Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare și lărgire Centura București (DNCB)

 

Topic: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST)

815 posts, 312979 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 59
 
 

📖 Pagination options
Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) shoppy

Din cele 24 de ore promise pentru sambata asta s-au lucrat fix 0, cifra rotunda, sa nu dea cu virgula, sa vedem cum o fi cu alea 24 de duminica, sa nu dea cu minus.
Per total s-a mai asfaltat putin, s-a mai balastat putin, la relanti, ca pana acum...

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) TibiV

shoppy wrote:
Per total s-a mai asfaltat putin, s-a mai balastat putin, la relanti, ca pana acum...

Cred că sunt lucruri diferite...
Comunicatul CNADNR vorbește de porțiunea dintre Jilava si Măgurele, complet distrusă...
Acolo nu puteau să balasteze, cel mult să frezeze si să reasfalteze...

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) shoppy

Se poate, cine stie unde e km 0 din CB si in ce directie se numara... sa imi spuna si mie.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) danutzu_2910

KM 0 este la intersectia DN1 cu DNCB si merge in sens orar, adica spre Tunari, Voluntari, etc

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) TibiV

Pasajul A1 peste DNCB este la km 56.
Pasajul peste DN7 Chitila este la km 64.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) bekxy

TibiV wrote:
shoppy wrote:
Per total s-a mai asfaltat putin, s-a mai balastat putin, la relanti, ca pana acum...

Cred că sunt lucruri diferite...
Comunicatul CNADNR vorbește de porțiunea dintre Jilava si Măgurele, complet distrusă...
Acolo nu puteau să balasteze, cel mult să frezeze si să reasfalteze...

Asta şi fac. Frezează marginile, spre acostament, în zonele unde drumul rămăsese la nivel de fundaţie amestecată cu binder şi asfaltează pe toată lăţimea direct cu un strat de uzură. Au plecat dinspre Măgurele, aseară trecuseră de unitatea militară de după Lukoil. Nu lucrează chiar non-stop, ci mai degrabă seara şi noaptea.
Calea ferată din pădure doar au cârpit-o, ca de fiecare dată, dar nu mai sunt gropi de rupt maşina. De data asta au tras din loc în loc cu asfalt şi peste şine, anii trecuţi se mai prefăceau că ocolesc şinele.

 



Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) Nightwolf

danutzu_2910 wrote:
KM 0 este la intersectia DN1 cu DNCB si merge in sens orar, adica spre Tunari, Voluntari, etc


Mai exact KM 0 este intersectia DNCB cu fosta trecere peste CF Otopeni ...

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) danutzu_2910

Ete na, e o diferenta de cativa metri intre ce am spus eu si ce ai spus tu!  :D
Nu?

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) Nightwolf

Omu` a vrut sa stie eGZact :P

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) bekxy

În sfârşit "strategicele" treceri la nivel cu CF din pădurea de la Măgurele şi dintre Măgurele şi Jilava au dispărut sub un strat gros şi uniform de asfalt.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) danutzu_2910

Da, chiar se prezinta cat de cat bine. Unele racorduti intre asfaltul vechi si cel nou nu e facut cum trebuie, dar treaca de la noi... fata de ce a fost inainte....
Asfaltarea se continua si dincolo de Chitila, pana spre Berceni.
E facut... destul de trainic.
As zice ca s-ar abandona largirea la 4 benzi in favoarea A0 sud, asta ca sa inchida si ultima veriga din ... ala IV...
Ei o dau din goarna ca PiSi e ultima za lipsa din Nadlac  - Constanta.
Dar canta FALS!!

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) bekxy

Da, se trage bine între Bragadiru şi Berceni.
Totuşi pare să fie o lucrare temporară. E făcut în grabă şi fără mari pretenţii, dar e infinit mai bine decât câmpul care era. Aş spune că viteza de deplasare a crescut de vreo 10 ori.
Ce m-a mirat a fost că s-a asfaltat şi podul peste şos. Giurgiului, de la Jilava, şi podul de după Jilava, spre Berceni (ăsta chiar era bombardat).

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) TibiV

Confirm.
Am trecut astăzi chiar pe pasajul peste DN5 (Jilava).

 


Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 59
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare și lărgire Centura București (DNCB)  • 
Choose destination

Since our 2304 forum members have written 422997 posts in 5268 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use