MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017

 

Topic: Discutii: statia Laminorului

466 posts, 155984 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16  ... 34
 
 

📖 Pagination options
Re: POZE Lucrari - Statia "Laminorului" Adrian Rosca

Se va betona.

 


Re: Discutii: statia Laminorului uvictor

Am trecut azi pe acolo si am vazut ca deja au facut un schelet metalic deasupra evacuarii respective

 


Re: Discutii: statia Laminorului Adrian Rosca

Nu e schelet metalic, e armatura gulerului care se dispune in jurul golului in vederea realizarii lucrarilor de umplutura peste planseul superior al statiei. Similar s-a facut si la golul ramas in planseu la Straulesti.

In plus, la Laminorului trebuie desfiintata breteaua provizorie din lungul fostei fabrici Laromet ca sa poata fi finalizate lucrarile la accesul de acolo, asa ca  ar trebui sa se grabeasca un pic cu umpluturile.

 


Re: Discutii: statia Laminorului SniperGuy

Am si eu o intrebare legata de aceste gulere. Ele sunt temporare? Intreb asta pentru ca par a fi foarte inalte, mult peste nivelul  strazii. Chiar ma intrebam asta cand am vazut structura si la straulesti.

Daca da, in ce moment vor fi demolate?

Daca nu sunt temporare, strada va fi la un nivel mai mare decat acest guler?

Multumesc anticipat pentru raspuns!

 


Re: Discutii: statia Laminorului Adrian Rosca

Gulerele actioneaza ca si zid de sprijin pentru umplutura si in mod normal sunt lucrari temporare care se demoleaza total sau partial dupa inchiderea golului din planseu.

 



  • sab
  • Posted:
  •  

Re: POZE Lucrari - Statia "Laminorului" sab

Minunata " coloristica"...

 


Re: POZE Lucrari - Statia "Laminorului" andrei11

Acum sa nu fim chiar asa de răi, nu prea au ce face in sec XXI, gata cu marmura, faianta, etc.
Plasticul e la putere, Jiului "e pe visiniu"  ( parca ar fi statie "Rapidistă" ), Bazilescu e portocalie, Laminorului e pe verde, sa facem presupuneri, eu spun ca Straulestiul va fi pe galben, dar se murdareste destul de repede...

 



  • sab
  • Posted:
  •  

Re: POZE Lucrari - Statia "Laminorului" sab

N-am spus sa puna marmura, ca este scumpa, iar noi facem proiecte ieftine. Insa combinatia aceea de culori...imi zgarie retina. :o
Nu am prins deloc logica de succedare a culorilor. Nici macar la Policolor nu este asa tiganie. Macar acolo ii spunea "Policolor"...
In fine,...detalii...

 


Re: POZE Lucrari - Statia "Laminorului" TibiV

Ce este mai "cool" este ca (sunt convins) nu Metrorex a ales culorile, ci un arhitect cu patalama... :)

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: POZE Lucrari - Statia "Laminorului" sab

Orice beneficiar ar trebui sa aleaga culoarea "casei"...

 


Re: POZE Lucrari - Statia "Laminorului" TibiV

Acolo a avut de ales paleta de culori a casei... :)

 


Re: POZE Lucrari - Statia "Laminorului" survola

Ce ne mai place să cârcotim!
Că nu se face, că se face, că se face scump, că se face ieftin.
Unele lucruri depind de gusturi, altele de posibilități. De facultăți, cum ar fi zis cineva  :D

 


Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16  ... 34
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017  • 
Choose destination

Since our 2298 forum members have written 422416 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use