MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului

3284 posts, 449592 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 164 165 166 167 168 169 170  ... 235
 
 

📖 Pagination options
Re: Stiri si articole din presa George

Credeam că ne zici că merge Dimetronicu  :roll:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Stiri si articole din presa sab

Deci ei au sesizat toti sfintii, cand de fapt era o conducta proprie Metrorex ? :)

 


Re: Știri și articole din presă subway guru

Dimetronicul dincolo de Bazilescu inca nu functioneaza cum ar trebui...

 


Re: Știri și articole din presă andrei11

Repet, aici nu e vorba de "puțină" incompetență ?
Cel  vechi funcționează și cel nou nu ?
1) Să-l monteze tot pe cel vechi în continuare.
2) Nu se mai găsesc componente / piese pe stil vechi ? Să pună Dimetronicul nou  și pe tronsonul vechi.
3) N-au bani pentru punctul 2 ? Hai sictir, au dar nu vor să-i dea.
_______________
Concluzia mi-o mențin, e incompetență cât cuprinde.

 


Re: Știri și articole din presă misterr

andrei11 wrote:
Cel  vechi funcționează și cel nou nu ?
Nu e vorba de asta, ambele funcționează, doar că e o problemă de compatibilitate (interconectare) între ele.

 


Re: Știri și articole din presă subway guru

Din cate stiu problema e cu oprirea la punct fix, deci functioneaza dar nu cum ar trebui.

 


Re: Știri și articole din presă Adrian Rosca

@guru, in momentul asta nu functioneaza deloc. Problema mentionata de tine era la teste.

 


Re: Știri și articole din presă subway guru

Ca sa fie pus in functiune trebuie sa treaca de testele ce includ obligatoriu oprirea la punct fix!
Cum sa dai in exploatare un sistem ce nu reuseste sa opreasca trenul fix la peron???
Sa nu ma intrebi de ce poate la Bazilescu dar la Laminorului ori la Straulesti nu!
Tu ai pune in functiune sa zicem un lift care opreste intre etaje?  :rofl:

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Eu aș apela la o firmă cu oameni compentenți să-mi monteze liftul, nu la vânzători de semințe care se dau mari tehnicieni. Fie vorba între noi, și la vânzarea semințelor îți trebuie oarece îndemânare. Guru, e bine să lămurim lucrurile, nu noi am inventat Dimetronicul ( sau alte sisteme ), alții și-au bătut capul. Cum la ei funcționează și la noi nu ? Sau altceva, cum de funcționează Dimetronicul pe juma de traseu și pe juma de traseu dă rateuri ?
Rămân la părerea că avem de-a face cu INCOMPETENȚI.
Să renunțăm [BIP] la Dimetronic că e prea complicat la noi, să introducemDacă acesta e nivelul nostru de dezvoltare tehnologică. Culmea că INDUȘII coexistă cu astfel de semafoare, asta în caz că mecanicii stau prea mult pe Facebook sau îi iau somnul.
Eu unul m-am săturat  de justificările penibile vizavi de Dimetronicul ăsta. Nu vede nimeni că ne iau drept fraieri ? Sunt vreo doi ani și jumătate de când se muncesc   să-l pună la punct ? Halal firmă care cică a cîștigat o licitație !
bra?e.png (47.05 KB; downloaded 1757 times)

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului George

Și există vreo metodă, vreun plan de acțiune, vreo promisiune, vreo previziune?...

Mi se pare justificată revolta și nedumerirea colegilor de forum.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Si mie mi se pare justificata supararea dar din pacate nu rezolva problema.
Oprirea la punct fix e o chestiune de reglaje fine ce necesita <meseriasi> adevarati, pe care Siemens probabil nu-i mai are, sa nu credeti ca la Bombardier au nimerit-o din prima, s-au chinuit si acolo mult timp pana i-au dat de cap dar si sa te scremi doi ani pentru doua statii e ceva de neimaginat...

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului George

Păi înțeleg că e important - dar ce se întâmplă? E zi și noapte cineva acolo și face teste, caută soluții? Sau îl așteptăm pe Godot, timpul trece fără să se întâmple nimic concret?

Dacă supărarea nu rezolvă, sigur nici simpla trecere a timpului nu rezolvă. Știi ceva mai detaliat?

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Deocamdata se aplica penalitati de intarziere...mai multe nu stiu si nu as vrea sa-mi dau cu presupusul desi as avea oarece banuieli plauzibile...

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului George

Și antreprenorul ce face, le plătește cu capul plecat? Vorbim totuși de SIemens, nu de un srl de apartament. N-au soluții? CIne a greșit? Ei? Ce fac ei acum?

 


Go to page:  1  ... 164 165 166 167 168 169 170  ... 235
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421903 posts in 5257 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use