat masinile titularilor in 2 luni au ajuns sa aiba zilnic in minus la traseu undeva in jur de 15-20 de ture si acum se gandesc sa revina la titulari, dar ce sa facem vrem conditii ca afara si oameni si mentalitate ca la noi
P.s: vom ajunge ca afara cand toata infrastructura si logistica STB o sa fie ca afara, atunci cand soferul o sa predea autobuzul in poarta garajului soferului de manevra si acesta o sa efectueze fluxul tehnologic, atunci cand soferii nu vor mai baga bani din buzunar in piese(pentru ce actualul director nu a mai adus o piesa de ceva timp si rupe contracte pe capete) pentru ca sa nu stea sa atarne in poarta garajului dupa o masina ca sa iasa in traseu si lista poate continua
P.s2: sa invatam sa acceptam si parerile altora, nu doar parerile noastre sunt valabile

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) shoppy

Asta cu "daca ei sunt nesimtiti atunci este in regula sa fiu si eu sunt nesimtit, sa fie ei cu bun simt si deabia dupaia o sa fiu si eu cu bun simt" este cauza principala a lipsei de civilizatie de la noi.

Ca soferul nu trebuie sa tunareasca masina regiei nu este parerea mea personala, este parerea tuturor regiilor din tarile civilizate si nu este aparuta din intamplare ci este bazate pe studii serioase de marketing, psihologie, design, istorie, la angajare sigur nu le-a cerut soferilor nostrii competente in domeniile acestea, ca totusi au o parere, lafel de bine pot avea o parere despre genetica, nu inseamna automat ca trebuie tinut seama de ea.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) nathalael

Inca sunt șoferi pe 625 care nu au aflat de modificarea traseului. Dacă am văzut bine era #6604

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) cris_m

Ca urmare a lucrarilor de termoficare de pe Soseaua Giurgiu, la numarul 198, de ieri circulatia tramvaielor 7 si 12 a fost suspendata intre Anghel Alexandru/Luica si capatul de linie CFR Progresul pana la remedierea situatiei. A fost introdusa linia naveta 607 intre CFR Progresul si Toporasi, linia fiind asigurata de autobazele Obregia si Giurgiului cu autobuze Kent C-10.  O cursa dureaza cam 20 de minute.

Ieri au fost prezente 6310, 6313 si 6328, acestea avand memorat traseul, ceea ce este un plus. Au fost puse in statii si hartile facute de TPBI. Cea cu devierile de la Eroii Revolutiei a disparut bucata cu bucata in decurs de o saptamana, noroc cu foaia si pixul...
20231011_073642.jpg (1.58 MB; downloaded 1989 times)
20231011_072906.jpg (1.98 MB; downloaded 1989 times)

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) Dragos31

In urma unui deranjament aparut ieri la calea de rulare a tramvaielor de pe Calea Calarasi, liniile 14, 40 si 55 circula pe trasee modificate, fiind luata astfel decizia infiintarii unei linii naveta intre Piata Sfanta Vineri si Foisorul de Foc.

Pe parcursul zilei de 10 Decembrie, traseul a purtat indicativul 640, fiind deservit de autobuzele 4829, 6661 si 7011.

4829 - Linia 640 - Strada Traian - 10 Decembrie 2023





6661 + 4829 - Linia 640 - Strada Traian - 10 Decembrie 2023





7011 - Linia 640 - Strada Traian - 10 Decembrie 2023





7011 - Linia 640 - Piata Sfanta Vineri - 10 Decembrie 2023










De azi, indicativul a fost schimbat in 614, traseul fiind deservit de autobazele Militari si Giurgiului.

Harta 614 - 11.12.2023.png (430.85 KB; downloaded 1476 times)


4361 - Linia 614 - Strada Iancu Cavaler de Flondor - 11 Decembrie 2023





4548 - Linia 614 - Foisorul de Foc - 11 Decembrie 2023



 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) idk_vlad

Văd că nu s-au mai obosit să seteze afișajul…Măcar de-ar fi scris lângă cartonaș traseul (Sf. Vineri - Foișorul de Foc).

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) shoppy

Eu nu inteleg de ce se mai chinuie cu 6xx, in loc de 640 sa afiseze 40 si gata, daca tot ziceti ca le au in memorie pe toate.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) GPS

Pentru că nu a mers pe întregul traseu al liniei 40.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) cris_m

Am mai spus si cu alte ocazii, ar fi mai rapid si eficient ca la Kent - "LINIE NAVETA"...

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) edi1717

shoppy wrote here:
Eu nu inteleg de ce se mai chinuie cu 6xx, in loc de 640 sa afiseze 40 si gata, daca tot ziceti ca le au in memorie pe toate.


Si eu sunt de aceeasi parere, cu unele precizari, precum faptul ca de exemplu linia temporara 641 arunci cand o dubleaza in totalitate pe cea de tramvai sa aibe indicativul 41-Ghencea Piata Presei. Pentru un turist care poate se foloseste de Google Maps sau Moovit pentru a se ghida este dificil, problema avuta doar daca nu se actualizează si pe acele platforma la fel de repede ca pe InfoTb.

GPS wrote here:
Pentru că nu a mers pe întregul traseu al liniei 40.


In acest caz mi se pare in regula ca au pastrat indicativul 6xx, intrucat a fost temporar doar pe o bucata de traseu, care nici macar nu a fost exact pe unde circula 14 si 40.  

P.S.: Care o fi fost motivul pentru care intr-o zi a fost 614 si in urmatoarea 640…

Realizez ca aceasta schimbare ar putea crea un haos in numerotarea liniilor, dar in unele cazuri este inutil acel 6. Nu stiu daca cazurile precum cel enuntat mai sus in legatura cu 641 sunt mai dese decat cele in care sunt linii temporare doar pe anumite segmente.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) Andrei98

In restul Europei cand niste linii de troleibuz, tramvai si chiar metrou sunt inlocuite de autobuze se foloseste acelasi indicativ, nu mai pierde nimeni vremea cu alte indicative si mai stiu eu ce complicatii.

 


Go to page:  1  ... 51 52 53 54 55 56 57 58
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 422058 posts in 5257 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use