Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare sistem rutier și linii de tramvai pe traseul liniei 5 (Aerogării - Sf. Gheorghe)

 

Topic: DISCUTII: Lucrarile de pe Str. Tunari

155 posts, 31568 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 6 7 8 9 10 11 12
 
 

📖 Pagination options
Re: Modernizare Strada Tunari (linia 5) Nightwolf

3mil wrote:
De cand si-a reluat 5 traseul vechi, problema e ca sunt functionale si semafoarele din Pta Gemeni si verdele pentru Vasile Lascar/Viitorului tine foarte putin. Coada de masini se indinde de la piata pana dupa intersectia cu strada Rosetti... :roll:  Mai bine ramaneau pe galben intermitent.


Cred ca am facut bataturi la degete explicand faptul ca din momentul in care se apasa START pe butonul de la semafoare dureaza intre 10 si 21 de zile pana se culeg datele de reglaj ale timpilor ...
Mircea G wrote:
De sistem rutier , daca nu vorbim numai de tramvaie , nu putem spune nimic bun . Totul a ramas o mare idiotenie de organizare a traficului .
Strada Lascar transformata in parcare si intrerupta circulatia fireasca , acum cu sensurile unice , taiata definitv .Parca numai pe vremurile trecute se proceda asa !
Cind zona va arata ca in poza modificata , putem spune ceva si despre circulatie . Pina atunci , un proiect idiot , facut sa distruga circulatia in Bucuresti .


Eu nu am inteles si nu voi intelege niciodata solutia aleasa pt sistematizarea circulatiei in zona aia ... e cel putin dubios de ciudata ...

 


Go to page:  1  ... 6 7 8 9 10 11 12
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare sistem rutier și linii de tramvai pe traseul liniei 5 (Aerogării - Sf. Gheorghe)  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421305 posts in 5248 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use