MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - PSS Opera

278 posts, 101404 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 20
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari PSS Opera andrei11

Eu cred ca se afla in vedere tronsonul centralnumai pe plansele proiectantilor, nu si in realitate / pe teren. Parere proprie.
Sau - intrebare cheie - utilajul respectiv numai a stat acolo sau a si lucrat ? Aud ?

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari PSS Opera 133 313

Well... daca a si lucrat ceva se va vedea la ochiometric. Sapaturile astea nu sunt singulare si izolate, trebuie sa vina si cu niste santuri la pachet, camine si ulterior instalatiile propriuzise. Data viitoare cand voi trece prin zona ma voi pronunta.
Nu vad de ce ar fi curtea Dreptului pe post de garaj, putea sta foarte bine in fata la Opera.
Este adevarat ca pe Geo cel alb-rosu azi nu l-am mai zarit, nici in parc nici nicaieri.

 


Re: Discutii - Lucrari PSS Opera George

Da, corect, nu am vazut sa fi forat acolo...era chiar pe trotuarul de acces, de altfel...dar nu exclud sa fi facut mici foraje prin curte...

 


Re: Discutii - Lucrari PSS Opera subway guru

Pe tronsonul curent, instrumente Soldata, pe celelalte, sondaje pentru studiile geo-hidro preliminare...

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari PSS Opera 133 313

Case closed. Stiau "baietii destepti" de ce refac trotualele de la Eroilor pana la Cora Pantelimon via Iancului.  :twisted:

 


Re: Discutii - PSS Opera subway guru

Te las pe tine sa tragi concluziile...ca mie-mi da 'cu virgula'...
:twisted:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - PSS Opera 133 313

Ce da cu virgula? Ca daca se face(a) metroul nu doar carosabilul se duce  :twisted:  ci si trotuarele?
Da' repet, io daca as fi ministru n-as mai sta dupa cutremur i-as solicita pe apropitarii adiacenti (riverani) de la Eroilor pana la Iancului daca vor sa fie expropriati sau ne bagam carja in picioarele lor si le facem galerie suprapusa, spre ghinionul lor mai mult decat al nostru..

 


Re: Discutii - PSS Opera Atal

Aici vad ca se pregateste ingradirea perimetrului de langa statuie. Momentan, doar niste marcaje.

 


Re: Discutii - PSS Opera subway guru

Aici s-a pichetat terenul si a inceput imprejmuirea cu panouri fonoabsorbante recuperate/reutilizate de la Valea Ialomitei...
8-)

 


Re: POZE PSS Opera zapacitu

Montania wrote:
11 Iulie, se lucreaza la un gard "zdravan", vorba unui om de pe santier, sa tzina ptr urmatorii 2 ani... sper ca nu

Cam asa ceva?
7-13-2016 3-33-05 PM.png (168.66 KB; downloaded 3521 times)

 



Re: Discutii - PSS Opera subway guru

Nu, ceva mai 'ingineresc' si mai estetic, in forma de dreptunghi...
:bere:

 


Re: Discutii - PSS Opera survola

La aceeaşi lungime a gardului aţi câştiga la suprafaţa ocupată dacă ar fi rotundă  :D

 


Re: Discutii - PSS Opera andrei11

Interventie moderator
Si eu si guru am inteles aiurea observatia facuta de colegul survola.
In rest e can can care probabil va fi trimis in cateva minute la club.
Daca guru a fost ironic eu nu m-am prins...
In sfarsit, daca vreti sa discutam pe tema cercurilor si a dreptunghiurilor --> la club.  ;)
Daca e cu albastru interventia este mai mult o observatie si nu o critica.

 


Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 20
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421273 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use