MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei

1767 posts, 482566 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11  ... 127
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Utilizator anonim

Pentru gurile de acces nu se fac PM. Se sapa si se toarna incinta. Ceva gen pasajul subteran de acces de la Piata Sudului.

 


  • budrom
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei budrom

Observa cineva vreo schimbare de ”peisaj” intre ultimile 2 poze din Poze, cu distanta de 12 zile intre ele?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

Da, s-au mai facut niste pereti mulati...dar nu-i vezi ca sunt in pamant... :mrgreen:

 


  • budrom
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei budrom

Mersi pt raspuns.
Ramane intrebarea: ce s-a hotarat, se mai construieste pasajul pietonal la Moghioros, in intersectie.
Cel legat de statia Parc...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei andrei11

De ce sa nu se construiasca ?

 


  • budrom
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei budrom

Pt ca nici pasajul auto de la Academie n-a gasit finantare locala.
acest pasaj pietonal are finantarea M5 sau e locala?
de aceea intreb, am o presimtire ca nu se va realiza...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei andrei11

O sa vedem la sfarsit. Iti spun un secret, sa te linistesti. Toate statiile de metrou de pe  M 5 vor avea cel putin un acces. Te-ai linistit ? O sa poti intra in ce statie vrei tu. Vezi ca am mai pus in discutie aceasta problema odata si am rezolvat-o. Accesele in statie mai la urma, nu sunt pe drumul critic.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

budrom wrote:
Pt ca nici pasajul auto de la Academie n-a gasit finantare locala.
acest pasaj pietonal are finantarea M5 sau e locala?
de aceea intreb, am o presimtire ca nu se va realiza...

Presimtire gresita...pasajul pietonal e exclusiv finantat din M5...Punct...
Dar avizul pentru defrisarea pomilor de aliniament cand iese...???
Ca sa ne putem apuca de treaba 'reala'... :ugeek:
Ca o statie de metrou nu se poate face cu 'slalom' printre otzetari...
Ia mai vezi tu ce 'ifose' isi mai da madam Oana Grigore...cum zici tu bine...pe banii nostri... Ca 'bugetar' nesimtit la PMB...dar la Eroilor?...ca pretinzi sa spui 'nespuse'... :ugeek:
Hai, fa-ti treaba pentru care esti remunerat...nu ne mai obosi pe noi aici cu ineptiile tale...mai bine pune mana la treaba...
Succesuri!
Aici ai cam avut pana acum a ghinion, te-ai lansat in gol fara parasuta, norocul tau ca e la post 'vulpea cea prea sireata ' ca sa nu dai cu nasul in tzarana...
Sa ne comunici cand rezolvi problema...! :mrgreen:
Ca doar nu vrei sa o rezolve...forumistii! :x

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Slasher1985

Sa-l lasam pe budrom sa descopere fascinanta lume a cazurilor gramaticale, diferenta dintre nominativ, acuzativ, dativ, genitiv si vocativ, si poate ne ajuta sa reinventam si ablativul disparut. Acum sa ne intoarcem la subiect.

Sa nu uitati sa ne oferiti update-uri cu situatia procentuala a peretilor mulati ai statiei (partea cu parcul), unde am inteles ca sta sa inceapa/a inceput lucrul. :D

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

Ca sa inceapa pe partea cu parcul trebuie mai intai terminati PM pe partea cu substatia si apoi deviata circulatia...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Utilizator anonim

Pai inca nu au terminat ? Ca au cam strans utilajul...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

N-am trecut in ultimele zile pe acel santier...ca am avut alte probleme presante de rezolvat...de pe drumul critic...daca e asa e ok...iti spun care e starea natiunii saptamana ce vine...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Utilizator anonim

Joi cand am fost utilajul era strans, la fel nu mai era nicio carcasa de PM pe santier, planseul substatiei era gata si pe marginea lui puneau pietris, semn ca pregatesc devierea de trafic, nu stiu daca va avea loc acum sau dupa sarabatori.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Nightwolf

DUpa sarbatori din cate stiu eu .... Recte la anu`. In principiu la noi nu se aproba nimic in Decembrie din tz considerente lesne de inteles dpdv al traficului. Exista si exceptii, though, dar mira-m-as ...

 


Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11  ... 127
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 422028 posts in 5257 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use