MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017

 

Topic: Interstatia "Straulesti-Laminorului"

449 posts, 141357 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 8 9 10 11 12 13 14  ... 33
 
 

📖 Pagination options
Re: Interstatia "Straulesti-Laminorului" shoppy

Sigur ca se poate opri, problema e ce se intampla cu noroiul bentonitic, ca trebuie sa il mentii la presiune ca sa nu ai o surpare, dar daca ai infiltratii atunci tot pierzi din el si trebuie sa tot adaugi, si ala e scump. Daca chiar vrei sa te opresti sigur sunt si solutii.
Cu datul inapoi e altfel, diametrul capului rotativ e diametrul until + diamatrul inelelor, deci daca ai montat un inel atunci capul rotativ nu mai incape inapoi, daca demontezi cumva capul rotativ atunci trenul de sanii poti sa il tragi inapoi.

 


Re: Interstatia "Straulesti-Laminorului" subway guru

Formularea corecta e:
1. Nu pot da inapoi
2. Nu e bine sa stationeze un timp indelungat
Si am si precizat care ar fi masurile de siguranta...

 


Re: Interstatia "Straulesti-Laminorului" Adrian Rosca

La CV au inceput lucrarile de izolatii. Momentan s-a montat hidroizolatia pe partea inclinata de planseu.

 


Re: Interstatia "Straulesti-Laminorului" andreimetrou

Pai si la M5 TBM-urile stau de nu stiu cat timp cel putin Varvara.Aici nu se aplica?

 


Re: Interstatia "Straulesti-Laminorului" subway guru

Se aplica peste tot...dar mai trebuie sa-ti mobilizezi ceva neuroni, unu-doi ca sa nu pui aceleasi si aceleasi intrebari care au primit deja raspuns...
:(

 


Re: Interstatia "Straulesti-Laminorului" SniperGuy

Pe scurt, ce vrea sa zica subway guru este ca acest fapt s-a discutat si rediscutat la M5, in dreptul statiei dr. Taberei. una din discutii, aici: https://forum.metrouusor.com/viewtopic.php?f=234&t=3249&start=140#p158646

Si mai pe scurt, tbm-urile nu stationeaza efectiv niciodata, si la nevoie, au un avans de cativa cm pe zi pentru a nu se scufunda.

 


Re: Interstatia "Straulesti-Laminorului" survola

Varvara stă pe loc din 11 iunie...

 


Re: Interstatia "Straulesti-Laminorului" SniperGuy

survola wrote:
Varvara stă pe loc din 11 iunie...


Conform spuselor lui subway guru, nu sta, numai ca avansul este de doar cativa cm/24h. Daca gresesc, mia culpa, dar eu asa am inteles.

LE: din ce imi aduc aminte, mai era o posibilitate si anume ca solul unde stationeaza sa fi fost in prealabil stabilizat (sper ca termenul sa fie corect), dar nu stiu daca e cazul.

 


Re: Interstatia "Straulesti-Laminorului" uvictor

Luni dimineata, vreo doua tiruri ce transportau inele  asteptau sa intre pe santier.
Revenind la discutia voastra, sper ca este directionata pe aspecte tehnologice si nu ar tinde catre reprosuri asupra echipei: cum, cand si de ce s-a oprit.
Mi se pare normal sa-si ia concediu mai ales ca in Italia (din cate stiu eu "miezul" echipei este italian) luna august este rezervata concediilor. Plus ca pana acum au avut un ritm - jos palaria!

 


Re: Interstatia "Straulesti-Laminorului" subway guru

De astazi pauza s-a terminat...back in business!
:)

 


Re: Interstatia "Straulesti-Laminorului" subway guru

inele montate 246/406

 


Re: Interstatia "Straulesti-Laminorului" subway guru

inele montate 204/406

 


Re: Interstatia "Straulesti-Laminorului" icelexy

Bre nea guru, a inceput sa dea cu spatele si sa demonteze inelele?

 


Re: Interstatia "Straulesti-Laminorului" argos

Probabil un digit gresit (204 in loc de 264), nu i panica.

 


Go to page:  1  ... 8 9 10 11 12 13 14  ... 33
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017  • 
Choose destination

Since our 2297 forum members have written 422392 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use