Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX)

807 posts, 327171 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58
 
 

📖 Pagination options
  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) GPS

Păcat că N120 ajunge acum la Spitalul Fundeni… dar probabil cei de la STB nu știau asta. Sau poate e un portal în această stație spre Colentina.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) joker

Raspuns intarziat din partea mea dar, si pe Thoreb apare la Autobaza Militari "Legatura cu 520" desi nu trece pe acolo N120

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) Dragos31

Din cauza lucrarilor la reteaua de termoficare de pe Bd. Iuliu Maniu, circulatia liniilor 61 si 62 este suspendata in perioada 02-06 Septembrie. In consecinta, a fost luata decizia infiintarii liniei naveta 662 intre Grup Scolar Auto si Lujerului (fara absolut nicio logica - util mi s-ar fi parut sa fie dusa pana la Gara de Nord).

Traseul este deservit exclusiv de catre Autobaza Militari cu 4 ture (doua in weekend) si, desi nu s-a mai obosit nimeni sa modifice placutele de statie, in unele locuri au aparut afise informative pentru pasageri.

Harta 662 - 04.09.2023.png (568.7 KB; downloaded 1788 times)






Cateva autobuze surprinse pe traseu.

4668 - Linia 662 - Strada Lujerului - 04 Septembrie 2023





4755 - Linia 662 - Grup Scolar Auto - 04 Septembrie 2023





4755 - Linia 662 - Bd. Iuliu Maniu - 04 Septembrie 2023





4755 - Linia 662 - Bd. Iuliu Maniu - 04 Septembrie 2023





4755 + 4668 - Grup Scolar Auto - 04 Septembrie 2023



 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) cris_m

Nu gaseau si ei in tot garajul ala niste autobuze ale caror afisaje sa functioneze...  :no:

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) Gabi23

Nu sunt autobuze funcționale pentru acoperirea unui traseu mai mare. Optim era să ai 662 în locul troleibuzelor...
4668 si 4755 au afisajele funcționale, dar nu su linia 662 memorată.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) WT_fan06

Foarte mare chef de muncă are operatorul STB SA, care nu s-a îndurat pentru 5 zile să memoreze un traseu. Este muncă grea, atunci când nu-i pasă nimănui. Prin lumea civilizată se operează modificări ale afișajelor și pentru câteva ore, că doar acesta este avantajul erei DIGITALE, să faci ajustări din mers oricând e necesar. Noroc cu hărțile TPBI care mai spală rușinea, dar doar să le vadă cineva...

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) Dragos31

Autobuzele turcesti au actualizate afisajele corespunzator cu indicativul liniei si capetele.

Doar la Citaro am vazut ca nu s-a intervenit.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) Gabi23

La Citaro se face manual cu stick-ul.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) Costin

Nu conteaza afisajul, conteaza ca a iesit pe traseu REGINA.

Fi-mi-ar scarba.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) 1689

A venit Craciunul sau am aterizat in Pakistan si n-am stiut ? :D

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) ByOnu

Pakistan.

ADI-TPBI stiu ca are atributii in sensul asta si ar ptuea solicita STB sa readuca vehiculul la starea originala.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) shoppy

Pai hadeti sa depuna cineva plangere, abtibild cu "ma iubeste femeile" ii mai lipseste.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) edi1717

Sunt atatea lucruri gresite in ultima poza. De la faptul ca ii lipseste lui 4755 abtibildul cu omuletul in scaunul cu rotile, pana la “tunarea” acestuia care devine din ce in ce mai urat. In fiecare an reamrc ca mai adauga cate ceva. De asemenea nici cel din dreapta nu este perfect. Nici sigla “STB”, nici numarul de parc si nici macar numele “Citaro” nu sunt puse drept. Toate sunt inclinate in n directii. Nu moare nimeni ca nu sunt ele puse drept dar tot ii da un aspect vizual destul de urat, care mie cel putin imi denota doar nepasarea unora, care presupun ca zic ca daca se invarte roata totul este in regula.

De asemenea, cum adica nu sunt autobuze functionale pe trasee mai lungi?

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX) joker

Gabi23 wrote here:
La Citaro se face manual cu stick-ul.

Si stick ul ala unde se baga? Nu se foloseste pordul OBD ca sa se introduca afisajele?

 


Go to page:  1  ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 422058 posts in 5257 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use