Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare sistem rutier și linii de tramvai pe traseul liniei 5 (Aerogării - Sf. Gheorghe)

 

Topic: DISCUȚII: Reabilitare Pasaj Suprateran Băneasa

222 posts, 40897 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 16
 
 

📖 Pagination options
Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa Nightwolf

10 luni adicatelea o luna in fiecare an, nu? :)

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa Nightwolf

Da da au fost bagati in priza cu santierul asta, se pare ca cineva a urlat mai tare....

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa fbsoft

Finally, ce bine ar fi sa termine calvarul asta mai repede ... e inpracticabila zona acum...

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa PinkyHog

Pe pod, in zona decopertata pana la beton, am vazut asta seara ceva armatura in dreptul rosturilor de dilatatie si nu numai, si armaturi pentru fundatiile stalpilor, toate dinspre Baneasa catre Sos. Pipera. N-am avut din pacate sanse sa fac si ceva poze :(

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa Nightwolf

Se lucreaza la pod am trecut pe el miercuri dimineata la 6juma in drum spre aerogara ... lucrarile pe portiunea Aerogarii sunt destul de avansate daca ar trage putin de ei in maxim 2 luni le-ar da gata cu totul ... La pod nu pot estima in momentul de fata ...

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa andrei11

Intrebare
Si dupa ce se termina aceasta portiune ce se intampla ? Se intra in conservare pentru n ani ? ( n > 5 )( n --> spre infinit )

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa telvanni

Au avansat foarte mult in ultimul timp, va ramane la urma podul. Intrebare: restul liniei de tramvai de pe Barbu Vacarescu se mai intampla ceva cu ea? Acum arata in ultimul hal!

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa Utilizator anonim

Linia intre pasaj si Tunari e abia in stadiu de studiu de fezabilitate in lucru, minim 1 an pana se liciteaza.

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa DanCld

Pe Vacarescu in primul rand trebuie sa decida unde o pun in functie de concretizarea planului cu sensurile unice (spre nord pe Vacarescu, spre sud pe Floreasca). In mod evident in cazul solutiei sensului unic locul natural al liniei este pe o laterala a strazii. In concluzie e mai complicat decat pare  :!:

 


  • GAC
  • Posted:
  •  

Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa GAC

In ceea ce priveste acel bloc - santier paraginit de 20 de ani - , cumva s-au pus lucrurile in miscare, ca intr-una dintre poze vad ca s-au pus panze albe pe exteriorul lui. La cat de mare e acel bloc, cred ca are jumatate din numarul de apartamente din Cartierul ANL Brancusi.

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa Lutyk

pe Floreasca a mai fost linie de tramvai. Circula chiar tramvaiul 5 care acum e pe Vacarescu si de la parculetul Automatica  (si el un fost cap de linie de tramvai) pana la actuala gura de metrou aurel vlaicu avea cale de rulare separata de strada.

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa Nightwolf

Din cauza lucrarilor la pod, de o luna raionul de interventie a subunitatii de pompieri din Baneasa s-a modificat. Astfel, din cauza restrictiei de tonaj, daca ia cumva foc OMV-ul de pe Aerogarii, la fata locului vor fi trimise fortele din Damaroaia -- estima de sosire din momentul apelului la 112 de aprox. 7-8 minute, fata de 2-3 minute cat le lua celor din Baneasa ...

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa Mircea G

Din ce se vede nu s-a luat in calcul si "dregerea " intersectiei din poza ...
Intersectie Aerogarii-Serbanescu-Caramfil.jpg (136.06 KB; downloaded 3670 times)

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa andrei11

Si ce propui in locul acestei intersectii ? In plan mai este inca o posibilitate, un sensgiratoriu, dar care nu cred ca rezolva mare lucru. Interesant ar fi ceva supra ( sub ) teran, dar mi-e frica ca vorbim deja de S.F....

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 16
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare sistem rutier și linii de tramvai pe traseul liniei 5 (Aerogării - Sf. Gheorghe)  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421223 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use