Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Dialog cu administrația

2227 posts, 445060 views
 
Go to page:  1  ... 8 9 10 11 12 13 14  ... 160
 
 

📖 Pagination options
Re: Dialog cu administratia Costin

Multumim, am uitat de el :)

 


Re: Dialog cu administratia bercenicity

ș-ul de la "Metrou Ușor" ar trebui sa fie cu virgula nu cu sedila

Asta e valabil pentru intreg forumul, dar acolo e cel mai proeminent si nu e tocmai corect: vezi http://acad.ro/alteInfo/nouDOOM.doc

 


Re: Dialog cu administratia Costin

Pai... asa e fontul, nu are alt "ş". Ar trebui schimbat peste tot ca sa fim in concordanta cu DOOM-ul. Nu cred ca e cazul, pentru atata lucru.

In alta ordine de idei, avem logo si pe portal. Pareri?

 


Re: Dialog cu administratia shoppy

Ar merge niste blur pe poza unde e sigla/textul sa iasa mai bine in evidenta.

 


Re: Dialog cu administratia bercenicity

cos wrote:
Pai... asa e fontul, nu are alt "ş". Ar trebui schimbat peste tot ca sa fim in concordanta cu DOOM-ul. Nu cred ca e cazul, pentru atata lucru.


Nu fontul este de vina, e caractere, care e diferit: avem ș (caracterul unicode U+0219) si ț (U+021B) , nu caracterele ş (U+015F) si ţ (U+0163) - analog si pentru literele mari. Tastatura romaneasca din XP aavea problema asta, dar a fost remediata. In Win7 cu tastatura Romanian (Standard) sI Romanian (Programers) nu mai e problema asta, doar Romanian (Legacy) pastreaza vechea configuratie.

Fontul Ubuntu are ambele tipuri de caractere:
st.png (2.02 KB; downloaded 4192 times)

 


Re: Dialog cu administratia andrei11

Părerea mea este că discuţia este exagerată  :|

 


Re: Dialog cu administratia survola

Domnul @Utilizator anonim mai colaborează cu forumul?

 


Re: Dialog cu administratia Robert24

Pe plan secundar. A fost optiunea lui de a-si dedica timpul altor proiecte personale.

 


Re: Dialog cu administratia andrei11

Mesajde Robert24 » 25 Oct 2014, 20:42

Nu uitati ca in aceasta noapte se dau ceasurile inapoi cu o ora.
Ora legala a Romaniei (ora de iarna) este UTC + 2.
Daca aveti bifata optiunea "Trecerea automata la ora de vara este activa" nu ar trebui sa apara probleme.
Daca nu aveti bifata optiunea, schimbati din UTC + 3 (ora de vara), in UTC + 2 (ora de iarna).

Si bifata si nebifata, pana in primavara acestui an a trebuit sa schimbam ora manual.

 


Re: Dialog cu administratia Robert24

Ok. Am modificat.
Parca tineam minte ca se schimbase automat la mine, dar e posibil sa ma insel :)

 


Re: Dialog cu administratia aztec

Se poate atasa si filmulete de pe liveleak?

Bine, eu mai am probleme cu inserarea celor  "youtube" pt ca nu prea imi iese. Cel mai simplu(pt mine) ar fi adaugarea la optiuni si a acestei functii de link video..

 


Re: Dialog cu administratia Lixandru Dragos-Liviu

Bună ziua, dragi colegi  :) ! Deoarece colegul nostru, domnul Utilizator anonim, este ocupat cu problemele dumnealui, motiv pentru care nu a mai adus imagini de la M5, ar putea fi mandatat altcineva să facă reportaje din incinta staţiilor (cu ultimele modificări care au survenit) :roll: ? Există restricţii în interiorul şantierelor pentru a face poze? Vă mulţumesc din suflet, Dragoş Lixandru .

 


Re: Dialog cu administratia shoppy

Nu este mandatat nimeni sa aduca poze, poate sa aduca oricine(bine, sa nu se repete pozele aiurea fara sa aduca noutati), daca vrei sa te duci sa faci poze si sa pui nu e nici o problema.
Cu accesul in santier e mai complicat ca nu lasa paznicul pe oricine sa intre in santier ca sa faca poze, aici trebuie sa cunosti pe vreun inginer ca sa intri cu el.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Dialog cu administratia Utilizator anonim

Nu am mai intrat de mult timp pe forum dar dupa ce destul de multa lume m-a bombardat cu intrebari o sa clarific treaba cu forumul. Inafara de faptul ca sunt prins cu mai multe treburi personale imi continui activitatea chiar mai bine decat o faceam cand eram online. Pentru forum poate gaseam timp sa va mai informez si sa pun poze, dar am plecat scarbit de un anumit personaj de pe aici, asa zis mare pasionat, dar care nu face decat sa copieze ca un papagal ce fac altii, iar eu nu sunt bataia de joc a nimanui. Poate doar daca vreodata dispare acest personaj o sa revin in mediul asta, dar pana atunci clar nu. Imi cer scuze fata de oamenii care chiar urmareau cu fidelitate informatiile mele dar dupa cum am zis, nu sunt bataia de joc a nimanui.
Sarbatori fericite, ca tot ne apropiem de sezon !  ;)

 


Go to page:  1  ... 8 9 10 11 12 13 14  ... 160
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421263 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use