MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: M5.1 (D.T. - Eroilor): Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului

8571 posts, 1238015 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 228 229 230 231 232 233 234  ... 613
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii generale: M5 (partea a III a) George

Era evident ca e o mare minciuna, daca le ia cam 3 luni sa toarne hidroizolatia si sapa, ca sa nu mai vorbim de substatia de la Parc, doar nu era sa acopere toate statiile intr-un timp record...

Erau stirile electorale...

 


Re: Discutii generale: M5 (partea a III a) subway guru

Robert24 wrote:
Aici te contrazic. Am un caz in familie, care fiind in armata in 1986 a fost pus sa lucreze 2 luni la M2.

Orice lucru trebuie luat cu nuante...
Ai dreptate, au fost si ceva soldatei (o companie-doua), pusi la munci necalificate, au fost si ceva ofiteri, dar per ansamblu e cam egal cu zero...Armata a fost implicata masiv la alte lucrari de investitii dar nu si la metrou...

 


Re: Discutii generale: M5 (partea a III a) George

Interesant, mitologia in comunism era ca armata a sapat acolo...la fel se vorbea si prin anii 90...de fapt, in conditii de opacitate totala erau toate premisele sa circule multe zvonuri

 


Re: Discutii generale: M5 (partea a III a) cornel001

Ajungem la concluzia mea, ca tara asta are nevoie de o dictatura sangeroasa. Eu acum stau la Favorit, n-o sa stau toata viata aici, dar daca as sta, poate as prinde si eu M5 functional la batranete.

 


Re: Discutii generale: M5 (partea a III a) George

Ai grija ce-ti doresti...ca s-ar putea sa se implineasca si papagalii care isi doresc dictaturi sangeroase s-ar putea sa fie primele ei victime...
Lasand gluma la o parte, citeste ceva literatura de inchisoare si vezi cum aia prin interbelic erau nemultumiti de democratie si visau dictaturi, legionare, comuniste, si apoi s-au plimbat prin toate ocnele tarii dupa ce a inceput sangeroasa dictatura comunista.

Eu unul nu mai vreau sa prind inca o dictatura si ii invit pe toti cei care au nostalgii sa incerce pe pielea lor dictatura, in China, Coreea de Nord, Venezuela, Egipt, Yemen, Belarus si oriunde o mai fi conditii propice pe lumea asta!

 


Re: Discutii generale: M5 (partea a III a) cornel001

Exemplele tale nu sunt dictaturi sangeroase, sunt sclavii sangeroase.

 


Re: Discutii generale: M5 (partea a III a) ByOnu

Eu unul chiar cred ca M5 o sa fie functionala pana in 2018. Desigur, Dr Taberei - Eroilor, restul, mai devreme de 2025 nici in povesti. Deci stati calmi, partea cea mai grea a trecut. Tin minte si acum ca prin 2011 cand am auzit ca incep lucrarile am tratat povestea ca si pe un articol de genul "Senzational, click aici pentru a afla cum sa scapi de 50 kg in 10 minute". :)

 


Re: Discutii generale: M5 (partea a III a) icee

Mai mult de 1 an, după ce se termină partea de structură, nu va dura.
Mie mi-e frică că nu vom avea trenurile la timp..

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii generale: M5 (partea a III a) 133 313

Eu nu stiu de ce se mai vehiculeaza termene. Este inutil pana nu ai clarificat licitatia pentru ultimul turnichet.  :|

 


Re: Discutii generale: M5 (partea a III a) subway guru

Pana acum s-a dovedit ca metroul stie sa absoarba euroii...spre deosebire de CFR si CNADNR...asa ca anul viitor fondurile UE stim unde se vor duce...
Asa e cand intr-o parte ai profesionisti si in cealalta ai habarnisti!...Ghinion!!!
:o  :shock:  8-)  :lol:  :twisted:  :mrgreen:  :ugeek:  :popa:
Cu lipitorii de afise nu vei construi in veci infrastructura atat de necesara tzarisoarei... :!:
P.S.
Lipitorile sunt bune doar la supt sangele boborului...

 


Re: Discutii generale: M5 (partea a III a) puidemorosan

Trebuie sa-i dau intru totul dreptate lui Guru. Am vorbit acum cateva luni cu directorul tractiune de la SNTFC (acum detinut DNA cu acte in regula) si dorea 60 trenuri in 2 ani. Fara sa aibe macar caietul de sarcini facut... Daca va mai aduceti aminte prin August faimosul anunt al CFR Calatori. Vrabia malai viseaza si nebunul balamuc…

 


Re: Discutii generale: M5 (partea a III a) cornel001

"asa ca anul viitor fondurile UE stim unde se vor duce..."

In M5 sau si in altceva ?

 


Re: Stiri despre proiect andrei11

seraph1 wrote:
Metrorex: Tronsonul de metrou Eroilor - Râul Doamnei va fi gata în 2016, Iancului - Pantelimon în 2018, iar Eroilor - Iancului şi Gara de Nord - Otopeni, în 2020

Articol plin de inexactitati scris de un ziarist retardat. Nu luati in seama asemenea aberatii.
1) Acum suntem in 2014, hai cu putina aproximatie la inceputul anului 2015.
Cum[bip] - masii in2018, presupun ca in 31 Decembrie sa deschida tronsonul Iancului - Pantelimon, cand ei nici nu l-au inceput ? Adica n-au fost in stare sa faca Dr. Taberei - Eroilor in 4 ani si o sa-l faca pe asta din Pantelimon ?
2) Si treaba cu 2020 ( iar presupun ca in31 Decembrie ) e fantezista rau de tot, adica in6 ani sa termine GdN - Otopeni si zona centrala din M 5 ?
3) Apropo de Centrul Vechi, M 5 nu trece pe acolo...
Aveti vreunWC prin apropriere sa aruncam articolul asta acolo ? Poate nu se infunda.
# 133 313 pe unde esti, am nevoie de ajutorul tau, nu mai rezist la ineptii scrise pe net. Orisicine poate publica osrisice la ora asta, putina decenta reportericeasca nu strica.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Stiri despre proiect 133 313

Prea complicat postul. Rezumatul este asa: "gadila-ma ca sa rad".  :D  Vorbele sunt gratis si nu sunt grevate contractual. Si daca mint... pe ei se mint, singuri. Ca din taxe s impozite or sa stranga ciuciu. Sa mai tina minciuna pana in ianurie sa apuce sa-si faca si ei vacantele afara (vezi cursul euro) p'orma... Sunt montat anul viitor sa nu platesc nimic. Dar nimic.  :twisted:  
Am spus, cand vad licitatia de turnicheti se pot arunca termene. Pana atunci... vorbe in vant.
Treaba va decurge asa cu restul de M5, cu R6 si M7: au trimis la UE niste sume, aia se vor gadila putin sa rada si ei si le vor trimite raspunsul in cu totul alte cifre. Cand vor constata ca nu este nici un cent de ciupit se arunca la gunoi initiativa.
Dar asta nu-i nimic fata de duduia de ieri care zicea la tv ca in Bucuresti nu a mai rasarit soarele de o luna.
Cu mass-media nu trebuie sa va enervati si sa va bateti capul. Daca ne ducem maine sa obtinem licenta pentru metrouusor tv/fm/news nu ne-o da nici  :twisted:
Sunt niste interese uriase. Bine ca avem internetul. Pe internet este treaba noastra ce citam si ce privim. Daca ne place citim, daca nu ne place nu citim. Si nu citam.

 


Go to page:  1  ... 228 229 230 231 232 233 234  ... 613
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421850 posts in 5255 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use