MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: M5.1 (D.T. - Eroilor): Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului

8571 posts, 1228814 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 211 212 213 214 215 216 217  ... 613
 
 

📖 Pagination options
  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii generale: M5 (partea a III a) sab

andrei11 wrote:
mai sunt 2 statii neatacate, alea de cap de linie, mai stie cineva  ce grafic de executie au ? Nu asa, in general, cand se apuca de PM la ele ?

La ce atata graba ? Mai este mult pana ajung TBM-urile la Eroilor. Intai trebuie sa ajunga la Raul Doamnei (de fapt in apropierea statiei). Daca ma gandesc bine,nici macar nu trebuie sa fie gata statia Raul Doamnei cand ajung acolo , pentru ca este o zona de "cut & cover" inainte de statie, asa ca TBM-urile nu vor ajunge efectiv in statie, deci nu este nevoie de PM la statie in acel moment.
Apoi demontatul, transportul, introducerea componentelor din nou la Academie, montajul lor la celalalt capat al statiei, etc o sa mai dureze ceva timp. Asa ca au timp berechet sa faca niste PM la Eroilor. Este o statie "sensibila" acolo care , mai mult ca sigur, va deranja foarte tare circulatia. De aceea nici nu au tragere de inima.

 


Re: Discutii generale: M5 (partea a III a) URANUS

Sa nu fie vreun apeduct si pe-acolo!

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii generale: M5 (partea a III a) 133 313

Pot fi si alte lucruri care oricum pentru opinia publica vor trece ca apeducte & stuff.

 


Re: Discutii generale: M5 (partea a III a) ByOnu

Niste stiri mai vesele: http://www.timesnewroman.ro/life-death/...ul-taberei sa speram ca NU si mai realiste :?

• Se va finaliza Catedrala Mântuirii Neamului;

• Atlantida va ieşi la suprafaţă;

• Piramidele vor dispărea, din cauza eroziunii;

• Oprescu va termina autostrada suspendată;

• Numărul ţiganilor îl va depăşi pe cel al românilor;

• Numărul ţiganilor îl va depăşi pe cel al chinezilor;

• Bucureştiul va fi doar un cartier mărginaș al Rahovei, Capitala Romaliei;

• Dracula Park va fi inaugurat;

• Geoană va câştiga alegerile prezidenţiale(atât seara, cât şi a doua zi) şi va deveni şi Secretar General NATO;

• Aniversarea de 10 ani de la finalizarea exploatării aurifere Roşia Montană;

• Ponta va recunoaşte că a plagiat şi va preda diploma de doctor;

• Băsescu va finaliza lectura cărţii “Levantul”, de Mircea Cărtărescu;

• Între evrei şi arabi va fi pace deplină, iar tratativele Galaţi-Brăila vor fi şi ele într-un stadiu avansat;

• Vor fi terminate magistralele de metrou New York-Rio de Janeiro, New York-Paris şi Mogadishu-Antananarivo;

• RIP Ion Iliescu.

 


Re: Discutii generale: M5 (partea a III a) andrei11

N-am inteles legatura cu M 5. Poate un admin se indura si transfera postul la club.

 


Re: Discutii generale: M5 (partea a III a) DocOctavius

Singura legatura era in titlu care se pare ca nu a fost copiat cu textul articolului:
15 lucruri care se vor intampla inainte de terminarea metroului din drumul taberei
Dar sunt de acord ca isi are locul mai degraba la club.

 


andrei11

Semestrul II 2016 inseamna 31 Decembrie, va e clar !

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Stiri despre proiect Utilizator anonim

Daca se face licitatia de cale si trenuri cum zic ei, e posibil sfarsitul anului 2016.

 


Re: Stiri despre proiect satanistu

133 313 wrote:
http://www.realitatea.net/a-fost-anun-at ... 894.html

Nu avem probleme cu banii dar Eroilor si Raul Doamnei nu se misca pentru ca... (motive). Uite asa se sictireste cetateanul, fiecare vine cu povestea lui. Si cu tapul ispasitor propriu. Ca enelu, ca apeductu, ca banii, ca executantul, ca consolidarile, ca primaria... s.a.m.d.
Nu s-a stiut de apeduct, nu s-a stiut de consolidari, nu s-a stiut ca este criza, nimeni n-a stiut nimic.


Cu sau fara statia Parc Drumul Taberei ?  :lol:

 


Re: Stiri despre proiect subway guru

Cum adica fara???...voi despre ce vorbiti pe aici pe la colturi???
:twisted:

 


Re: Discutii generale: M5 (partea a III a) Budy187

Exista vreo sansa ca anul acesta sa termine cartitele tot ?

 


Re: Discutii generale: M5 (partea a III a) Slasher1985

Daca prin tot te referi si la portiunea AM - Eroilor, nu! Cel putin, eu nu cred, indiferent de ce ar zice oficialii. Dar este foarte posibil ca pana la Raul Doamnei (Drumul Taberei) sa ajunga.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii generale: M5 (partea a III a) Utilizator anonim

Academia Militara - Raul Doamnei cu siguranta DA, chiar in septembrie daca se mentine ritmul actual. AM - PS Opera (sunt doua interstatii AM - Eroilor 2 si Eroilor 2 - PS Opera) , poate la sfarsitul anului viitor.

 


Re: Discutii generale: M5 (partea a III a) Budy187

Am inteles. Deci slabe sanse sa se circule din primavara 2016 p-acolo...

 


Go to page:  1  ... 211 212 213 214 215 216 217  ... 613
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421265 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use