Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Reconstrucție Calea Victoriei (2013-2015)

563 posts, 3116652 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 41
 
 

📖 Pagination options
Re: Reconstructie Calea Victoriei Sava_6115-6315

O  sa fie autostrada pentru magarii din turma care vor forta semaforul/coloana pentru  a merge inainte exact pe banda dedicata pentru dreapta cu urmarile de rigoare... Sau o imensa oportunitate de parcare!!Ca asa e la noi la Romania... Oricum  sunt sigur ca vor fi  destui cu oua care vor stationa si pe portiunile cu 2 benzi ....

 


Re: Reconstructie Calea Victoriei florin

Lucrările continuă, se lucrează până în Calea Griviței. Trotuarul pe partea dreaptă este aproape gata, pe stânga continuă lucrările la utilități.

Câteva poze de aseară:











































 


Re: Reconstructie Calea Victoriei Sava_6115-6315

Cel putin din poze, in intersectia de la Sevastopol, trotuarul arata oribil cu hectarul  de pavele :evil: Chiar asa, spatii verzi  nu  se amenajeaza?

 


Re: Reconstructie Calea Victoriei ByOnu




Sursa: http://www.skyscrapercity.com/showpost....count=1233

Intr-adevar, alta viata. Cine stie, in viitor se va putea face. Momentan, merge si asa, totul va tine de noi la urmatoarele alegeri: vrem un Oprescu, sau un Nicusor Dan?

 


Re: Reconstructie Calea Victoriei Serban

Pana acum, la muzeul colectiilor de arta si la intersectia cu Grivita sunt cele mai semnificative schimbari. Trotuarul va fi cel putin dublu fata de cum era inainte si intersectia se reconfigureaza.

 


  • sss
  • Posted:
  •  

Re: Reconstructie Calea Victoriei sss

ByOnu wrote:
Intr-adevar, alta viata. Cine stie, in viitor se va putea face. Momentan, merge si asa, totul va tine de noi la urmatoarele alegeri: vrem un Oprescu, sau un Nicusor Dan?


Raspuns pozitiv: NU !  :lol:

 


Re: Reconstructie Calea Victoriei telvanni

andrei11 wrote:
Calea Victoriei intre Piata Victoriei si str Biserica Amzei nici nu  merita sa aiba trotuare, cel mult un trotuar de juma de metru latime. Evident ca exegerez, nu interpretati fraza. Pentru ce trebuie trotuare in aceasta portiune ? Deabia dupa Biserica Amzei si pana-n Dambovita se poate vorbi de   o Calea Victoriei pentru promenada / de facut cumparaturi.

Faceti trotuare si pietonii le vor invada. Faceti sosele si masinile le vor ocupa. Cerere indusa. Problema este pusa pe dos.

 


Re: Reconstructie Calea Victoriei telvanni

ADY881 wrote:
Astazi am fost si eu sa vad santierul patriei, si mi s-a parut ca nu se lateste trotuarul, ci pur si simplu se schimba bordurele, iar asfaltul se schimba pe pavele frumoase. Aceasta sensatie ma insotit pana in bd.Daciei(unde deocamdata se termina lucrarile). Insa dupa am avut posibilitatea sa ridic stergatoarele unor MARLANI, care au parcat pe trecerea de pietoni, printre care au fost asa masini ca beemve X6 si Mercedes CLs nou. Si dupa ce le-am ridicat stergatoarele m-a apucat o mandrie nemarginita  :lol:  :lol:  :lol: (pe unii ii apuca cand vad drapelul si asculta imnul, dar pe mine ma apuca cand ridic stergatoarele marlanilor  :lol:  :lol:  :lol: , mai ales daca sunt niste bogatani).


Pentru marlani recomand demersul: https://www.facebook.com/aiparcatcaunbou

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Reconstructie Calea Victoriei 133 313

ByOnu wrote:
totul va tine de noi la urmatoarele alegeri: vrem un Oprescu, sau un Nicusor Dan?


Stii care este o idee proasta? Sa ne credem noi Mircea Dinescu ai forumului si sa facem nominalizari in avans. Cine stie ce idei cui dam.

 


Re: Reconstructie Calea Victoriei Serban

Pentru carcotasi:
IMG_4505 (Medium).JPG (143.96 KB; downloaded 2940 times)

 


Re: Reconstructie Calea Victoriei Nightwolf

E da ma da!! Na ca se poate ce palaria mea :))

 


Re: Reconstructie Calea Victoriei Serban

De aici vor incepe pistele de bicicleta  :D
IMG_4547 (Medium).JPG (85.4 KB; downloaded 3909 times)

 


Re: Reconstructie Calea Victoriei Budy187

Ar fi meserie sa unifice pistele de pe Buzesti-Berzei-Uranus cu Calea Victoriei

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Reconstructie Calea Victoriei 133 313

Sa se intersecteze, eventual uneasca. Unirea este una. Unificarea... este cam imposibila.

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 41
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2299 forum members have written 422453 posts in 5264 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use